Best for 2020 - Salon wybiera

Omawiamy sprzęt potrzebny do rzucania nałogu tytoniowego - czyli to, co popularnie jest zwane e-papierosem...
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Best for 2020 - Salon wybiera

Postautor: Superlux » czw sty 07, 2021 4:35 pm

@
Awatar użytkownika
Krytyk
na kacu


OK ale gdyby nie ta ściema z germańską mitologią, Odynami, itp itd...gdyby nie poprzednik na DNA ( a teraz wypuszczamy kolejnego, na własnym czipie który niczym szczególnym nie różni się od innych...i wrzucamy cenę z czapy ). Gdyby nie to wszystko to czy to 180 - 250 plnów ( w zależności od tego gdzie się kupuje ) miałoby jakikolwiek sens ? Jednym by się spodobał, inni przeszliby obok...i podobnie jest z Grusem. Część pójdzie za marką w mega niskiej cenie ( dodam tylko że ja osobiście nie jestem fanem tej marki, nawet wręcz przeciwnie...,,) a innym po prostu się spodoba ( ja tak właśnie mam ), jeszcze inni uznają że jest ciężki i obrzydliwy...i wszyscy będą zadowoleni. O elektronice już było. Odin jest trochę lżejszy ,( tu sytuacja jest wyjątkowa ponieważ ja zazwyczaj wybieram właśnie te lżejsze ), troszeczkę ergonomiczniejszy ale jako całość bardziej podoba mi się Grus, cena dopełnia reszty choć w moim przypadku ta różnica była na tyle niewielka że zadecydował osobisty gust, nic innego. Generalnie jednak, jeżeli ktoś potrafi zbudować tak samo dobrze skonstruowanego, solidnego moda ...ale za niższą cenę to po prostu wygrywa, cena jest tu także ważnym faktorem...ponieważ okazuje się że można, można coś zrobić równie dobrze i taniej. To wszystko nie oznacza że jestem wrogiem Odina 100, napiszę więcej...ja go też kupię, szczególnie że cena spada a on też mi się podoba. Zbieram zasilania na 21700 więc to tylko kwestia czasu. Mam Hotciga, Maxa, dwa Grusy...a teraz czas na coś lżejszego i trochę wytrzymalszego niż np fajny ale przeznaczony raczej do użytku domowego - Puxos. Czas na Foxy One i Jellyboxa, a potem zapewne i na Odina kiedy będę kończył budowanie mojej flotylli na 1 * 21700.


@
Awatar użytkownika
pawel999



OK ale z tą lekkością to bym aż tak nie przesadzał, Odin jest trochę lżejszy ale nadal trochę klockowaty...w porównaniu z resztą konkurencji. Ergonomia - niezła ale nie referencyjna.
W tym przypadku z estetyką zazwyczaj bliżej mi do konstrukcji takich jak Odin ale na tym etapie, tu i teraz potrzebowałem czegoś innego, bardziej pasującego do kilku nowych parowników, dripów itp itd :-D ...i dlatego wybrałem Grusa. Z przyciskiem power mamy odwrotnie, tu zdecydowanie wybiorę budżetowca od LV.
Nie ma praktycznie żadnej mega istotnej różnicy, kwestia gustu góruje nad wszystkim. Co zatem miałoby zadecydować ? Oczywiście że cena, za niższą ,( w niektórych przypadkach dużo niższą ) cenę otrzymuję towar którego poziom wykonania jest podobny. W tym konkretnym przypadku to Dovpo ściemniło na maxa, LV postąpiło dokładnie odwrotnie....

...ale ja też kupię Odyna, jest na mojej liscie, to bardzo fajne zasilanie. :good:





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Best for 2020 - Salon wybiera

Postautor: Azgar » czw sty 07, 2021 2:19 pm

pawel999 pisze:Czy gdyby Grus kosztował tyle samo, co Odin 100 dalej byłby lepszy?



Jak dla mnie, tak.
Oba mody są porządne ale....
Otwory w obudowie Odin'a są na tyle duże że komorę baterii w zasadzie widać gołym okiem z daleka.
Moim osobistym zdaniem, to dyskwalifikuje moda.

Szczególnie jeśli robi się sporo grzałek tzw. Braidów.
Mimo zwijania i ucinania grzałek na macie magnetycznej, wszędzie są drobne kawałki bardzo cienkiego drutu który z łatwością dostanie się do komory baterii Odin'a.
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Best for 2020 - Salon wybiera

Postautor: pawel999 » czw sty 07, 2021 10:40 am

Superlux pisze:Wybór Grusa to nie tylko kieszeń ( ... ), to nie tylko kieszeń..ale także brak istotnych różnic. A estetyka, no cóż...tu różnią się wyraźnie, każdy lubi swoje.


Czyli: skoro Grus jest wybierany jako najlepszy, bo Odin 100 wcale nie jest lepszy - więc jednak decyduje kasa. Czy gdyby Grus kosztował tyle samo, co Odin 100 dalej byłby lepszy?
Dla mnie argumentem na rzecz Odina jest: lekkość i ergonomia (i - czysto subiektywnie: estetyka i fajny klik przycisku power).
Ale już pomijając Grusa i Odina (jak wygra Grus świat się nie zawali) może trzeba zastanowić się nad zmianą pytania w plebiscycie, żeby jakoś uwzględniało różne aspekty (kryteria) oceny. Choć z drugiej strony jeżeli potraktujemy to jako czystą zabawę, to może nie ma sensu jej komplikowanie.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Best for 2020 - Salon wybiera

Postautor: Tommy Black » czw sty 07, 2021 9:37 am

Krytyk na kacu pisze:P.S. Może zrobimy głosowanie "Best of all time"?


DooshPastesh pisze:"Best of all time" mamy zabukowany na nadchodzący koniec świata. Musisz poczekać jeszcze z dwa tygodnie i ruszamy z ankietą.


:smile:

@
Awatar użytkownika
Krytyk
na kacu - a wiesz, że to bardzo fajny pomysł. Po zakończeniu tych ankiet można stworzyć taką jak wymyśliłeś ale zbieranie do niej kandydatów zajmie sporo czasu chyba?

No i wszelkie dyskusje o tym, proszę na razie w SUA.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Best for 2020 - Salon wybiera

Postautor: DooshPastesh » czw sty 07, 2021 9:33 am

"Best of all time" mamy zabukowany na nadchodzący koniec świata. Musisz poczekać jeszcze z dwa tygodnie i ruszamy z ankietą.

;)
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Best for 2020 - Salon wybiera

Postautor: Krytyk » czw sty 07, 2021 9:33 am

Jeżeli chodzi o zasilania 1x21700, to Cold Steel i SL Class wymiata konkurencję. :P Jednak to jest "Best of 2020" i tego się trzymajmy. Z tej puli Odin w dwóch smakach i Aegis Max są dla mnie interesującymi propozycjami. Leśnikiem może i nie jestem, ale robiąc coś fizycznie w czasie wolnym lubię mieć komfort psychiczny.

Dla mnie Lost Vape jest spalony jako firma dopóki nie wypuszczą czegoś naprawdę interesującego, dlatego nie wypowiadam się o "Gruzie", bo obiektywnie na pewno nie będzie. Jedynie trochę polemizowałbym z @
Awatar użytkownika
Superlux
. Osobiści myślę, że gdyby nie znaczek Lost Vape, to nie byłoby go nawet na tej liście. Ot - mod jak mod. Brakuje dużo ciekawszych propozycji jak Vaporesso Gen S, Dovpo Mono SQ, Aspire Mixx, czy Mechlyfe Paramour SBS.

Jeżeli chodzi o DNA, to zależy od indywidualnych preferencji. Podobnie jest choćby z telefonami - jeden woli iOS, który po prostu działa, a drugi Androida, w którym można dłubać.

P.S. Może zrobimy głosowanie "Best of all time"? ;)
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Best for 2020 - Salon wybiera

Postautor: Cinmar » czw sty 07, 2021 3:48 am

Padło w tym wątku trochę głosów rozsądku. I w sporej części się zgadzam, dlatego mojego głosu nie będzie z prostej przyczyny: nie mam chyba żadnego sprzętu z finalnych ankiet. A nawet gdybym miał, byłoby to zbyt mało, żebym mógł z czystym sumieniem wypowiedzieć w kwestii "najlepszości".
Istotną sprawą jest dostosowanie do potrzeb. Nie widzę najmniejszego powodu dla którego miałbym kupić cokolwiek na DNA, czy żonglować zasilaniami tylko dlatego, że na rynku pojawiło się coś, co cieszy oko.
Być może zdziadziałem, być może dorosłem. Nie zmienia to faktu, że nie widzę sensu pogoni za króliczkiem. Mam 5 Sirenów (z których poniekąd jestem znany :lol:), 2 sensowne zasilania i to mi wystarcza. Przestałem brać udział w wyścigu szczurów, co mnie cieszy.
Obecnie moje podejście jest czysto użytkowe i celowość wyboru pod względem funkcji, których nie będę używał, pominę milczeniem. O DNA wspomniałem. TC? Tak, użyłem kiedyś. Krzywa mocy? Nawet chwilę się bawiłem. Ale do moich ciumkaczy w stu procentach wystarczy tryb Power, a Cold Steela 100 uznaję za zasilanie absolutnie kompletne.
Teoretycznie mógłbym uderzyć w stronę Dicodesa (może nie na raz, wszak jestem robolem, ale na przestrzeni kwartału pewnie wydatku bym nie zauważył), tylko w jakim celu, skoro wyżej wspomniany Cold Steel kosztuje 100-150 złotych i ma u mnie wyrok dożywocia?
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Best for 2020 - Salon wybiera

Postautor: Superlux » czw sty 07, 2021 2:38 am

Co Wy chcecie od tego Grusa ? Świetny, tani modzik. Stosunek jakości do ceny...naprawdę godny pochwały. W czym dla mnie Odin 100 miałby być lepszy ? Oczywiście nie biorę już pod uwagę kasy. Dla kogoś takiego jak ja, kogoś kto już od x czasu nie używa TC ( tu aluzja do Mini ) a preheaty ma ustawione tylko na dwóch zasilaniach ( Odin 100 też ich nie ma) ....no w czym ? Miałem oba w łapach, Odin jest trochę lżejszy ale nigdy nie napiszę że jest lepiej wykonany, szybciej startuje czy że ma dłuższe przebiegi. I nawet gdyby elektronika, elektronika od Dovpo... ( śmiać mi się chce że można wcisnąć ludziom dowolną elektronikę za dowolną kasę...tylko dlatego że za konkretnym zasilaniem idzie legenda poprzednika....który pracował na DNA :lol: ). Znakomite zagranie firmowych macherów od marketingu )...więc nawet gdyby te bebechy w 100 były minimalnie lepsze ( choć mocno w to wątpię ) to jednak ten stosunek ceny do jakości moim zdaniem wyjaśnia sprawę. Nie pamiętam tak dobrze skonstruowanego, zbudowanego moda za 112 plnów...bo tyle mnie kosztował, nie pamiętam takiego, także za 150....czy 160. I między innymi dlatego niektórzy ludzie wybiorą budżetowca od LV. Nie mam nic do Odina, mógłbym mieć do droższej wersji bo DNA 75C tak samo kocham jak i nienawidzę, teraz po zakończeniu zabawy z TC chyba bardziej to drugie. A 100ka ? Równie dobrze mogę sobie kupić coś nowego od Joyetecha ( Joyetech, Wismec, Eleaf...oby w końcu wprowadzili coś nowego na 21700 ) wrzucę liska albo pandę i pożegnam te wszystkie Dovpo, Axony czy inne Awatary. Odin 100 to normalny, zwyczajny, dobry mod, niektórym również się podoba ale wrzućmy na luz. 100ka, jakość do ceny, moim zdaniem max 150...nie więcej, na szczęście ceny wyznacza sprzedawca, rynek i wszyscy święci....więc można opchnąć klientowi za 185 - 220 :lol: . Być może jeszcze ją kupię, mnie też się podoba a samo pożyczanie od kumpla nie może trwać w nieskonczoność. :) Dobry, fajnie trzymający się w dłoni modzik ale jest kolejka a tu Augvape Foxy One ma u mnie pierwszeństwo.

Wybór Grusa to nie tylko kieszeń ( choć w moim przypadku, tego dnia różnica w cenie wynosiła tylko ok. 60 plnów a i tak wybrałem LV ), to nie tylko kieszeń..ale także brak istotnych różnic. A estetyka, no cóż...tu różnią się wyraźnie, każdy lubi swoje.





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Best for 2020 - Salon wybiera

Postautor: Bogu » śr sty 06, 2021 6:38 pm

Alex pisze:To coś u mnie nie gra, czy na tapie nie widać ankiet?


No nie widać.
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
Awatar użytkownika
Kruk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 10, 2020 12:01 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Best for 2020 - Salon wybiera

Postautor: Kruk » śr sty 06, 2021 6:27 pm

pawel999 pisze:Ludzie wybierają to co maja. Mają to co kupują. A kupują to na co ich stać. A że w Polsce zarabia się generalnie niedużo to w plebiscycie popularniejsze będą te gorsze tańsze niż lepsze droższe. B
:thuglife:


Idealnie podsumowane. Przeciętny Kowalski na pierwszy mod nie będzie kupował Odina z DNA za 600 zł tylko poszuka czegoś tańszego. Bo a nuż mu się jednak to całe wapowanie nie spodoba? A do tego trzeba jeszcze dokupić atomizer, baterie, druty... Panie, na co komu takie drogie?

Dlatego w przypadku ankiety Best of... każdy zaznaczy co ma, a nie co uważa za najlepsze. :)
Odin 200W + Kylin Mini V2
Grus + BTFC RDA

Wróć do „Dział sprzętowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości