Nagrody Ig Nobla

Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Nagrody Ig Nobla

Postautor: Nikotynos » pt paź 29, 2021 5:12 am

@
Awatar użytkownika
Vlad
Ten kot zapewne zawzięcie szukał samicy. Dlatego tak machał łapkami. Przeprowadzone przez biologów z University of Kansas Medical Center badania wykazały, że brak grawitacji powoduje spadek ilości nasienia u mężczyzn oraz wpływa negatywnie na produkcję żeńskich komórek jajowych. Czyli teoretycznie można się brzdękolić bez zabezpieczeń. :lol:
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nagrody Ig Nobla

Postautor: Vlad » czw paź 28, 2021 11:17 pm

Brzmi to mniej więcej tak, jak badanie zachowania kotów w stanie nieważkości. Czy wiecie że? Mój syn mi o tym dziś opowiedział, że koty w stanie nieważkości, machają wszystkimi łapami w powietrzu, bo za wszelką cenę chcą spaść na 4 łapy.[emoji16]

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Nagrody Ig Nobla

Postautor: Tenmen » śr paź 27, 2021 6:58 pm

Zastanawiałem się w jakim dziale umieścić ten tekst, może w Świat się śmieje, ale jednak nauka to nauka, odkrycia też. ;-)

USA: Nagrody za najdziwniejsze lub najbardziej absurdalne odkrycia

W Stanach Zjednoczonych wręczono Ig-noble czyli nagrody za najdziwniejsze lub najbardziej absurdalne odkrycia. W tym roku nagrodzono prace naukowe na temat ziewania żółwi, ludzkiego wzdychania oraz kopulacji żuków z butelkami po piwie.

Opera na temat składu chemicznego kawy i rzucanie przez publiczność papierowymi samolotami do celu - to tylko niektóre atrakcje tegorocznej ceremonii wręczenia Ig-Nobli. Głównymi bohaterami wieczoru byli jednak nagrodzeni naukowcy- między innymi Japończycy, którzy otrzymali nagrodę w dziedzinie chemii za skonstruowanie alarmu przeciwpożarowego, który rozpyla wasabi czyli ostrą przyprawę do sushi. Zapowiedzieli, że w przyszłym roku zajmą się wykorzystaniem wasabi do zredukowania nieprzyjemnego zapachu butów.
Wśród nagrodzonych są uczeni, którzy sprawdzali m.in., czy otyłość polityków w danym kraju może być dobrym wskaźnikiem korupcji, jak broda chroni kości twarzy przed uderzeniem.
W dziedzinie biologii wyróżniono australijskich naukowców za pracę o brązowych żukach, które próbują kopulować z butelkami po piwie. Ujawnili, że badanie przeprowadzili 23 lata temu i od tego czasu czekali na telefon o nagrodzie.

Pokojową nagrodę Ig Nobla otrzymał burmistrz Wilna Arturas Zuokas, który zmiażdżył transporterem opancerzonym samochód zaparkowany na ścieżce rowerowej. W uzasadnieniu napisano, że idiota blokujący ścieżkę rowerową jest tym samym idiotą niezależnie od tego gdzie mieszka i jakim mówi językiem. W dziedzinie psychologii nagrodzono pracę norweskiego naukowca, który badał kiedy i po co ludzie wzdychają.

Wśród zwycięzców 31. dorocznego Ig Nobla znalazł się Robin Radcliffe i jego współpracownicy, za eksperymentalne ustalenie, że ​​transport powietrzny uśpionych nosorożców do góry nogami jest prawdopodobnie lepszy dla nich niż przewożenie ich uśpionych na boku. To nagroda w dziedzinie transportu.
Radcliffe sprawdzał, co się stanie nosorożcami powieszonymi do góry nogami przez 10 minut. Uczeni chcieli dowiedzieć się, czy zdrowie zwierząt może być zagrożone, gdy zostaną podwieszone za nogi pod helikopterem w czasie transportu. Tego typu transport jest coraz częściej wykorzystywany do przenoszenia nosorożców w Afryce. Dotąd nikt nie przeprowadził podstawowych badań, aby sprawdzić, czy serce i płuca uśpionych zwierząt dobrze radzą sobie z lotem do góry nogami.
Parodie nagród Nobla przyznaje pismo satyryczne wydawane na Uniwersytecie Harvarda. W założeniu wyróżnienia mają otrzymywać naukowcy, których prace najpierw wywołują śmiech ale potem zmuszają do myślenia. W tym roku Ig Noble rozdano po raz dwudziesty pierwszy.


https://www.bankier.pl/wiadomosc/USA-Na ... 14517.html

Wróć do „Świat Nauki i Wiedzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości