SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 326
Otrzymał podzięk.: 224 razy

Postautor: Raz2trzy » 06 lut 2020, 13:13

Polecam Wam Salonowiczowie mega przyjemny obraz jakim jest Seria Niefortunnych Zdarzeń w wydaniu serialowym, dostępnym na Netflixie. Może nie jest to seans dla prawdziwych samców alfa z loczkami na klacie, ale dla osoby która ceni sobie dobre przedstawienie świata stworzonego przez autora, dopracowaną scenografię i kostiumy oraz wyśmienitą grę aktorską totalnie zalecam. Choćby dla samego faktu zobaczenia jak ( do tej pory niezbyt lubiany przezemnie ) Neil Patrick Harris totalnie deklasuję Jima Carreya w roli głównego czarnego charakteru opowieści. Jego gra aktorska w tym serialu to prawdziwy majstersztyk. Może patrzę na to wszystko przez potężny pryzmat nostalgii, gdyż jako młody człowiek zaczytywałem się w tej niebanalnej serii książek Pana Handlera, tak czy siak pewnych rzeczy netflixowej adaptacji jaki i samej historii odmówić nie można. :D

Awatar użytkownika
Pinni3
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 41
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 24 razy

Postautor: Pinni3 » 06 lut 2020, 14:50

Ciekawy wątek. :)

Ja nie będę się rozpisywać za bardzo ale podrzucę tu parę pozycji (część wystąpiła we wcześniejszych wpisach) :

Breaking Bad
Sons of Anarchy
Narcos
Narcos Mexico
Mr Robot (właśnie kończę 4ty sezon)
Dom z papieru ...to chyba każdy widział, ale daję rekomendację
Suburra.
Obrazek
Awatar użytkownika
aligator7
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 14
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy

Postautor: aligator7 » 06 lut 2020, 15:04

Kilka fajnych pozycji z serii skandynawskie kino sensacyjne : Most nad Sundem ( pierwsze 2 sezony, później słabiej), Wróg publiczny (Ennemi Public) 2 sezony, a na deser może nie serial,a bardzo dobra quadrologia Wydziału Q czyli Zabójcy bażantów, Kobieta w klatce, Wybawienie i Kartoteka 64. Mroczne, czasem porażające i przytłaczające kino seryjnych zabójców.
W podobnym klimacie francuska Modliszka - La Mante ( Netflix).
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 12582
Podziękował: 5596 razy
Otrzymał podzięk.: 14356 razy

Postautor: Tommy Black » 06 lut 2020, 15:07

aligator7 pisze:...i Kartoteka 64. Mroczne, czasem porażające i przytłaczające kino seryjnych zabójców.

Nie rozumiem. Dlaczego kino seryjnych zabójców jest porażające i przytłaczające?
Awatar użytkownika
Tomba
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3051
Podziękował: 1205 razy
Otrzymał podzięk.: 1744 razy

Postautor: Tomba » 06 lut 2020, 15:47

aligator7 pisze: Most nad Sundem

Obejrzałem amerykański odpowiednik "The Bridge" (wszystkie sezony były dobre) i jakoś nie mogłem po tym przekonać się do "Most nad Sundem".
aligator7
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 14
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy

Postautor: aligator7 » 06 lut 2020, 16:56

Tommy Black pisze:
aligator7 pisze:...i Kartoteka 64. Mroczne, czasem porażające i przytłaczające kino seryjnych zabójców.

Nie rozumiem. Dlaczego kino seryjnych zabójców jest porażające i przytłaczające?

Nie kino lecz klimat, klimat skandynawii, szare krajobrazy i ujęcia, to przytłacza, a metody zbrodni czasem porażające. Zbyt płytko wyraziłem swoje odczucia. :)
Awatar użytkownika
Tomba
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3051
Podziękował: 1205 razy
Otrzymał podzięk.: 1744 razy

Postautor: Tomba » 06 lut 2020, 17:03

aligator7 pisze:Nie kino lecz klimat, klimat skandynawii, szare krajobrazy i ujęcia, to przytłacza

Zgadza się. I dlatego czasami nie mam ochoty na te klimaty. Nie mówię, że kino skandynawskie jest złe, ale faktycznie nieraz doła można dostać.
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 31
Otrzymał podzięk.: 23 razy

Postautor: pHarel2403 » 06 lut 2020, 20:19

Tomba pisze:
pHarel2403 pisze:No dokładnie, szkoda że tylko były trzy sezony, ale klimat ma niesamowity, można oglądać bez przerwy.

To mam dla Ciebie dobrą wiadomość, bo sezonów jest 5.
Jest dostępny na HBO, a jak nie masz, to ewentualnie: http://alltube.pl/serial/zakazane-imper ... -empire/39

Ło Panie.. Masz rację, to mi się coś pomyliło jak pisałem posta. :good:
eVic mini, Primo, Pico;25, Vesta, Pulse 80W, Drag, RSQ, VT Inbox, Warwolf, Paranormal DNA250C, SXmini MX Class,
Kayfun V5;V5 mini;V3 mini;lite 2019, Merlin, Skyline, TGT II,III,GTR, Hussar; X, Ammit;MTL, Siren2, Dvarw MLT,Soulmate
Hadaly, Recurve, venna
Awatar użytkownika
Halah
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 598
Podziękował: 489 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy

Postautor: Halah » 09 mar 2020, 11:45

Ja chciałabym od siebie polecić serial Damages. W Polsce emitowany był pod tytułem Układy, choć jest to moim zdaniem bardzo pokraczne tłumaczenie, w dodatku nie oddające podwójnego znaczenia słowa "damages" w języku angielskim, które jest tutaj dość istotne. Jednak tłumaczom chyba nie zazdroszczę takiego zadania. ;)
Może ja sobie pozwolę króciutko o tym nieszczęsnym tytule, dla niewtajmeniczonych w meandry języka angielskiego. Otóż słowo "damages" oznacza najczęściej - w języku codziennym, obiegowym - jakieś uszkodzenie, szkodę czy uszczerbek, czasami zepsucie, jak w przypadku popularnego "damaged goods." Natomiast w języku prawniczym na podstawowe znaczenie nakłada się wątek prawny i mówimy tutaj o... zadośćuczynieniu, czy kompensacji, najczęściej finansowej.
Ponieważ serial ten opowiada o losach prawników, którzy zajmują się takimi sprawami cywilnymi, ale są przy tym nieco pokaleczeni przez życie, to dwuznaczność słowa "damages" pasuje tutaj idealnie i powinna być w jakiś sposób zaznaczona.

Ostatnio przekopując się przez swój dysk znalazłam wszystkie 5 sezonów i zebrało mi się na wspominki. Nigdy co prawda o tym serialu nie zapomniałam, ale dopiero teraz sobie odświeżam, czyli oglądam całość po raz czwarty. :-D Tak naprawdę zwykłam kiedyś mawiać, że jest to mój ulubiony serial i w zasadzie mogłabym się nadal tego trzymać, choć ładnych kilka lat już minęło i wiele seriali mi się przewinęło.

Centralną osią serialu jest Patty Hewes i jej specyficzny związek ze jej protegowaną Ellen Parsons. Każdy sezon opowiada o innej sprawie, w którą angażuje się Patty. Dlaczego tak kocham ten serial? W zasadzie odpowiedź jest prosta... Glenn Close. Uważam ją za jedną z najwybitniejszych aktorek swojego pokolenia i bardzo się cieszyłam, gdy znalazłam ten serial, bo film trwa z reguły 2 godziny... a tutaj mam już dużo więcej materiału. Jednak nawet najlepszy aktor niewiele zdziała, gdy jego postać jest słabo napisana. Patty Hewes napisana jest wspaniale i Glenn Close wyciąga z tej postaci ile tylko się da.

Może nie będę się dłużej zżymać i wrzucę mały klip z Patty Hewes. Oceńcie sami.

Z tego, co wiem, serial niestety nie jest dostępny na żadnej platformie. Nie chcę promować oglądania na średnio legalnych serwisach streamingowych, ale jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę napisać do mnie PW i podeślę link. Chociaż niestety mam dostęp do wersji bez polskich napisów. Ale z tego, co wiem, to na Chomikuj.pl jest wersja z lektorem.

Glenn Close vs. Marcia Gay Harden.

Klasyczna Patty.
Awatar użytkownika
wertjacek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 89
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 93 razy

Postautor: wertjacek » 09 mar 2020, 12:02

Tomba pisze: i jakoś nie mogłem po tym przekonać się do "Most nad Sundem".

A szkoda, dowiedziałbyś się dlaczego policja używa pojęcia sprawca zamiast morderca/zabójca.
Główna bohaterka jest "skandynawska" do bólu. W którymś odcinku nawet chce zadenuncjować partnera za odebranie telefonu od żony w godzinach pracy. Myślałem, że padnę ze śmiechu.

Wróć do „Film”