SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
koshtur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 02, 2016 10:06 am
Lokalizacja:
Podziękował: 54 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: koshtur » śr sty 20, 2021 5:31 pm

"Californication" - jest tak dekadencki, że człowiek się cieszy ze nie żyje w LA. no może trochę zazdrości tych wszystkich...
"Alternatywy 4" - kult i obecnie bardzo na czasie. :D
Awatar użytkownika
DziedzicPruski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: śr sty 22, 2020 12:39 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Podziękował: 117 razy
Otrzymał podzięk.: 137 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: DziedzicPruski » śr sty 20, 2021 1:58 pm

Salnowiczom, którzy nudzą się w długie i mroźne, zimowe wieczory mogę z czystym sumieniem polecić serial "Lupin" (dostępny na platformie Netflix). Pierwsza seria składa się z 5 ok. 45 minutowych odcinków. Fabuła opowiada o losach młodego afrofrancuza, który usiłuje rozwiązać pewną, rodzinną zagadkę. Zawiedzie się ten, kto liczy na klasyczne przygody włamywacza-dżentelmena gdyż postać Arsene'a Lupin odgrywa tylko drugorzędną acz niepoślednią rolę. Akcja toczy się wartko, jest interesująca choć da się czasem zauważyć chwyty typu "deus ex machina", które jednak zanadto nie przeszkadzają i nie irytują. Ja z Żoną wciągnęliśmy się tak bardzo, że wszystkie odcinki obejrzeliśmy jednego wieczora i warto było. Reasumując - kawałek dobrej, niezbyt wymagającej rozrywki.

https://www.youtube.com/watch?v=fOowMKHusLo&ab_channel=ONEMedia
VooPoo: Vinci Air, Argus Air, Drag S, Doric 60
Vismec: R40
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tommy Black » ndz gru 20, 2020 7:33 pm

Tomba pisze:Ostrzegam, że to nie jest serial dla każdego. Trzeba lubić i znać historię, by się lepiej orientować. Serial zrobiony z rozmachem i świetna gra aktorów.


Ano trzeba. I tez trzeba ten serial obejrzeć a potem spokojnie poczytać książkę i sięgać do źródeł historycznych. To przekłamane w naszej historii lata 20, to "getta ławkowe", polityczne prześladowania, zamachy, zbrodnie i prosta droga do Berezy Kartuskiej. Wydaje się, że ta uparta historia znów zatoczyła koło, lub jak chce Paul Morand, jak idiotka potarza się mechanicznie.
Książka Szczepana Twardocha świetna, serial, nareszcie w Polsce, zrobiony po mistrzowsku. Rewelacyjne kostiumy... dbałość o realia historyczne, no i aktorstwo...
Podobnie jak sir @
Awatar użytkownika
Tomba
bardzo polecam!

PS
Jeszcze całego nie widziałem....
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tenmen » ndz gru 20, 2020 4:20 pm

Co do Króla usiłowałem przeczytać książkę dobrnąłem do 3/4 a dalej nie dałem rady za ciężka, jeśli serial będzie taki sam to kiepsko.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » ndz gru 20, 2020 11:22 am

Zbliżają się Święta i długa kwarantanna, będzie więcej czasu, to polecę Wam kilka seriali. Dzisiaj będzie dla każdego coś miłego.
Zaczynamy od Koleżanki @
Awatar użytkownika
Selene
, której polecę serial na HBO "Lepsze życie" / "Better Things. Komedia obyczajowa o samotnej matce wychowującej trójkę córek.
Bardzo przyjemnie się to ogląda.
Nagrałem Ci nawet dwa zabawne fragmenty - rozmowa córki z matką.





------------

Dla @
Awatar użytkownika
Tommy Black
polecam polski serial "Król" - dostępny tu: https://player.pl/playerplus/seriale-on ... lsrc=aw.ds .
Do tej pory udostępniono 7 odcinków. Ostatni odcinek zostanie udostępniony w przyszły piątek.

„Król to osadzona w Warszawie w 1937 roku gangsterska opowieść o przemocy, żądzy władzy i dążeniu do jej utrzymania za wszelką cenę. Historia wzlotów i upadków mafii, która wzbudzała strach i posłuch w stolicy przed wybuchem II wojny światowej. Główny bohater, żydowski gangster-bokser Jakub Szapiro, zostaje wciągnięty w polityczny spisek i gangsterskie porachunki, które mogą przesądzić o losach państwa.
Serial powstał w oparciu o powieść Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem. Za jego reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński. Scenariusz to wspólne dzieło Matuszyńskiego i Twardocha. W rolach głównych występują m.in. Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc i Magdalena Boczarska."


Ostrzegam, że to nie jest serial dla każdego. Trzeba lubić i znać historię, by się lepiej orientować. Serial zrobiony z rozmachem i świetna gra aktorów.

------------

Teraz propozycja dla wszystkich - "Ojciec Chrzestny Harlemu" / "Godfather of Harlem" - znakomity serial sensacyjny.
"Na stare śmierci wraca po odsiadce Bumpy Johnson (Forest Whitaker), dawny szef lokalnego półświatka. Tam, gdzie kiedyś sprawował władzę, teraz rządzi włoska mafia". Bumpy robi wszystko by odzyskać wpływy'."
Serial dostępny: https://player.pl/playerplus/seriale-on ... inki,28698
Na razie udostępniono 6 odcinków. Do końca roku będzie udostępniony w całości.

------------

Na koniec jeszcze jeden dobry serial dla wszystkich - "Manhunt: Śmiertelna rozgrywka" / "Manhunt: Deadly Games".
"Serial z nurtu true crime, który opowiada historię ataku bombowego podczas olimpiady w Atlancie w 1996 roku. To opowieść o bezwzględnym mordercy, jak i o koźle ofiarnym - ochroniarzu, który uratował życie wielu ludzi, aby później zostać posądzonym o zamach."
Serial dostępny tu: https://player.pl/playerplus/seriale-on ... inki,28293 .

Życzę wielu wrażeń.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
yetisize
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 7:12 pm
Lokalizacja: Brodnica
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 237 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: yetisize » pt gru 11, 2020 8:05 am

Ostatnio zaczęliśmy "Lilyhammer" na Netflixie. Serial o członku włoskiej mafii w Stanach, który w ramach programu ochrony świadków przenosi się do Norwegii. Samo to już chyba mówi wszystko o tym co może się dziać. :) Fajny, polecam.

"Od nowa" też się podobał, tylko nie wiedziałem co mi w Nicole nie pasuje przez pierwsze kilka odcinków, dopiero później do mnie dotarło, że cokolwiek by się działo ma ten sam wyraz twarzy. :)
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: ErNOL » czw gru 10, 2020 7:14 pm

Jak ktoś lubi, ja kocham, to na Netflix pojawił się 10 sezon The Walkind Dead... :-D Kawa jest, noc długa, więc do dzieła.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » śr gru 09, 2020 3:49 pm

Tommy Black pisze:Ale żaden opis nie odda w zasadzie maestrii tego serialu.

Trzeciego Sylwestra z rzędu będę spędzał z żoną i Nicole Kidman. Już wyjaśniam o co biega. ;)
Wraz z żoną nienawidzimy obchodzić Sylwestra. Postanowiliśmy sobie kiedyś, że nie chodzimy już na żadne imprezy, a spędzamy ten czas ze sobą na oglądaniu fajnych seriali - takich, co facet nie zaśnie, a kobietka się nawet wzruszy. Robimy sobie dobre jedzonko, zapalamy świece w salonie, pali się jeszcze choinka i oglądamy cały serial w jeden wieczór.
Jako że ja mam lepszego nosa do seriali dla obu płci, to i ja wybieram repertuar. Dwa lata temu oglądaliśmy "Wielkie kłamstewka" - pierwszy sezon, rok temu ten sam serial ale drugi sezon.
Jak tylko ukazał się na HBO polecany przez Tommiego serial "Od nowa", to błyskawicznie zaliczyłem pierwszy odcinek i już wiedziałem, że kolejne pozostawię na wspólne oglądanie Sylwestrowe. Lubię Nicole. Nigdy nie specjalnie lubiłem Hugh Grant, ale w tym pierwszym odcinku wyjątkowo mi się podobał (może dlatego, że facet wreszcie dojrzał). Donald Sutherland wygląda jak 20 lat temu.
Już się cieszę na naszego Sylwestra.

PS. No i kaca nie mamy następnego dnia. :ok:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
pampalini
Płeć: nieokreślona

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: pampalini » śr gru 09, 2020 12:12 pm

"Od nowa" świetnie sie ogląda, zwroty akcji praktycznie w każdym odcinku, ale zakończenie w odróżnieniu od oceny @
Awatar użytkownika
Tommy Black
marne, ostatnie dziesięć minut serialu rozwala całą budowaną intrygę. Ot tak, w kilku ujęciach rozwiązuje zagadkę i po serialu. Bez wspomnianej końcówki spokojnie można byłoby zbudować napięcie na kolejny sezon. Tak czy siak, wart obejrzenia.

Fargo sezon 4. Fajny, ale to nie to. To taki serial o gangsterce, praktycznie bez klimatu poprzednich sezonów.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tommy Black » śr gru 09, 2020 10:28 am

Obrazek

Coś Wam polecę, rzadko to robię bo tez i rzadko teraz coś sensownego oglądam. A jeśli to przez przypadek. Ostatnio jednak to dobre przypadki i po fantastycznym wręcz mini serialu Gambit Królowej o którym mowa wcześniej, obejrzałem The Undoing, limitowany serial HBO.( Polski tytuł - "Od nowa" ).



Z suchego opisu:

Odnosząca sukcesy terapeutka Grace Fraser (Nicole Kidman) mieszka w Nowym Jorku z mężem Jonathanem (Hugh Grant) oraz uczęszczającym do elitarnej prywatnej szkoły synem (Noah Jupe). Ich z pozoru idealne życie z dnia na dzień wywraca się jednak do góry nogami za sprawą gwałtownej śmierci i łańcucha zaskakujących wydarzeń. Grace, nagle pozostawiona sama sobie, konfrontuje się z narastającą w jej w życiu katastrofą, która na dodatek ma charakter publiczny. Przerażona sytuacją, musi porzucić dotychczasowe życie i zbudować swój świat od nowa - dla siebie i swojego syna.


Ale żaden opis nie odda w zasadzie maestrii tego serialu. Od świetnego scenariusza opartego na powieści autorstwa Jean Hanff Korelitz a napisanego przez Davida E. Kelleya, po rewelacyjne zdjęcia których dokonał Anthony Dod Mantle aż po reżyserię Susanne Bier.
No i ta obsada: Nicole Kidman, Hugh Grant, Édgar Ramírez, Donald Sutherland i wielu innych z aktorstwem na najwyższym poziomie. Obawiałem się trochę jak Susanne Bier potraktuje Nicole z jej unieruchomioną przez idiotyczną operację, mimiką twarzy, ale Susan akurat okrutnie to pokazała co tylko podkreśliło aktorską klasę Nicole Kidman. Choć momentami jest to trudne w odbiorze. Sam serial ma klimat, muzykę i fenomenalne zakończenie...
Bardzo i odpowiedzialnie polecam wybitnie jesienne, nie tylko w Nowym Jorku, kino...

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości