SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
Halah
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 598
Podziękował: 489 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy

Postautor: Halah » 09 mar 2020, 12:09

aligator7 pisze:W podobnym klimacie francuska Modliszka - La Mante ( Netflix).

O to, to! La Mante widziałam i byłam zachwycona. Wspaniała Carole Bouquet.
Ja tam uwielbiam przytłaczające i mroczne kino seryjnych morderców. :-D

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 12582
Podziękował: 5596 razy
Otrzymał podzięk.: 14356 razy

Postautor: Tommy Black » 09 mar 2020, 14:21

Podzielam Twoje uwagi @
Awatar użytkownika
Halah
co do tłumaczenia tytułu. Czysto przypadkowo znalazłem ten serial na Polsacie. Niestety obejrzałem tylko dwa odcinki. Tam film tłumaczyli sprzedawcy CD ze Stadionu X Lecia w Warszawie.Koszmar. Ale potem obejrzałem oryginalne wersje 3 sezonów z 5 które dostałem na BR. Niestety dwóch pozostałych już mi się nie udało zdobyć.
No i oczywiście podzielam Twoje zachwyty nad całym serialem. Takie filmy to ja kocham...
Awatar użytkownika
Halah
Waperka
Waperka

Postautor: Halah » 10 mar 2020, 13:05

Przypomniałam sobie o wspaniałym serialu, który widziałam jakoś 3 lata temu, więc napiszę o nim dla Salonowiczów.
Jest to brytyjska produkcja zatytułowana "Utopia."
O czym opowiada? Nie jest łatwo to opisać. Na pewno klimat spodoba się wszystkim wyznawcom teorii spiskówych, zwłaszcza tych pokroju NWO. :lol:
Otóż kilka osób, które poznały się w sieci, odkrywa dziwny komiks autorstwa mężyczyzny o imieniu Philip Carvel. Komiks nosi tytuł "The Utopia Experiments." Po drodze znajomość naszych bohaterów przenosi się z sieci do "reala" i zaczyna być dla nich bardzo niebezpiecznie, gdyż zainteresuje się nimi złowroga organizacja The Network.
Bardzo dobre aktorstwo, porządnie napisana historia i dialogi.
Najważniejszym i największym atutem tej produkcji jest jej niepowtarzalny klimat. Nie da się go w zasadzie za dobrze opisać... jest abstrakcyjny jak dla mnie, z pogranicza snu i jawy czy szaleństwa. Pamiętam bardzo intensywne kolory, takie neonowe, i świetny soundtrack. Moją ulubioną postacią była oczywiście Jessica Hyde. :-D Wyprodukowano tylko 2 sezony, choć słyszałam, że amerykanie biorą się za remake. Tylko nie wiem, czy to dobrze, bo amerykanie wszystko potrafią spieprzyć... patrz Les Revenants.
Polecam rzucić okiem na trailer i poszukać w sieci. Ja dysponuję linkiem do wersji bez polskich napisów, mogę podesłać na PW. Ja na pewno niebawem odświeżę sobie ten serial.
Tutaj trailer.

Oraz pierwsza scena.
Awatar użytkownika
Tomba
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3051
Podziękował: 1205 razy
Otrzymał podzięk.: 1744 razy

Postautor: Tomba » 13 mar 2020, 19:19

Znalazłem prawdziwą perełkę wśród ogarniającej szmiry.
Na HBO "Długa noc" - sensacyjny z 2016 roku. "Nowy Jork. Po nocy spędzonej na imprezowaniu z nieznajomą kobietą mężczyzna budzi się przy jej zwłokach i zostaje oskarżony o morderstwo". Trzyma w napięciu do końca i jest ambitny. Więcej nie napiszę, ale polecam.
Tomba
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tomba » 22 mar 2020, 16:05

Nie będę zakładał nowego topicu, ale jak ktoś jest abonentem Play (biznesowi także), to ma teraz 6 miesięczny dostęp do Amazon Prime Video.
Tu poradnik jak to aktywować: https://www.play.pl/uslugi/amazon/
Nikotynos
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 610
Podziękował: 595 razy
Otrzymał podzięk.: 323 razy

Postautor: Nikotynos » 25 mar 2020, 20:04

Ze swoich perełek nie wspomniałem o serialu "Wszyscy kochają Raymonda". Co trafię na niego na Comedy Central to nie mogę się oderwać. Serial raczej nie trafi w gusta osób, które nie były w związku małżeńskim. :D
A skoro już Comedy Central to też "Chorzy doktorzy". :D
Awatar użytkownika
Halah
Waperka
Waperka

Postautor: Halah » 26 mar 2020, 08:11

@
Awatar użytkownika
Nikotynos
Z komedii, to ja uwielbiam Veep i Parks and Recreation.

Tak teraz patrzę w Internety, żeby wkleić jakiś link i moim oczom ukazało się tłumaczenie Veep jako... Figurantka. :co: Ale to w zasadzie nieważne... Serial jest wspaniały. Dialogi uważam za jedne z najlepszych w historii seriali komediowych - przynajmniej tych, które ja znam. Choć warto zaznaczyć, że humor jest tu z kategorii tych mniej poprawnych politycznie. :P O czym opowiada? Veep, VP, czyli potocznie Vice Prezydent USA i właśnie o tej postaci jest serial. Naszym Veepem jest Selina Meyer, kobieta... specyficzna. :P Opętana żądzą władzy i "politykowania dla samego politykowania" oraz złośliwa, wyrachowana, momentami nawet perfidna. Julia Louis Dreyfus w roli tytułowej nie zawodzi, podobnie jak reszta obsady. Polecam, można się pośmiać. Zwiastun z polskimi napisami.

A Parks and Recreation, to z kolei głównie Amy Poehler, ale też wspaniały Nick Offerman, czy Aubrey Plaza. Serial w tonie tak zwanego mockumentary, a więc prześmiewczego filmu dokumentalnego. Również trochę politycznie, bo mowa tu o departamencie "parków i rekreacji" w małym miasteczku Pawnee w stanie Indiana... Jak dla mnie serial jest przezabawny i świetnie napisany. Nawet nazwisko naszej głównej bohaterki jest przebiegłym żartem... Leslie Knope. Tak mi się wydaje, że na polski dosyć trudno to przełożyć, ale napiszę krótko, że "knope" to fonetycznie również "nope" a więc w języku angielskim takie żartobliwe "no"... Chyba wszyscy znamy memy ze słowem "nope" i to jest taka właśnie gra słów z tym związana. :P Ale twórcom udało się więcej niż tylko żartobliwe nazwisko bohaterki, bo tutaj też mamy do czynienia ze świetnymi - moim zdaniem - dialogami i takim dosyć... abstrakcyjnym, absurdalnym i sytuacyjnym poczuciem humoru. W tym przypadku z napisami PL znalazłam tylko jeden fragment.
Awatar użytkownika
Tomba
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tomba » 27 mar 2020, 22:50

Na Netflix jest już 3 sezon Ozark. Jeszcze nie oglądałem, bo jestem w trakcie innego serialu na Amazon.
@
Awatar użytkownika
Madzia
- wiem, że czekasz na 4 sezon Domu z papieru. Będzie od 3 kwietnia.

Wróć do „Film”