SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 10
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podzięk.: 600 razy

Postautor: 8A5HUD4 » 17 sie 2019, 12:27

Odnośnie "La Casa De Papel", czyli Domu z Papieru - właśnie zostały zakończone zdjęcia czwartego sezonu.
Premiera prawdopodobnie w przyszłym roku:
https://www.ppe.pl/news/136026/dom-z-pa ... lanie.html
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.

Awatar użytkownika
Tomba
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3051
Podziękował: 1201 razy
Otrzymał podzięk.: 1744 razy

Postautor: Tomba » 01 wrz 2019, 11:39

Master_PiT pisze:Tak przeglądam wątek w poszukiwaniu niewymienionych seriali, które mi się podobały... No i przypomniało mi się kilka :
Jeden z lepszych, które mnie wciągnęły i zarywałem nocki:
Ray Donovan - tytułowy bohater zajmuje się rozwiązywaniem problemów gwiazd i wplywowych ludzi w Los Angeles. Od drobnych wpadek po tuszowanie przypadkowego zabójstwa. Po jakimś czasie serial rozrasta się o problemy rodzinne ( Irlandzka rodzinka, która lubi wypić, zrobić rozrubę itp), po problemy z mafią, kończąc na samym sobie.
Tytułowy bohater nie jest żadnym super bohaterem, ani fighterem niczym Jackie Chan, od po prostu potrafi zachować zimną krew, pochodzi z bokserskiej rodziny i często używa kija baseballowego do rozwiązywania konfliktów.

Też polecam serial Ray Donovan. Właśnie zarywam nocki :lol:
Bardzo dobrze zrobiony, plejada znanych aktorów i znakomita gra.
Pięć sezonów dostępnych na HBO. Sezonów ogólnie jest sześć, a ma być zrobiony siódmy.
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 12
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy

Re: SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: homer21 » 01 wrz 2019, 20:29

Wlasnie skonczylem ogladac ostatni odcinek niemiecko-austryjackiego serialu Granica zbrodni, mroczny klimat rytualnych zbrodni rozgrywajacy sie na pograniczu Austrii i Niemiec. Jedna z glownych rol przypadla przepieknym zimowym alpejskim plenerom.
Jesli komus spodobal sie Most nad Sundem lub jego amerykańska wersja The Bridge to z pewnoscia i ten serial obejrzy z ciekawoscia.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sm14
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy

Postautor: sm14 » 01 wrz 2019, 22:46

Od siebie mogę polecić serial "Synowie Anarchii". Nie mogę się od niego oderwać :wow:
SX Mini SL Class + Kayfun Lite 2019
Aegis Solo + Recurve RDA

Obrazek
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 35
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy

Postautor: Szymon » 30 wrz 2019, 23:08

Z klasyki to bez wątpienia godny polecenia jest pierwszy sezon Fargo - dwa kolejne też są bardzo fajne, przy czym Billy Bob Thorton z pierwszego jest już raczej nie do pobicia - dla mnie kwintesencja czarnego charakteru :smile:
Awatar użytkownika
Tomba
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3051
Podziękował: 1201 razy
Otrzymał podzięk.: 1744 razy

Postautor: Tomba » 16 paź 2019, 09:05

Zapewne wielu z was oglądało bardzo dobry serial „Breaking Bad”. Na platformie Netflix pojawił się szumnie zapowiadany film "El Camino", który miał być .....
No właśnie. Nie wiem czy miał być, ale wiem, że takiego gniota dawno nie oglądałem. W ogóle nie mam pojęcia co ktoś chciał tym osiągnąć.
Zapodaję link do recenzji, która w 100% jest zgodna z moimi odczuciami: https://serialomaniak.pl/recenzja/el-ca ... e-recenzja
Recenzję warto przeczytać i na tym skończyć. Oglądanie tego gniota, to strata czasu.
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 19
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 24 razy

Postautor: shpongled » 16 paź 2019, 16:30

Moja towariszka obejrzała i mówi mi że słabizna, co ciekawe wcześniej czytałem jakąś recenzję gdzie bardzo sobie ten film chwalono, więc się trochę napaliłem a wygląda na to że dupa.
Awatar użytkownika
PoprostuRafal
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy

Postautor: PoprostuRafal » 16 paź 2019, 16:52

A tak czekam do weekendu aby obejżeć ten właśnie film, jako że serial był jednym z fajniejszych jakie oglądałem, mega mnie wciągał, a tu takie kwiatki. Trudno, odejdzie na dalszy plan. Od siebie mogę polecić serial Grimm na netflixie.
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 25
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podzięk.: 63 razy

Postautor: kaper » 16 paź 2019, 17:51

A ja się nie zgodzę :P.
Film co prawda nie jest jakiś wybitnych lotów, ale klimat jest, ja to osobiście bardziej traktuje jak 2 ostatnie odcinki BB. To taki bardziej ukłon dla fanów tego serialu i nic więcej, takim dopełnieniem całości. Ogólnie mógł powstać albo i nie i też by nic się nie stało.
Oczywiście go nie polecam jak ktoś BB nie oglądał, bo to bez sensu by było :).
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 321
Otrzymał podzięk.: 223 razy

Postautor: Raz2trzy » 16 paź 2019, 17:53

Tomba pisze:Zapewne wielu z was oglądało bardzo dobry serial „Breaking Bad”. Na platformie Netflix pojawił się szumnie zapowiadany film "El Camino", który miał być .....
No właśnie. Nie wiem czy miał być, ale wiem, że takiego gniota dawno nie oglądałem. W ogóle nie mam pojęcia co ktoś chciał tym osiągnąć.
Zapodaję link do recenzji, która w 100% jest zgodna z moimi odczuciami: https://serialomaniak.pl/recenzja/el-ca ... e-recenzja
Recenzję warto przeczytać i na tym skończyć. Oglądanie tego gniota, to strata czasu.

Ja mam lekko inne spojrzenie na El Camino, może też temu że jestem świeżo po obejrzeniu całego serialu po raz pierwszy.
Moim zdaniem film jest świetnym smaczkiem, takim zwieńczeniem losów jednego z głównych bohaterów (wiadomo, mowa o Jessim ), czego bardzo mi brakowało po ostatnim odcinku.Z resztą, od pewnego momentu darzyłem go chyba największą sympatią z wszystkich bohaterów, więc może moje spojrzenie jest lekko zakrzywione. Obraz ładny, kadry nienaganne, dobrze odwzorowany chociaż troche taki odświeżony ( może z tym gorzej?) klimat serialu, może faktycznie w porównaniu do wybuchowej, zaskakującej i mega wciągającej fabuły serialu i mistrzowskiej reżyserki ten film lekko kuleje, ale jednak gniotem bym go nie nazwał.

Jest jeszcze serial Better call Saul, o tej śliskiej adwokacinie, oglądałeś może? Serial potrafi zaskoczyć i widać, że to sprawka Gilligana, ale chowa się w cieniu Breaking Bad.

Wróć do „Film”