SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Selene » czw cze 25, 2020 3:24 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
, oglądałam w Playerze. Świetny serial, bardzo zabawny. Też lubię komedie brytyjskie. :wesola:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » czw cze 25, 2020 2:35 pm

Tym razem znalazłem nawet przyzwoitą komedię sensacyjną produkcji BBC "Pomyleni", która dostępna jest na HBO.
Jak to z komediami bywa, jednych będzie śmieszyć, a innych nie. W tym przypadku mamy do czynienia z brytyjskim humorem, który ja akurat lubię.
To taki krótki serial, który pozwolił mi się zrelaksować.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Nikotynos » wt cze 16, 2020 2:51 pm

Do stu genetycznie zmodyfikowanych rzodkiewek, niech mnie ktoś zdzieli w twarz!. Wciągnąłem się w babskiego Outlandera. Jadę czwarty odcinek i zaprzestać nie mogę. :boi: Ah ten żywot, pasmo co rusz nowych uzależnień. :-D
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Halah » wt cze 16, 2020 2:40 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
sprawdziłam ten serial Project Blue Book i jest to jedna z lepszych produkcji serialowych, jakie ostatnio widziałam, zwłaszcza w tematyce UFO. Także bardzo fajnie, że o nim napisałeś, dziękuję pięknie. :) Od pierwszej sceny widać, że obsada jest dobra. W sobotę koło północy chciałam obejrzeć pierwszy odcinek, jeden... a skończyłam na trzech i chciałam oglądać dalej, ale było po 3 i stwierdziłam, że powinnam iść spać... Project Blue Book nieporównywalnie lepszy niż inny serial z kategorii UFO, który obejrzałam, bo było o nim wspomniane w Salonie, Taken. Ale Taken to makabra, jeszcze pierwsze dwa odcinki okay i później ten 3 czy 4 z dzieciakami biegającymi po lesie i wykopaliskach archeologicznych, ten był najlepszy z całej serii, choć ja dotrwałam tylko do końca 7 odcinka... Że Spielberg sygnował Taken swoim nazwiskiem, to zaskoczona jestem.
Ale nieważne, dzięki jeszcze raz za cynk o Project Blue Book, w ogóle polecam wszystkim. :)

EDIT: Dzisiaj mam czas, więc wieczorem zabieram się za kolejne odcinki.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: edarek » pn cze 08, 2020 7:46 pm

Tomba pisze:@edarek - przeca wyżej pisałem, że dostępne są 2 sezony na IPLA i CDA. ;)...

Tak tak Tomaszu, pisałeś, ale Ipla pewnie płatna, a jak sam mówisz CDA w gorszej jakości. Na Epic Drama być może jakieś powtórki będą, bo tego nie śledzę.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » pn cze 08, 2020 7:20 pm

@
Awatar użytkownika
edarek
- przeca wyżej pisałem, że dostępne są 2 sezony na IPLA i CDA. ;) Trzeciego nie będzie, ale i nie ma takiej potrzeby.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: edarek » pn cze 08, 2020 6:47 pm

Madzia pisze:... Nie widziałam tego serialu o którym wspomniałeś, nawet o nim nie słyszałam... Super, podoba mi się z opisu...

Na Epic Drama był już drugi sezon "Projekt Błekitna Księga" . Trochę sobie nagrałem, ale nie ma kiedy obejrzeć.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » pn cze 08, 2020 5:46 pm

Madzia pisze:No przecież to on stworzył śmiercionośną broń Hitlera, od której zginęło kilkadziesiąt tysięcy ludzi... ale on udawał do końca życia, że nic o tym nie wiedział. ;)

Wielokrotnie więcej jeńców i przymusowych robotników zginęło we wszystkich fabrykach pracujących na rzecz nazistowskiego programu rakietowego, którym kierował.
Później został wybielony m.in. przez samego Walta Disney'a.
Może w 51 rocznicę lądowania na księżycu zrobimy temat o tej bardzo kontrowersyjnej postaci?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Selene » pn cze 08, 2020 5:35 pm

No przecież to on stworzył śmiercionośną broń Hitlera, od której zginęło kilkadziesiąt tysięcy ludzi... ale on udawał do końca życia, że nic o tym nie wiedział. ;)
Miał cenną wiedzę i zdolności w budowaniu właśnie rakiet, był nimi zafascynowany od dziecka. Dlatego później pracował dla Amerykanów. No a potem NASA...
To dzięki jego rakiecie trójka amerykańskich astronautów wylądowała na Księżycu w ramach misji Apollo-11. Co nie zmienia faktu, że przez pracę dla hitlerowskiego reżimu jego podbój kosmosu nie jest tak cudownie postrzegany...

Dzięki Tomku. Tym bardziej muszę obejrzeć ten serial! :oczko:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tommy Black » pn cze 08, 2020 4:58 pm

Tomba pisze: Tobie akurat nie muszę przedstawiać postaci, ale pierwszy raz i bez ogródek w amerykańskim filmie nazywany jest nazistą, co jest zresztą zgodne z prawdą, gdyż był w randze majora SS.


Ważna uwaga bowiem, w oryginale, Sturmbannführer, to w formacjach SS bardzo wysoka funkcja.

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości