SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » czw maja 21, 2020 7:15 pm

@
Awatar użytkownika
iron64
- tęskni za mną :lol: , to przyznam się co ostatnio oglądałem. Ano wziąłem się za już dość leciwy serial "Prawo ulicy" na HBO. Jakoś nie miałem okazji oglądać go wcześniej, a jest to jeden z najwyżej ocenianych seriali kryminalnych w historii kina. Niestety, filmy kręcone na początku obecnego milenium, zaczynają trochę lecieć formaliną, a to przede wszystkim z uwagi na bardzo przyspieszony rozwój technologii. Trochę dziwnie dzisiaj wyglądają ludzie posługujący się pagerami, pierwszymi komórkami, faxami czy komputerami z monitorami zajmującymi większą cześć biurka. Nie mniej, jak ktoś nie oglądał, to polecam. Klasyka kina kryminalnego. No i w tamtych latach wiedzieli jak i kiedy zakończyć serial, by pozostał niedosyt, a nie przesyt, który potrafi zepsuć wszystko.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » pt maja 08, 2020 2:49 pm

DooshPastesh pisze:Fargo: Moim zdaniem rewelacja. Mocno zagmatwana historia wielu z pozoru niezwiązanych ze sobą postaci związanych kryminalnym wątkiem. Ogląda się jednym tchem. 10/10

Kiedyś obejrzałem pierwszy sezon, bardzo mi się podobał, ale jakoś zapomniałem o kolejnych.
Właśnie kolega mi przypomniał. Drugi sezon bezdyskusyjnie powala. Trzeci jest nieco inny, ale też znakomity (tylko trzeba przebrnąć przez pierwszy odcinek, który praktycznie zaczyna się 5 minut przed końcem).
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Nikotynos » śr kwie 22, 2020 10:44 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
Bardzo lubię oglądać takie opowieści zwykłych ludzi. Tylko tutaj forma, prowadzenie dokumentu jakby nie w moim guście.
Szczególnie poruszające były dla mnie te dokumenty opowiadane przez uczestników np. Powstania Warszawskiego, ludzi którzy przeżyli obozy koncentracyjne, opowiadania odnośnie Getto, Katynia czy tych co brali bezpośrednio udział w bitwach. Jak pomyślę jak my teraz wszyscy sobie wygodnie żyjemy, a co Ci wszyscy ludzie musieli przeżyć to bardziej doceniam to co mam, mniej narzekam na otaczającą nas rzeczywistość, zdaję sobie sprawę z tego jak ludzie mogą mieć nas.... w głowach itd.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » śr kwie 22, 2020 9:31 pm

@
Awatar użytkownika
Nikotynos
- no to Ci się jednak nie spodoba, bo do końca jest taki sam. Mi właśnie się podoba, że jest to opowieść zwykłych ludzi. Jest to całkowicie w innym klimacie niż II wojna światowa w kolorze.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Nikotynos » śr kwie 22, 2020 9:00 pm

Hmm sorry @
Awatar użytkownika
Tomba
:) , ale tak szczerze powiedziawszy to bardziej wciągnął mnie teraz dokument z Netflix'a "Najważniejsze wydarzenia II Wojny Światowej w kolorze". Ten co poleciłeś, to kutwa zaraz zasypiam przy nim, bo się ciągnie jak flaki z olejem i jeszcze cały czas zahacza o tą cholerną amerykańską patetyczność i takie podkreślanie tych wszystkich nazw amerykańskich uliczek, kto był dokładnie skąd itp. pierdoletów, zamiast bardziej skupić od razu się na dramatach ludzkich. Ale obejrzałem na razie tylko pierwszy odcinek, więc może kolejne nie będą takie nudnawe. Ja musze mieć od razu podany na tacy dramat, akcje, fakty, a nie takie powolne lanie amerykańskiego kisielku. :D
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » śr kwie 22, 2020 8:23 pm

@
Awatar użytkownika
Nikotynos
- oglądasz ten dokumentalny wojenny co ostatnio polecałem? Jak jeszcze nie zacząłeś, to się bierz za niego. Wydawało mi się, że już obejrzałem wszystko o tej tematyce, ale ten dokument jest po prostu inny, niesamowity i wstrząsający. Wczoraj go skończyłem.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Nikotynos » śr kwie 22, 2020 8:16 pm

Jeśli ktoś był kiedyś tak jak ja maniakiem NBA (chociaż medale głównie zgarniałem za siatkówkę) to polecam odcinkowy film dokumentalny "Ostatni taniec" z 2020 roku na Netfilxie. O karierze Michael'a Jordana i Chicago Bulls.
Tutaj znajdziemy jedną z recenzji: https://www.sport.pl/koszykowka/7,65035 ... gledny.amp
Awatar użytkownika
Militch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 20, 2019 7:20 am
Lokalizacja:
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podzięk.: 215 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Militch » śr kwie 22, 2020 10:41 am

Tomba pisze:Znalazłem prawdziwą perełkę wśród ogarniającej szmiry.
Na HBO "Długa noc" - sensacyjny z 2016 roku. "Nowy Jork. Po nocy spędzonej na imprezowaniu z nieznajomą kobietą mężczyzna budzi się przy jej zwłokach i zostaje oskarżony o morderstwo". Trzyma w napięciu do końca i jest ambitny. Więcej nie napiszę, ale polecam.


Bez wdawania się w szczegóły, wszystko to mogę, czy wręcz muszę, potwierdzić.

Może jeszcze nie wyparowała ze mnie euforia, stąd i niejaka egzaltacja przeze mnie przemawia, niemniej, z ręką na sercu - dawno już niczego równie dobrego nie widziałem.
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: venom_666 » ndz kwie 19, 2020 6:21 am

W P22 trochę rzeczy brakuje w porównaniu do książki. Wątki pomieszane, a przecież książka sama była podzielona na "odcinki". Powinni też do kompletu przenieść na ekran kontynuację, czyli "Ostatni rozdział".

Wysłane z Ajdżasta na Smoku
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: DooshPastesh » ndz kwie 19, 2020 5:22 am

Od siebie dodam:
HBO:
Paragraf 22: Zabawna historia człowieka, który wcielony do armii za wszelką cenę próbuje wydostać się z piekła II wojny światowej. 9/10
Detektyw: Świetny kryminał. Nic dodać, nic ująć. Tempo jest stabilne, nie ma wytapiania czasu. 8/10
Fargo: Moim zdaniem rewelacja. Mocno zagmatwana historia wielu z pozoru niezwiązanych ze sobą postaci związanych kryminalnym wątkiem. Ogląda się jednym tchem. 10/10
Znudzony na śmierć: Świetny serial komediowy opowiadający historię niespełnionego pisarza wkraczającego w świat prywatnych detektywów. Idealny na wieczory z gorszą połówką. 7,5/10
Pustkowie: RE-we-LA-cja. Mocny i głęboki twór HBO Europe stworzony w Czechach. Obraz ten porusza wiele tematów tabu, jednocześnie nie obiegając od kanwy blockbusterów. 10/10
Amazon Prime:
Tom Clancy's: Jack Ryan: Niewymagający serial akcji oparty na treści wspaniałego pisarza okraszony genialnymi scenami akcji oraz wysokim budżetem. 7/10

C.D.N.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości