SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 5547
Podziękował: 2102 razy
Otrzymał podzięk.: 3062 razy

Postautor: Haze » 26 sty 2018, 21:32

DamianGR pisze:A ja polecę serial "Ozark". Pierwszy sezon wchłonąłem ciągiem przez dwa dni. Wciągające mocne kino.

Klimatem od razu kojarzy się z Breaking Bad, obejrzałem 4 odcinki, a potem ... skończył mi się testowy Netflix :mrgreen: Ale skądś sobie dociągnę :smile:

Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 73
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 317 razy

Postautor: tunajerzy » 28 sty 2018, 12:11

Blindspot
Shooter (z roku 2016)
Homeland
Peaky Blinders
Quantico
Sherlock
Lie to Me
Shameless
Suits

To kilka z seriali które były warte zapamiętania. Nie będę się o nich rozpisywał, bo w dobie internetu znalezienie informacji nie jest problemem.
A tu kopalnia seriali - eztv.ag *wino*
Awatar użytkownika
Qra
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 156
Podziękował: 78 razy
Otrzymał podzięk.: 117 razy

Postautor: Qra » 13 mar 2019, 19:58

Pora troszkę odświeżyć temat.
Wataha 3 sezon już w tym roku :) i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać.
Wrześniowe zdjęcie kamieniołomu w Bóbrce na którego terenie nagrywali Watahę :)
Obrazek
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 6
Otrzymał podzięk.: 30 razy

Postautor: kaper » 14 mar 2019, 15:36

Ja ze swojej strony mocno polecę kilka seriali:

1. Na pierwszy ogień idą Synowie Anarchii.
Bardzo przypadł mi do gustu który jest dość wymagający, sezony nie meczą i wchłania się je niczym gąbka. Nie będę za bardzo rozpisywał się o co kaman bo można poczytać w internetach. Na szczególną uwagę można zwrócić bardzo dobre postacie grające swoje role jak i same nazwiska R. Perlman, K. Sagal ( niezapomniana Peggy Bundy ) która nawet dostała złotego globa za rolę w Synach, czy mniej znani ale znani aktorzy występujący zazwyczaj w rolach 2-3 planowych, w których zadaje się pytanie... ja go chyba gdzieś widziałem :).
Jeżeli ktoś posiada Netflix, to można tam zobaczyć wszystkie sezony.
https://www.filmweb.pl/serial/Synowie+A ... 008-479538

2. Na drugi ogień idzie Narcos.
Co tu dużo pisać... trzeba zobaczyć :).
https://www.filmweb.pl/serial/Narcos-2015-680486

3. Na kolejne ognie idą na takie seriale jak:
- Dexter który już został polecony wcześniej, ale ja też mocno polecam :)
- The Punisher produkcji Netflixa. Serial bez super mocy, masek i całego tego innego pierdolnika, mimo że Marvela :P
- Nawiedzony dom na wzgórzu. Dla kogoś kto lubi dreszczowce, to pozycja obowiązkowa
- Dark. Mimo że jest to serial SF to jednak warty stracenia trochę życia, a raczej nie będzie ono stracone :)
- Zadzwoń do Saula. Jak ktoś czuje pustkę po Breaking Bad
- Mr. Robot ze świetną kreacją Rami Maleka, tego samego co dostał w tym roku oscara za Bohemian Rhapsody
- Ash kontra martwe zło. Tak samo dla fanów przygody Asha i martwego zła :)
- Piraci. Chyba najlepsza tematyka o nieustraszonych piratach ( dla fanów gatunku )

No i na samym końcu kreskówkę Paradise PD ale raczej nie polecam puszczać tego swoim małym pociechom. Mówi się że śmiech to zdrowie, ale chyba nie w tym przypadku bo jak kogoś jeszcze męczy kaszel palacza to można trochę się podusić :P
czterye
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 1 raz

Postautor: czterye » 16 mar 2019, 18:01

Dodam od siebie serial Detektyw
https://youtu.be/ycSxFDsSCD0
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 612
Podziękował: 3779 razy
Otrzymał podzięk.: 2111 razy

Postautor: robert » 19 mar 2019, 09:43

Chcę Wam zaproponować serial Crown.
Trochę inny od większości seriali.Niema w nim strzelanek, bijatyk czy seksu.To historia życia i panowania obecnej królowej Angli.
Intrygi, romanse, budowanie i zrywanie sojuszy, walka o wpływy na dworze ,tym wypełniony jest film.Wszystko to na tle wielkich wydarzeń i przemian w dziejach Angli i Świata.
Bardzo mnie ten serial wciągnął ,a i krytycy filmowi go docenili.
Zobacżycie ,może i Wam się spodoba.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 259
Podziękował: 56 razy
Otrzymał podzięk.: 214 razy

Postautor: Master_PiT » 19 mar 2019, 11:32

Dom z papieru - naprawdę genialny serial. Dobrze zaplanowany napad na mennicę. Plan obmyślony w każdym najmniejszym szczególe kilkanaście dni do przodu. Co mogło pójść nie tak? Ano mózg operacji zakochał się w detektyw prowadzącej akcję ratowania mennicy jak i zakładników.
Warto sobie to obejrzeć jeśli ktoś lubi takie klimaty.

Zoo - zwierzęta są zniewolone i hodowane przez ludzi. Co gdyby rolę się odwróciły? Gdyby zwierzęta zaczęły dominować? 1szy sezon był bardzo fajny,klimatyczny. Ot po prostu oswojone zwierzęta jak i dzikie stały się bardzo agresywne w stosunku do ludzi. W kolejnych 2 sezonach powstało istne SF... Przez wirus, ludzie stali się bezpłodni ( oprócz 1 dziewczyny, która jakimś cudem zaszła w ciążę,Zwierzęta zaczęły mutować, zaczęły powstawacy prehistoryczne zmutowane twory jak pterodaktyle, mamuty itd. O ile nie trawię gatunku SF, to obejrzałem wszystkie 3 dostępne na Netflix sezony i czekam z niecierpliwością na kolejny.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 612
Podziękował: 3779 razy
Otrzymał podzięk.: 2111 razy

Postautor: robert » 19 mar 2019, 12:13

Na pierwszy chętnie zerknę.
Drugi ominę, nie tykam żadnej fantastyki.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 259
Podziękował: 56 razy
Otrzymał podzięk.: 214 razy

Postautor: Master_PiT » 19 mar 2019, 16:10

Tak przeglądam wątek w poszukiwaniu niewymienionych seriali, które mi się podobały... No i przypomniało mi się kilka :
Jeden z lepszych, które mnie wciągnęły i zarywałem nocki:

Ray Donovan - tytułowy bohater zajmuje się rozwiązywaniem problemów gwiazd i wplywowych ludzi w Los Angeles. Od drobnych wpadek po tuszowanie przypadkowego zabójstwa. Po jakimś czasie serial rozrasta się o problemy rodzinne ( Irlandzka rodzinka, która lubi wypić, zrobić rozrubę itp), po problemy z mafią, kończąc na samym sobie.
Tytułowy bohater nie jest żadnym super bohaterem, ani fighterem niczym Jackie Chan, od po prostu potrafi zachować zimną krew, pochodzi z bokserskiej rodziny i często używa kija baseballowego do rozwiązywania konfliktów.
( Netflix usuwa serial, ale wszystkie sezony dostępne na HBO GO)

Californication - luźna komedia. Główny bohater jest pisarzem, lubi alkohol,kobiety i ogólnie dobrą imprezę. W międzyczasie próbuje odzyskać swoją rodzinę ( jest po rozwodzie i ma nastoletnią córkę), ale jego słabości zawsze niszczą dobre wrażenie, które na pozór stwarza.

Lista klientów - gorąca mamuśka chce zarobić i rozpoczyna pracę w salonie masażu. Jak się okazuje, salon posiada bardzo bogaty wachlarz usług.

Trawka - mamuśka po śmierci męża zostaje sama z 2 dzieci. Chcąc zarobić, zaczyna handlować trawką. Wkrótce tworzy bardzo dochodowy, rodzinny biznes. Oczywiście nie obejdzie się bez kłopotów.

Slasher - na Netflix dostępne 2 części, podzielone na kilka odcinków. To coś dla tych, którzy lubią seriale o grupce ludzi na wyjeździe na jakimś zadupiu, gdzie grasuje seryjny morderca i wybija każdego po kolei w krwawy sposób.

El Chapo - jeżeli ktoś oglądał Narcos i przypadł mu do gustu, to na pewno polubi i ten serial. Kolejny potężny narko boss, który zaczynał od 0 tworząc swoje imperium. Oparty na faktach, przez co jeszcze bardziej wciąga.
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 131
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy

Postautor: Pelikan2 » 19 mar 2019, 16:32

Lilehamerr - znalazłem ostatnio w odmętach Netflixa. Świetny serial z fajnym humorem. Opowiada o byłym bosie mafi z USA, który w ramach programu ochrony świadków przenosi się do Norwegii, gdzie musi zmierzyć się z absurdami politycznej poprawności https://m.filmweb.pl/serial/Lilyhammer-2012-643820
Obrazek
Awatar użytkownika
Qra
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 156
Otrzymał podzięk.: 117 razy

Postautor: Qra » 24 kwie 2019, 20:36

Po obejrzeniu do końca pierwszego sezonu Chyłki i lekkim rozczarowaniu końcówką, postanowiłem poszperać i wyszperałem serial Sharp Objects.
Już od początku jest ciekawy bo ciężko się połapać o co chodzi, teraźniejszość przeplatająca się z przeszłością - miodzio.
Dziś w ramach relaksu po pracy odpaliłem 5 odcinek, łyk drinka, chmurka niezbyt udanego samogonu, kot na parapecie ogląda wielki świat.
A ja oglądam i co widzę, urywek kilku sekundowy, stop, powrót i print screen. :D
Jerzoo
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 52
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy

Postautor: Jerzoo » 24 maja 2019, 19:49

Poza konkursem, bo to SF, ale grzech nie znać:

Firefly
W zasadzie serial legenda, który zabili bezmózgie zombie z Foxa bodaj.
Polecam bo jest naprawdę fajny. Jedna z rzeczy, które po prostu mam na dysku i prędzej dysk padnie niż naduszę SHIFT+DEL.

Killjoys
Podobny do powyższego, ale jednak całkowicie inny. Jeśli nie zrazi Was słabawe CGI to raczej się dobrze będziecie bawić.
O ile mnie pamięć nie myli oba są obecnie na Netflixie.

Z takich offowych w sumie to dwa tureckie możecie jeszcze obejrzeć: Protektor (magiczna koszula i superszmoc - zjadliwe nawet) a drugi... Immortals o wąpierzach w Konstatynopolu :D

Tak poza tym, to chyba całą noc bym wymieniał. Wiele z seriali, o których gadają ludzie po domach, kawiarniach, deptakach i innych miejscach zaliczyło u mnie drop po 1 sezonie.
Tak skończyły m.in. Spartakus, Gra o tron (czytałem książkę... chyba już ze 3 razy), Wikingowie, Gotham (dałem mu szanse i zacząłem od nowa), nowy Star Trek i wiele, wiele innych.

Dobra do meritum

Na bezludną wyspę zabieram... Sense 8

Ten serial po prostu mnie urzekł. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Genialny!
Aktorstwo, zdjęcia, plenery... I cała historia... Szkoda, że kończyli go w pośpiechu, ale kręcili to równocześnie w ośmiu miastach na wszystkich kontynentach.
R E W E L A C J A!

Nie oglądam już po raz kolejny bo łykam odcinek za odcinkiem aż mnie świt zastanie. Prześpię się i dawaj dalej. :D

W zasadzie ma jeden mankament... Musicie mieć otwarty umysł, żeby całość przełknąć.
Wiem już z doświadczenia, że albo pokochacie, albo znienawidzicie. :D

Wróć do „Film”