Nie żyje Grzegorz Miecugow [*]

Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Nie żyje Grzegorz Miecugow [*]

Postautor: basika » pt wrz 01, 2017 5:55 pm

Trudno mi się rozstać z Grzegorzem, również miłośnikiem kotów, wybaczcie więc kolejny post...
1919727125_1469799850.jpg


Rozmowa Katarzyny Pielak z Grzegorzem Miecugowem z 1 września 2008 roku dla serwisu Koty.pl.
Mój kot jest… fajny, nieco autystyczny.

Mój kot ma na imię… Fruzia, ponieważ… zwierzaki z którymi mieszkam mają imiona na F.

Dostałem kota… nie dostałem, znalazł go na ulicy mój syn. Kocina była na skraju życia. Miała złamaną nogę i w dodatku już zrośniętą. Nakarmiliśmy kota, a potem genialny lekarz ją zreperował.

Mój kot najbardziej lubi… polować na ptaki. I robi to kulawiec jeden niezwykle skutecznie mimo dzwonka na szyi!

Lubię, gdy mój kot… przestrzeli i nie upoluje ptaszka.

Mojemu kotu zazdroszczę… tego ile godzin może spać

Z moim kotem mamy wspólne… hmm, wspólny to tylko dom

Kot szczęśliwy to… kot bezpieczny, wyspany i najedzony

Ludzie lubiący koty, to… dobrzy ludzie

Kocia muzyka to… głęboki mruk wydobywający się z samego środka kota

Najczęściej drę koty
… O przepraszam! Nie drę kotów!!

Na widok czarnego kota… nie zawracam, nie spluwam, nie odczarowuję, uśmiecham się, do rudych i białych zresztą też

Najczęściej odwracają kota ogonem… łatwe, politycy

Dlaczego nie pies? Pies też. Fredzio

Gdybym był kotem… to bym miał chyba kota…

fruzia-miecugow.jpg


https://www.koty.pl/grzegorz-miecugow-i-fruzia/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Nie żyje Grzegorz Miecugow [*]

Postautor: basika » pn sie 28, 2017 6:12 pm

Grzegorz-Miecugow-o-chorobie-ktora-na-chwile-udalo-sie-mu-pokonac_article.png


Wszyscy już wiemy że w sobotę zmarł Grzegorz Miecugow. Dzisiaj trafiłam na ten artykuł i pomyślałam że my, byli palacze, lub obecni hybrydowi palacze, powinniśmy to przeczytać. Dlaczego ? Bo Grzegorz palił papierosy i umarł z powodu raka płuc...

Diagnoza: rak płuc zawsze budzi przerażenie, nawet jeśli przez 33 lata pali się po 40 papierosów dziennie. Jak walkę z nowotworem wspominał wybitny dziennikarz, który zmarł w sobotę, kilka minut przed godz. 15, w jednym z warszawskich szpitali?
6 lat temu, na początku 2011 roku, Grzegorz Miecugow po raz pierwszy usłyszał, że "coś w nim siedzi". Okazało się, że permanentny kaszel, przy którym zaczęła pojawiać się krew, to sprawka guza na płucach. Wyniki tomografii nuklearnej były jednoznaczne. Podczas wywiadu udzielonemu przed laty magazynowi "Gala" dziennikarz opowiedział, jak zaczęły się jego problemy ze zdrowiem.

"Usłyszałem, że coś we mnie siedzi"
- Wróciłem z nart, miałem ciągle gorączkę. Skończyła mi się pewna przyjaźń, byłem dosyć kłótliwy, fatalnie się czułem, fatalny czas. I do tego permanentny kaszel. Więc poszedłem do lekarza. Dostałem antybiotyki, 10 dni wolnego. Minęły dwa tygodnie i to samo. Poszedłem do kolejnego lekarza. Pani doktor powiedziała, że zajmie się mną porządnie. Zrobiła mi serię badań – i wtedy po raz pierwszy usłyszałem, że coś we mnie siedzi. Kilka tygodni później wracałem z jakiegoś spotkania, to był piątek, i po raz pierwszy w życiu spanikowałem, bo przy kaszlu pojawiła się krew
- wyjawił dziennikarz.

Badania, którym poddał się dziennikarz, potwierdziły, że na jego płucach jest guz (wówczas niezłośliwy). To zmusiło go do tego, by ostatecznie zerwać z uzależnieniem od papierosów.

"Zrobiono mi tomografię nuklearną. To jest okropne przeżycie – siedzi się w takim pokoju, gdzie jest 20 nieszczęśników, niektórzy po chemioterapii. W moim pokoju leżała dziewczynka upośledzona umysłowo, której ktoś źle założył wenflon, i potwornie zawodziła... To było straszne, zwierzęce cierpienie tuż obok. Trafiłem do przedpokoju piekła... Potem był wynik: nie jest to rak złośliwy - opowiadał Miecugow.
Podczas wywiadu w "Super Expressie" Miecugow wyjawił, że walka z nałogiem, był prostsza niż mu się zdawało:

" To było łatwiejsze, niż myślałem. Gdyby ktoś powiedział mi, że wytrzymam rok bez papierosa, tobym nie uwierzył. Gdy rzucałem palenie w latach 90., to jak widziałem kogoś palącego, to miałem poczucie straty. Teraz jest inaczej. I gdy widzę palącego, to mu współczuję" - mówił dziennikarz.

"Zyskałem wolność. Kiedyś nie poleciałem do Stanów nie dlatego, że są wizy, tylko dlatego, że nie wyobrażałem sobie kilkunastu godzin lotu bez papierosa" - opowiadał Miecugow.

Zaledwie rok po druzgocącej diagnozie i rzuceniu palenia wyniki badań były dla prowadzącego "Szkło Kontaktowe" pomyślne. Dzięki rzuceniu papierosów guz, którego wcześniej wykryto w jego płucach... zniknął! Dziennikarz zmienił styl życia, zaczął częściej spacerować i oddał się nowemu nałogowi - grze w Scrabble, w której był prawdziwym mistrzem i zawodowym zawodnikiem, zarejestrowanym w Polskiej Federacji Scrabble'a. Często brał udział w zawodach organizowanych przez Fundację Spełnionych Marzeń.

Choroba dała o sobie znać ponownie dopiero niedawno. Grzegorz Miecugow zmarł w sobotę o godzinie 14.55 w jednym z warszawskich szpitali. Miał 61 lat.

http://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Grze ... nowotworem
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Nie żyje Grzegorz Miecugow [*]

Postautor: basika » sob sie 26, 2017 4:34 pm

8eaf529e2edc6b760bbed25c059f080d,640,0,0,0.jpg

Dziennikarz zmarł w wieku 61 lat, od dawna zmagał się z rakiem. Informację tę łamiącym się głosem przekazała na antenie TVN24 prowadząca program Diana Rudnik.Był dziennikarzem radiowej Trójki, potem jej dyrektorem. Później rozpoczął telewizyjną przygodę w TVP, a następnie współtworzył TVN oraz TVN24. Był jednym z twórców "Faktów" i prowadzących program "Szkło kontaktowe".
"To najsmutniejsza wiadomość jaką mamy Wam do przekazania. Grzegorz Miecugow nie żyje. Szef redakcji Szkła Kontaktowego, współzałożyciel Faktów TVN, nasz przyjaciel i po prostu bardzo dobry człowiek. Żegnaj" – napisano na profilu "Szkła kontaktowego". Takich pożegnań przybywa teraz z minuty na minutę.
Z rakiem zmagał się od kilku lat. Parę miesięcy temu na jednym ze spotkań autorskich przyznał: "Wiem, że ja kiedyś umrę, pytanie wcześniej czy później. Mam jeszcze sporo do zrobienia. Tak czuję. Nie będę robił z tego tragedii, będę walczył".
http://natemat.pl/215947,nie-zyje-grzeg ... al-na-raka
http://www.tvn24.pl/grzegorz-miecugow-n ... 507,s.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Świat Nauki i Wiedzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość