SERIALE SF na bezludną wyspę :-)

Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7312 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SF na bezludną wyspę :-)

Postautor: Nikotynos » śr sty 25, 2023 1:12 pm

Cieżko coś ciekawego mi ostatnio znaleźć z dobrych seriali. Wyszedł całkiem dobrze zapowiadający sie The Last of Us i po pierwszych dwóch odcinkach jestem w stanie z grubsza stwierdzić, że jest całkiem nieźle. Idąc dalej natrafiłem z polecenia, na coś w stronę horroru/kryminału przypominającego Archiwum X, ale dotyczący nieco innej sfery. Mowa tu o serialu Evil. Klimaty opętania, cuda, zjawiska nadprzyrodzone przedstawione w inteligentny sposób, z dobrą grą aktorską i scenariuszem. Wciąga, straszy i daje do myślenia. W skrócie sceptyczna psycholożka we współpracy z klerykiem oraz budowlańcem (sprawdza wszystko od strony technicznej) starają się badać takowe przypadki. Emitowane na FOX TV lub do pobrania z mrocznych zakamarków Internetu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7312 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SF na bezludną wyspę :-)

Postautor: Nikotynos » sob cze 11, 2022 11:18 pm

A tymczesem na Amazon Video Prime mamy już dostępny 3 sezon serialu The Boys. Co wiemy o tej mrocznej a jednocześnie zabawnej produkcji, która mi osobiście mocno przypadła do gustu?
The Boys przedstawia superbohaterów w nieco innym świetle, niż zdążyliśmy się przez lata przyzwyczaić. Są to zepsuci przez sławę i pieniądze celebryci, którym wiele błędów i przestępstw uchodzi na sucho przez sprawne działania sztabu marketingowców i PR-owców. Grupa mężczyzn postanawia zemścić się na superbohaterach, przez których doznali krzywdy. W trakcie swojej "krucjaty" odkrywają wiele mrocznych tajemnic sławnych bohaterów.
Drugi sezon zakończył się chwilowym zawieszeniem broni pomiędzy The Boys i Siódemką. Spokój nie będzie jednak trwał długo, ponieważ do akcji wkroczy kolejna grupa - Payback. Jest to drużyna superbohaterów, która wielką sławę zyskała już w trakcie trwania II wojny światowej. Na jej czele stanie Soldier Boy, w którego rolę wcieli się Jensen Ackles. "Bohater" jest swoistą parodią Kapitana Ameryki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SF na bezludną wyspę :-)

Postautor: Haze » ndz maja 29, 2022 7:23 am

-Evendi- pisze:Znacie Fringe Na granicy światów?

Znamy. Walter rządzi :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
-Evendi-
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: wt sie 14, 2018 9:33 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SF na bezludną wyspę :-)

Postautor: -Evendi- » ndz maja 29, 2022 7:18 am

Znacie Fringe Na granicy światów?
Ja jakiś czas temu do niego wróciłem i moim zdaniem jest super. Takie lżejsze Archiwum X. Mniej mroczne ale czasem równie obrzydliwe ;).
Obsada dobrana dobrze, choć na początku nie byłem przekonany do pani agentki. Najlepszy jest doktor, ojciec Petera.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SF na bezludną wyspę :-)

Postautor: edarek » sob maja 28, 2022 10:02 pm

Skoro @
Awatar użytkownika
Nikotynos
ious wywlekł ten temat, to ja od razu dorzucę coś od siebie, czyli kontyuację Star Wars - serial Obi-Wan Kenobi, który jest dostępny na platformie Disney+ lub ze źródeł bliżej nieokreślonych. ;) Film osadzony jest gdzieś między trzecią i czwartą częścią sagi Star Wars. Do tej pory ukazały się dwa odcinki pierwszego sezonu.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7312 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SF na bezludną wyspę :-)

Postautor: Nikotynos » sob maja 28, 2022 6:13 pm

Informuję, że od wczoraj jest dostępny nowy, czwarty sezon Stranger Things. Netflix opublikował siedem pierwszych odcinków, a kolejne mają pojawić się latem. Tym razem bracia Duffer dostali jeszcze więcej czasu i pieniędzy, więc odcinki są dłuższe, przybierając w zasadzie formę osobnych filmów. Twórcy, z uwagi na przerwy spowodowane pandemią, mieli też więcej czasu na dopracowanie scenariusza i strony wizualnej serialu.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SF na bezludną wyspę :-)

Postautor: Krasnal45 » sob mar 26, 2022 5:16 pm

Powrócę jeszcze do często tu omawianego serialu The Expanse. Opinie na jego temat są różne i to nie dziwi. Polecam, jeżeli ktoś jeszcze nie zaliczył, rozpocząć od książek. Seria liczy 9 tomów ( Haze, tom dziewiąty jest już przetłumaczony). W większości przypadków, film nigdy nie dorówna słowu pisanemu, tutaj jest nieco inaczej. Po przeczytaniu książki, ten serial jest wspaniałym uzupełnieniem. Oglądany sam w sobie sporo traci. Dopiero mając w głowie przeczytaną książkę, łatwiej zrozumieć i zobrazować sobie to, co zawarte jest na filmie.
Gorąco polecam taka formę odbioru The Expanse. Ja sobie czytam po kolei tomy, a po każdym tomie oglądam odpowiadające mu odcinki. Uczta dla duszy.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7312 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SF na bezludną wyspę :-)

Postautor: Nikotynos » ndz mar 06, 2022 6:52 pm

Powstanie kolejny film z serii OBCY. Osobiście nie spodziewam się cudów, ale zawsze jest jakaś mała nadzieja, że tego nie spieprzą.
Obrazek

Za produkcję powstającą dla stacji FX odpowiada Noah Hawley, a jej fabuła zostanie osadzona 70 lat w przyszłości i nie skupi się na postaci Ellen Ripley. W ostatnich latach kilka razy była też poruszana kwestia kolejnego pełnometrażowego filmu z serii, z którym wiązany był m.in. Neill Blomkamp. Teraz temat powrócił – ogłoszono, że następna odsłona Obcego rzeczywiście powstaje.

Jak poinformowało The Hollywood Reporter, za nadchodzący film odpowiedzialny będzie Fede Álvarez (Nie oddychaj). Widowisko opowie o nowych bohaterach. Álvarez jest wielkim fanem serii rozpoczętej przez Ridleya Scotta, a swój pomysł przedstawił mu już kilka lat temu, jednak dopiero teraz dostał zielone światło od 20th Century Studios. Produkcja zadebiutuje na platformie Hulu i ma nie być połączona z poprzednimi filmami z serii, za to być “bliższa jej korzeniom”.

Nowy Obcy będzie jednym z projektów 20th Century Studios przeznaczonych na platformę Hulu (co roku ma ich powstawać 10); tym samym dołączy do kolejnej odsłony Predatora, reżyserowanej przez Dana Trachtenberga – ta ma zadebiutować jeszcze w 2022 roku.

Źródło: https://film.org.pl/news/powstanie-kole ... y-rezysera
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7312 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SF na bezludną wyspę :-)

Postautor: Nikotynos » ndz lut 13, 2022 6:52 pm

Ufff już się bałem, że nie ma nic do oglądania z SF, a tu masz Nikotynosie niespodzankę. Wyszedł drugi sezon "Wychowane przez Wilki". Wyemitowano już 3 odcinki na HBO Max.
W drugim sezonie para androidów, Matka (Amanda Collin) i Ojciec (Abubakar Salim), wraz z gromadką sześciorga swoich ludzkich dzieci, dołączają do nowo utworzonej ateistycznej kolonii zamieszkującej tajemniczą tropikalną strefę planety Kepler-22b. Jednak funkcjonowanie w tym nowym społeczeństwie to dopiero początek ich kłopotów, ponieważ „naturalne dziecko” Matki zagraża życiu tych, którzy są ostatnimi przedstawicielami rasy ludzkiej.
Niech moc przetrwania będzie z Wami. :boi: :D
Obrazek
StrikeOwl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 02, 2022 11:43 am
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował: 1 raz
Płeć: Kobieta

SERIALE SF na bezludną wyspę :-)

Postautor: StrikeOwl » śr sty 19, 2022 9:33 pm

Osobiście nie czuję się rozczarowana, ale mam pewien... niedosyt. Spodziewałam się trochę więcej po tym sezonie i jakiegoś mocnego zakończenia, a zakończenie wyszło im jakieś takie słodko-pierdzące. Ale ponoć jest szansa na 7 sezon.

eD

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości