Babka jogurtowa (wilgotna) z kakao

czyli Salon Kulinarnie ;)
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Babka jogurtowa (wilgotna) z kakao

Postautor: Vlad » ndz paź 23, 2022 7:04 am

OK, to ja Ci dam potencjalnych klientów, a kasą się podzielimy. ;-) Tylko nie rozpij się przy tym jak pani Gessler. ;-)

k87
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Babka jogurtowa (wilgotna) z kakao

Postautor: Nikotynos » sob paź 22, 2022 9:33 pm

@
Awatar użytkownika
Vlad
Tutaj chodzi o zdrowie psychiczne. Ta babka pozwoli mi podnieść poziom serotoniny. A spali się jakoś, bo mam pracę w ruchu. ;P Wkrótce zrobię w Krakowie kuchenne rewolucje, bo poziom niezadowolenia społecznego z wiadomych względów rośnie i jakiejś ulgi potrzeba. :D Tylko muszę się spieszyć, bo restauracje i fast foody padają jak grzyby po deszczu z powodu drożyzny.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Babka jogurtowa (wilgotna) z kakao

Postautor: Vlad » sob paź 22, 2022 8:42 pm

Ojj teraz kilogramy to chyba pójdą do góry. ;-) A niedawno pisaliśmy o cukrze i węglowodanach.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Babka jogurtowa (wilgotna) z kakao

Postautor: Nikotynos » sob paź 22, 2022 5:24 pm

Dziś poszedłem za słowami sławetnego Nikotynosa Seksulus'a: "Nie żałuj sobie słodyczy, bo życie jest zbyt krótkie i bolesne". Dodatkowym bodźcem były rozmowy na czacie o lewatywie, które zainspirowały mnie do upiecznienia tegoż mokrego wypieku. :D

Babka jogurtowa, wilgotna i czekoladowa jest tak łatwa do przygotowania, że uda się nawet kuchennym nowicjuszom. Składniki na to ciasto są powszechnie dostępne i tanie, nie będzie więc kłopotu z ich zakupem. Polecam to ciasto na podwieczorek - na co dzień i od święta.

12,5 DAG MASŁA
3/4 SZKLANKI DROBNEGO CUKRU DO WYPIEKÓW
4 JAJKA
2 SZKLANKI MĄKI PSZENNEJ
1 ŁYŻECZKA PROSZKU DO PIECZENIA
1 ŁYŻECZKA SODY OCZYSZCZONEJ
1/2 SZKLANKI KAKAO
20 DAG JOGURTU NATURALNEGO, GĘSTEGO
Polewa wedle uznania.

Tortownicę lub foremkę wysmarować masłem i wysypać bułką tartą. Mąkę pszenną przesiać, wymieszać z proszkiem do pieczenia i sodą. Kakao również przesiać przez sitko i dodać do mąki, wymieszać. Miękkie masło i cukier utrzeć do białości (miksować mikserem na najwyższych obrotach przez ok. 7 minut). Następnie dodawać po jednym jajku i cały czas miksować do połączenia się składników. Na koniec dodawać na przemian suche składniki i jogurt (3 łyżki mąki z kakao, 1 łyżka jogurtu) i miksować na małych obrotach miksera tylko do połączenia się składników. Do przygotowanej foremki przełożyć ciasto. Piec w nagrzanym piekarniku do 170 stopni C przez ok. 50 minut (do tzw. suchego patyczka). Po upieczeniu wyjąć z piekarnika i wystudzić w foremce. Po całkowitym ostudzeniu wyjąć z tortownicy, odwrócić i polać polewą czekoladową.

Trochę mi krzywo wyrosła, dlategóż następnym razem wpierniczę ją w inną foremkę, bo widać w tej jej kutwa źle!!!! (jak to babie). :D
ObrazekObrazek

Wróć do „Master Kluchcik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości