SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Selene » pn mar 11, 2024 10:45 pm

Dzięki Tomku! Uwielbiam kryminały, czarny humor i policjantki. ;)
Najprawdopodobniej świetny serial, nie widziałam i chętnie obejrzę. Teraz wiem co będę robiła w ten weekend. Już chyba żałuję, że jest tylko jeden sezon...

Jeśli mowa o kryminałach, to od siebie polecę seriale, które ostatnio oglądałam: Spryciarza, W tłumie, Poker Face, Miłość i śmierć oraz Ciało w ogniu, oczywiście Berlin też jest fajny. :wesola:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » pn mar 11, 2024 9:23 pm

Dzisiaj mam dla Was bardzo nietypowy serial kryminalny, który jest pełen czarnego humoru. Mi oglądało się go rewelacyjnie. Jest ciekawy, ma wiele zwrotów akcji, jest śmieszny i jak trzeba to poważny. Polecam Wam "Deadloch" na Prime Video.
"Tasmańskie miasteczko Deadloch jest w szoku, kiedy znaleziono ciało jednego z mieszkańców w przeddzień lokalnej atrakcji, jaką jest Festiwal Zimy. Dwie śledcze o zupełnie innym podejściu oraz ambitna posterunkowa muszą połączyć siły, aby znaleźć mordercę."
Szczególnie polecam go @
Awatar użytkownika
Selene
, bo raczej znam jej gust i powinien się spodobać.
Serial liczy 8 odcinków. Prawdopodobnie będzie kontynuacja, bo spotkał się z ciepłym przyjęciem.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » pt mar 08, 2024 9:01 am

@
Awatar użytkownika
Tenmen
, a ja przedłużam Prime Video na rok, bo cały rok kosztuje 49 zeta, a mi bardzo pasuje ich oferta. Mam tam co oglądać.

Edit: Acha, chodzi o Apple TV. Nie, ich seriale nie są raczej dostępne na innych platformach.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tenmen » śr mar 06, 2024 2:50 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
mam nadzieję, że ten serial będzie dostępny w przyszłości na innych platformach. Miesiąc to trochę mało na serial, to tak jak zjeść malutką drobinkę czegoś dobrego... a potem czekać. Ja mam już Showtime.pl oraz Amazon Prime, więc co za dużo to za dużo.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » wt mar 05, 2024 12:13 pm

Dzisiaj postaram się zachęcić Was do obejrzenia nowego serialu "Władcy przestworzy".

Baushok pisze:Wojenny, takie jakie lubię.


Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich sympatyków kina wojennego.

Obrazek, Obrazek

Za realizację serialu odpowiada "wielkie trio": Tom Hanks, Steven Spielberg i Gary Goetzmann, którzy wcześniej wypuścili ze swoich rąk "Kompanię Braci" i 10 lat później "Pacyfik".

Może to nie jest najlepsza seria, ale to na pewno kawałek dobrego kina, za którym zresztą stoi talent i doświadczenie jego twórców, którzy choćby ze względów wizerunkowych nie mogą sobie pozwolić na "bylejakość" .

"Nowy serial wojenny Apple TV przybliża losy żołnierzy z 100. Grupy Bombowej, nazywanej także "Krwawą setką". To oni na swoich bombowcach B-17 od wiosny 1943 roku przeprowadzali naloty bombowe bezpośrednio w Niemczech. Zmagali się z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi, brakiem tlenu na 7 tys. metrów i obroną przeciwlotniczą Trzeciej Rzeszy. I jak w każdym oddziale część bohaterów szczęśliwie wróciła do domu do domu, część zginęła zestrzelona, część została rozstrzelana, a niektórzy zostali zestrzeleni i schwytani."

Historia amerykańskiej 8. Armii Powietrznej podczas II wojny światowej została nakręcona na podstawie książki historyka Donalda L. Millera.



Serial składa się z 9 odcinków, a pierwszych 7 jest już dostępnych na platformie Apple TV. Kolejne dodawane są w piątki, więc jeszcze 10 dni i będzie dostępna całość.
Wszyscy, którzy nie skorzystali jeszcze z tej platformy dostają dwa miesiące za free. Tutaj jest opisane jak z tego skorzystać: https://rozrywka.spidersweb.pl/apple-tv ... vod-online .
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » pn mar 04, 2024 9:53 pm

Tenmen pisze:@Tomba Druga część Boscha - Bosch Legacy jest równie dobra jak nie lepsza od pierwszej. Ja mam nadzieję na trzecią może nakręcą.

Skończyłem tę drugą serię. Mimo wszystko uważam, że pierwsza była lepsza, ale też nie ma co marudzić. Jest bardzo przyzwoita.
Będzie 3 sezon.

Obrazek
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tenmen » śr lut 28, 2024 8:36 am

@
Awatar użytkownika
Tomba
Druga częś Boscha - Bosch Legacy jest równie dobra jak nie lepsza od pierwszej. Ja mam nadzieję na trzecią może nakręcą. Ja oglądam JusiiField, ogląda się lekko, trochę taki "amerykański" ale nie męczy.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » wt lut 27, 2024 11:42 pm

@
Awatar użytkownika
Tenmen
jeszcze raz wielkie dzięki za polecenie serialu Bosch. Jak dla mnie rewelacja. W 11 dni łyknąłem 7 sezonów i ani razu nie byłem znudzony czy rozczarowany. Każdy sezon znakomity. Końcówka również. Już wiem, że za rok/dwa znów go sobie obejrzę. Aż żal, że to już koniec. :cry2:

Edit: Ale teraz widzę, że są dwa kolejne sezony "Bosch dziedzictwo" i teraz będzie występował jako prywatny dedektyw. Już zaczynam oglądać. :doping:

@
Awatar użytkownika
Selene
przeczytaj to co dopisałem.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
yacoop
Patronauta
Patronauta
Posty: 791
Rejestracja: sob paź 23, 2021 5:21 pm
Lokalizacja: ...
Podziękował: 917 razy
Otrzymał podzięk.: 2066 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: yacoop » pt lut 23, 2024 8:38 pm

Justified: City Primeval. Nawet nie wiedziałem, że takie coś powstało.

Chyba w Disney do obejrzenia... Aż sobie wykupię jakiś pakiet żeby zobaczyć. :rockers:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » pt lut 23, 2024 8:32 pm

@
Awatar użytkownika
yacoop
sorki, masz rację. W maju zeszłego roku był już 7 sezon. Tylko widzę, że nie ma go na Amazon Prime Video. Ja go oglądalem chyba na Disney+.
W takim razie może pojawi się 8 sezon.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Robson, Wojtekorzen i 6 gości