Lody z mango, banana i limonki

czyli Salon Kulinarnie ;)
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Lody z mango, banana i limonki

Postautor: PucH2 » sob mar 28, 2020 7:16 pm

Dokładnie tak jak pisze @
Awatar użytkownika
Maciejko
, bez ulepy nie ma lodów jak i maszynki. Ta druga rozbija kryształki by była jednolita masa. Opisów jak zrobić loda na odpowiednich przyrodniczych kanałach pełno.

Często robię z mleka jogurtowe.
Zaczynamy:
litr mleka
łyżka ulubionego jogurtu
10-15 deko owoców
ajerkoniak lub whisky
malibu (alkohole najlepsze własnej produkcji ale sklepowe też ujdą)
spirytus

Do mleka dodajemy jogurt i po porcjowaniu do jogurtownicy na 4 godzinki (czas zależny od ulubionych kultur bakteryjnych). W między czasie miksujemy owoce lub na tarce z jak najdrobniejszymi oczkami. Najlepiej każde osobno. Jak jogurt wykonany do pojemników dodajemy owoce, i tak jak poprzednio do każdego inny mus owocowy. Mieszamy i już takie pojemniczki można do zamrażarki (1-2 godziny). Jednak w wolne pojemniki polecam poprzekładać jogurt warstwami i dopiero taki produkt do zamrażarki. Po wyjęciu kubeczka/ów zanurzamy takowy w ciepłej wodzie. Mrożony jogurt można powiedzieć że sam wyskoczy. Na salaterkę i polać sosami alkoholowymi lub nie. Na koniec łyżeczka spirytusu i przed podaniem podpalić w celu odkażenia. Wiadomo korona :lol: .

Smacznego życzy
Prezes
kangaroo
Płeć: nieokreślona

Lody z mango, banana i limonki

Postautor: kangaroo » sob mar 28, 2020 6:57 pm

Łee, takie lody... :|
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Lody z mango, banana i limonki

Postautor: Maciejko » sob mar 28, 2020 6:01 pm

A ja będę menda i się przyczepię. Lody to są ze śmietanki/mleka, jajek i cukru. Z samych owoców to jest sorbet. :P
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Lody z mango, banana i limonki

Postautor: Selene » sob mar 28, 2020 5:58 pm

Wybaczcie, że zacytuję siebie, lecz temat ten zaczęłam już w innym poście. :oczko:
Madzia pisze:Zawsze chciałam nauczyć się robić lody. :shy:
Od kilku dni uczę się nieustanie, pierwszy wyszedł taki sobie, drugi już o wiele lepszy, a trzeci jest perfekcyjny! O wiele wiele lepszy niż ten sklepowy. Domowy jest bez konserwantów, sztucznych barwników i takich tam...
Myślałam, że jest to bardziej skomplikowane... Natomiast okazało się bardzo bardzo łatwe, przyjemne i smaczne! :jupi:
Wcale nie odbiega smakiem od tych kupnych. A nie... Co ja mówię? Odbiega! I to bardzo bardzo. Nie czuć w nim chemii, lecz czyste, smaczne, soczyste owoce. ❤️
Podzielę się przepisem w odpowiednim dziale...


Tak, więc podam tutaj przepis na te pyszne lody... Może akurat ktoś będzie miał ochotę i skorzysta. :wesola:

Lody mango, banan, limonka.jpg


Składniki:
2 dojrzałe mango
3 dojrzałe banany
sok z 2 limonek
1 laska wanilii

Mango obrałam ze skórki i usunęłam pestkę. Umieściłam w blenderze razem z bananami i sokiem z limonki. Zmiksowałam na gładką masę.
Powstałą masę owocową przetarłam przez sito o małych oczkach, żeby pozbyć się włókien z mango.
Laskę wanilii przekroiłam wzdłuż i łyżką wyjęłam ziarna. Dodałam do lodów i dokładnie wymieszałam.
Wlałam do pojemnika i wstawiłam do zamrażarki na 4 godziny.

I to wszystko Kochani...
Żadna filozofia, a satysfakcja i doznania smakowe ogromne! :wesola:


Lody.jpg


Smacznego. :db:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...

Wróć do „Master Kluchcik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość