SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: shpongled » czw maja 20, 2021 3:00 pm

crystal1 pisze:Dla lubiących mroczne klimaty, proponuję polski serial " Klangor". Super.


W końcu coś na prawdę udanego. Mocny i ciężki serial ale wszystko tu pasuje. Rewelacyjna rola Jakubika, niepokojąca i tak pozytywnie drażniąca uszy muzyka Trzaski, w stylu 'Dom Zły'. Gdyby aktorzy mówili po 'skandynawsku' , nikt by się nie zorientował że to polska a nie skandynawska produkcja.
Jak dla mnie, pozycja obowiązkowa. W 2 noce trzasnąłem całość.;)
***** ***
forhil92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 19, 2021 8:43 am
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: forhil92 » śr maja 19, 2021 7:08 am

fistaszek pisze:Martwa Góra. Tragedia na przełęczy Diatłowa. Świetny rosyjski miniserial. Ostatni odcinek odstaje od pozostałych, ale całość warta obejrzenia i zaskakująco nierosyjska, bez urrrrraaaa..., bez powiewających sztandarów.



Synowie to już serialowy staruszek, teraz są Mayans, 3 sezony.

@
Awatar użytkownika
fistaszek
wiem że staruszek ale jak ktoś lubi takie klimaty to jest ok. Wiem wiem o Mayans będę oglądał jak skończę synów anarchi.
@
Awatar użytkownika
Halah
też byłem mega ciekaw jak im pójdzie w takich rolach,tym bardziej że Charlie był mi znany z innych produkcji.
Ale co do Gemmy taka stara wredna jędza :p pasująca idealnie do roli która odgrywała.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: ErNOL » wt maja 18, 2021 1:08 pm

Dla lubiących klimaty o Wikingach.
"Norsemen". Świetnie zrealizowany serial, groteskowy, ze świetnym humorem! Gra aktorska to bajeczka - grają aktorzy z północy, angielski pokaleczony jak tylko można, ale to tworzy klimat całości. Za mały budżet powstał rewelacyjny serial.

https://www.youtube.com/watch?v=HpMvIZRUPf4

https://www.youtube.com/watch?v=a84GCyrQCzs
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
crystal1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pt mar 04, 2016 7:33 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 217 razy
Otrzymał podzięk.: 79 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: crystal1 » wt maja 18, 2021 1:02 pm

Dla lubiących mroczne klimaty, proponuję polski serial " Klangor". Super.
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Halah » wt maja 18, 2021 10:53 am

@
Awatar użytkownika
forhil92
podpisuję się pod Twoim postem, zdecydowanie. Dobry serial, obejrzałam całość ciągiem w dosyć krótkim czasie... a to jest przecież 7 sezonów. :mrgreen: Mnie najbardziej interesowała Katey Sagal, znana zwłaszcza nam Polakom, z roli Peggy Bundy w serialu Married... With Children, czyli Świat według Bundych. Byłam ciekawa, jak ona wypadnie w innej roli i moim zdaniem wypadła super, poza tym jakoś tak pasowała do tej postaci... Jest też oczywiście Ron Perlman i najważniejszy chyba Charlie Hunnam, zresztą cała obsada dawała radę... Moją ulubioną postacią - poza Gemmą - był chyba Chibs. Może Sons of Anarchy nie jest jakimś arcydziełem, ale to porządna produkcja i jeśli ktoś szuka czegoś do obejrzenia, to jest to bardzo fajna propozycja. Dla mnie zaletą było to, że serial jest już zakończony, więc nie trzeba czekać na kolejne sezony.

Ja zbieram się do napisania o kilku ciekawych, skandynawskich serialach, które bardzo mi się podobały, głównie ze względu na charakterystyczny klimat... ale to nie dzisiaj. :mrgreen:
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: fistaszek » wt maja 18, 2021 9:03 am

Martwa Góra. Tragedia na przełęczy Diatłowa. Świetny rosyjski miniserial. Ostatni odcinek odstaje od pozostałych, ale całość warta obejrzenia i zaskakująco nierosyjska, bez urrrrraaaa..., bez powiewających sztandarów.

@
Awatar użytkownika
forhil92


Synowie to już serialowy staruszek, teraz są Mayans, 3 sezony.
forhil92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 19, 2021 8:43 am
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: forhil92 » wt maja 18, 2021 8:50 am

Ja od siebie mogę polecić serial Synowie Anarchi na Netflixie.
Jeśli ktoś lubi klimaty motocyklowe, to będzie zadowolony.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » czw kwie 22, 2021 7:19 am

Dawno się tu nie wpisywałem, bo jakoś trudniej o dobre seriale.
Z przyjemnością obejrzałem czwarty sezon Fargo.
Jest on zdecydowanie inny od poprzednich i niestety zbiera dość niepochlebne opinie rozczarowanych widzów.
Mi osobiście się podobał i nie był to dla mnie stracony czas. Ma on swój klimat.
Znalazłem ciekawą recenzję z którą warto się zapoznać: https://www.serialowa.pl/277249/fargo-s ... -obejrzec/ .
Serial dostępny na platformie HBO.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Halah » śr kwie 21, 2021 9:58 pm

Ja nie tak dawno skończyłam drugi sezon serialu Snowpiercer. Moim zdaniem jest godny polecenia, choć oczywiście opinie i odczucia mogą być różne. :) Produkcja ze stajni Netflix i to właśnie na tej platformie można obejrzeć. Na razie dostępne są dwa sezony, ale trzeci ma zostać nakręcony. Być może będzie ich jeszcze więcej.
Tak by wynikało z mojego - mam nadzieję poprawnego - researchu, że inspiracją dla twórców serialu był francuski komiks oraz dwa filmy pełnometrażowe, również bazujące na tej koncepcji. Ale o co chodzi…? Tematyka postapokaliptyczna, dystopijna. W nie tak dalekiej przyszłości, ludzkość doprowadza do katastrofy klimatycznej. Temperatura dramatycznie spada, życie na Ziemi staje się praktycznie niemożliwe. Jest jednak nadzieja, przynajmniej dla tych najbogatszych i tych nielicznych, którzy mieli po prostu niebywałe szczęście. Został bowiem zbudowany ogromny pociąg liczący 1001 wagonów, na pokładzie którego ludzkość może się schronić. Jego Engine Eternal - czyli wieczny silnik - ma zapewnić maszynie nieustanny ruch, który z kolei przełoży się na ciepło dla pasażerów. Nie pytajcie mnie jak to działa, bo nie mam pojęcia. Fizyka nigdy nie była moją mocną stroną niestety. :lol: W pociągu mamy system klasowy, od najbogatszych, którzy są niemalże na wakacjach, do tych, którzy wykonują ciężką pracę na rzecz całej społeczności. Jednak na samym końcu znajduje się tak zwany Tail, ogon. Gnieżdżą się w nim ludzie, którzy nie kupili biletu, lecz szturmem wdarli się do pociągu gdy ten odjeżdżał ze stacji. Dlatego Ci nadprogramowi pasażerowie żyją w strasznych warunkach i nie mają dostępu do reszty pociagu. Serial zaczyna się w momencie, gdy dochodzi do morderstwa, a jedynym - byłym oczywiście - policjantem na pokładzie jest jeden z Tailees, czyli osób zamieszkujących wspomniany już szary koniec maszyny. Staje się on postacią kluczową dla rozwiązania sprawy morderstw i późniejszych wydarzeń. Więcej z fabuły zdradzać chyba nie ma sensu, ale proponuję Wam się zapoznać. Serial zwłaszcza dla wielbicieli klimatów dystopijnych. Według mnie warto. Dobra obsada, z Jennifer Connelly na czele, zdecydowanie plus. W drugim sezonie dużą rolę zagrał Sean Bean, fantastyczny występ. Całość wciąga, pierwszy sezon obejrzałam w 2 dni i nie żałowałam.

:beer1:
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7309 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Nikotynos » czw sty 28, 2021 10:34 pm

Dziś przypadkiem natrafiłem na kanale Fox na serial: "Dlaczego kobiety zabijają?".
W utrzymanej w klimacie czarnej komedii produkcji występują Lucy Liu ("Kill Bill", "Aniołki Charliego"), Ginnifer Goodwin ("Spacer po linie") i Kirby Howell-Baptiste (seriale "Dobre miejsce", "Barry", "Obsesja Eve").
Co prawda Filmweb nie jest wyroczną, ale ma on tam wysoką ocenę 8.0.
Serial opowiada o losach trzech kobiet, żyjących w różnych dekadach niedawnych dziejów.
W 1963 roku Beth Ann Stanton jest zadowoloną z życia gospodynią domową. Wszystko się zmienia, gdy dowiaduje się o niewierności męża. W 1984 roku towarzyska Simone Grove odkrywa, że jej trzeci mąż jest gejem i ma romans z dużo młodszym od siebie mężczyzną. W 2019 roku żyjąca w otwartym małżeństwie Taylor Harding zaprasza do domu swoją kochankę. Okazuje się, że nie tylko ona miała z nią romans. Niewierność i zdrady w każdym z małżeństw pociągają za sobą serię zdarzeń, która prowadzi do tego, że te trzy kobiety stają się zabójczyniami. :ok:

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], wiesiekj i 8 gości