SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » ndz paź 25, 2020 7:49 pm

Maciejko pisze:Ostatnio zacząłem oglądać serial kryminalny Hinterland

Kiedyś go zacząłem, ale odpuściłem po pierwszym odcinku. Może dam mu drugą szansę?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Maciejko » ndz paź 25, 2020 6:55 pm

Mało jest seriali, które mnie zadowalają. I nie chodzi o to, że jestem jakimś wybitnym znawcą kinematografii. Po prostu lubię bardzo określone rodzaje seriali. Czasem szukam jakichś niezbyt popularnych, bo okazuje się, że są dla mnie wyjątkowo dobre.

Obrazek
Ostatnio zacząłem oglądać serial kryminalny Hinterland (tytuł walijski Y Gwyll, co oznacza "odludzie, w głebi kraju") z 2013 roku. Jest to walijski serial, który został wyprodukowany w trzech wersjach językowych: angielskiej (międzynarodowej), walijskiej oraz angielsko-walijskiej. Najwięcej klimatu (i sensu z punktu widzenia fabuły) ma chyba ta ostatnia.
Każdy odcinek trwa około 1,5 godziny (ale tylko w wersji dwujęzycznej, pełna wersja walijska ma odcinki po 45 minut), zatem to są w zasadzie takie "minifilmy". Są one splecione oczywiście postaciami i ich historią, jednak skupiają się na sprawach morderstw.
Detektyw Tom Mathias przyjeżdża z Londynu do walijskiego miasteczka Aberystwyth, gdzie wraz z lokalnym zespołem z wydziału zabójstw, rozwiązuję sprawy morderstw. Sprawy te są często brutalne, kryjące masę niezabliźnionych ran z przeszłości, przepełnione emocjami.
Piękne zdjęcia, w których bryluje niewielkie, prawdziwe walijskie miasteczko, pełne zabytkowych budowli, leżące nad morzem, otoczone dziką naturą. Serial obfituje w gęsty klimat, przywodzący na myśl kino "noir" i skandynawskie kryminały. Wyrazisty główny bohater, zmęczony życiem odludek, którego goni tajemnicza przeszłość. Każdy odcinek pozostawia po sobie trwały ślad, skłania do refleksji. Szczególnie, że zabójstwa dzieją się w niewielkiej społeczności, a sprawca i ewentualni pomocnicy, rzadko kiedy są anonimowi.
Naprawdę serial warto obejrzeć, można poznać nieco klimatu i obyczajów Walijczyków, posłuchać ich języka i zatopić się w tajemniczą aurę, która wprost wylewa się z ekranu.
Awatar użytkownika
DziedzicPruski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: śr sty 22, 2020 12:39 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Podziękował: 117 razy
Otrzymał podzięk.: 137 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: DziedzicPruski » ndz paź 25, 2020 6:16 pm

Z ostatnio obejrzanych polecam: "Oktoberfest - piwo i krew" (niem.) oraz "Rząd" (dun.). Oba bardziej obyczajowe niż sensacyjne. "Oktoberfest" ponoć oparty na faktach w co nieco wątpię, ale ogląda się nieźle. Trzy sezony "Rządu" obejrzane w 10 dni po 3 odcinki dziennie - miło było popatrzeć na normalną władzę z jej wszystkimi problemami politycznymi i osobistymi.
VooPoo: Vinci Air, Argus Air, Drag S, Doric 60
Vismec: R40
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » ndz paź 25, 2020 5:27 pm

Selene pisze:Historia niesamowitej dziewczynki, spokojnej, ułożonej, inteligentnej z mocnym charakterem o wyjątkowej pasji...

To się też zmieni, bo dziewczynka stanie się kobietą (zwrócicie uwagę na jej piękne oczy) i nie ominą jej problemy. Ale pasja pozostanie. Dobra, więcej nie piszę.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Selene » ndz paź 25, 2020 5:12 pm

Po obejrzeniu pierwszego odcinka czuję... niedosyt.
Historia niesamowitej dziewczynki, spokojnej, ułożonej, inteligentnej z mocnym charakterem o wyjątkowej pasji...
Serial godny polecenia. Już teraz się zastanawiam czy będą kolejne sezony?
Dzięki jeszcze raz za polecenie @
Awatar użytkownika
Tomba
. Dobry gust. :wesola: Zabieram się za kolejne odcinki...
Ciekawa jestem książki, na pewno przeczytam.
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tommy Black » ndz paź 25, 2020 4:52 pm

Tomba pisze:Ten serial nie jest dla każdego, ale jestem przekonany, że spodoba się też wielu osobom.

Obrazek
I bardzo dobrze, ze nie dla każdego. Zwłaszcza teraz kiedy Netflix ostrzega o obecności w niektórych filmach i serialach białych, heteroseksualnych mężczyzn. Każdy prawie serial prowokuje zakłady o ciąg dalszy...
Tu ciągu dalszego nie będzie. Warto też zauważyć bardzo dobrą rolę Marcina Dorocińskiego jako mistrza świata Borgowa.
Serial powstał na podstawie książki Waltera Tevisa pod tym samym tytułem. W Polsce powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne w tłumaczeniu Hanny Pustuły-Lewickiej. Pierwsze wydanie ukazało się na rynku w sierpniu br. Wznowienie – w filmowej okładce – pojawi się na księgarskich półkach w dniu premiery serialu czyli już jest dostępne.

A na zachętę, do oglądania ale także i czytania:

Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Selene » ndz paź 25, 2020 12:39 pm

Dzięki Tomku, na pewno obejrzę. Lubię szachy i myślę, że mi się spodoba. Bo skoro Tobie się podoba, to musi być fajny. :wesola: Już dziś zaczynam...

Ostatnio polubiłam hiszpańskie seriale i dla tych, co też lubią i podoba im się "Dom z papieru", polecam "Uwięzione".
Bardzo fajny, wciągający serial, pełen akcji i zaskoczeń. :wesola:
Gra w nim niesamowita Alba Flores. ❤️ Zresztą wszystkie role są świetne i intrygujące, a muzyka w tym serialu jest genialna...
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » ndz paź 25, 2020 12:39 pm

Tym razem serial z innej beczki. Wczoraj łyknąłem najnowszy serial na Netflixie pod tytułem "Gambit królowej". 7 odcinków bez przerwy. Nie przypuszczałbym, że można nakręcić interesujący i wciągający serial o szachach. Tu krótka recenzja: https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020 ... orocinski/ . Rzecz się dzieje w latach 60-tych ubiegłego wieku. Uwielbiam ten okres z uwagi na modę i muzykę, i to też jest w tym serialu. No i kobiety wyglądały kobieco, a nie jakieś wytatuowane czupiradła.
Ten serial nie jest dla każdego, ale jestem przekonany, że spodoba się też wielu osobom.
@
Awatar użytkownika
Selene
- ta rekomendacja jest szczególnie dla Ciebie. Jak Cię znam, to powinnaś być zadowolona.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7309 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Nikotynos » sob paź 24, 2020 7:15 pm

Tomba pisze:Próbowałem, ale to nie dla mnie. A Rozłąka, to już dla mnie bez sensu. Kobita leci na Marsa, by opowiadać historię dziejącą się na ziemi. Pomieszanie z poplątaniem.

Mi podobnie nie przypadł do gustu. Taki typowy amerykański wyciskacz łez ubrany w ładną scenerię. Sam bym to wymyślił na kolanie. :-D
Awatar użytkownika
grabek902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 31, 2019 11:30 am
Lokalizacja: Karbowizna
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: grabek902 » sob paź 24, 2020 4:55 pm

Tak, pierwszy sezon był taki, że musiałem wstawać w trakcie oglądania, ach te emocje.

Wysłane z mojego LM-K410 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości