Najlepszy sprzęt ever - Atomizery RTA MTL

Omawiamy sprzęt potrzebny do rzucania nałogu tytoniowego - czyli to, co popularnie jest zwane e-papierosem...
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1235
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1549 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy sprzęt ever - Atomizery RTA MTL

Postautor: Krytyk » czw lut 25, 2021 9:01 am

W dniu dzisiejszym kończymy zgłoszenia do tej kategorii. Dziękuję wszystkim za udział. :) Szczególnie chciałbym podziękować @
Awatar użytkownika
Superlux
za jego post, w którym zgłosił mnóstwo świetnego sprzętu. :beer2:
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1235
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1549 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy sprzęt ever - Atomizery RTA MTL

Postautor: Krytyk » śr lut 24, 2021 1:33 pm

Przypominam, że dzisiaj jest ostatni dzień na zgłoszenia do tej kategorii.

Moje propozycje już zostały zgłoszone, ale dodam kilka słów od siebie.

SvoëMesto Kayfun Lite [plus] 2021.
Świetne oddawanie smaku, wygląd i jakość wykonania. Właściwie to znany i lubiany Kayfun Lite 2019 z pewnymi poprawkami. Airflow regulujemy płynnie, a nie skokowo, więc możemy go dostosować idealnie do swoich potrzeb. Przy zaciąganiu się ma swój specyficzny przeciąg i sposób oddawania smaku, który bardzo mi odpowiada. Dodatkowym plusem są dostępne akcesoria, które pozwalają na tuning naszego parownika. Minusem jest konieczność rozkręcania parownika w celu dolania liquidu. W celu regulacji airflow musimy odkręcić parownik z moda - robimy to za pomocą małego śrubokręta, którego niestety nie dostajemy w zestawie z parownikiem.

Innokin Ares 2.
Świetne oddawanie smaku i wygląd. Setup jest bardzo prosty. Fajnym rozwiązaniem jest możliwość regulacji airflow w dwóch miejscach - pierścieniem na zewnątrz parownika i dodatkowo bezpośrednio pod grzałką. Pewnym minusem jest konieczność wysunięcia części ustnika w celu otwarcia przesuwanej klapki do dolewania liquidu, ale ma to swoje plusy - nie otworzy się nam ona w kieszeni. Możemy też to obejść montując inny ustnik.
Poruszam się w oparach dymu.
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy sprzęt ever - Atomizery RTA MTL

Postautor: Bezimienny » wt lut 23, 2021 1:37 pm

Tak naprawdę, to wszystko ze stajni Hussara to sprzęty typowo RDTL z możliwością konwersji do MTL. Do pierwszego RTA mam ten pin zmniejszający cug. Nie powaliło mnie to rozwiązanie, powiem nawet, że jest beznadziejne. Już wolę skręcić przelot na zwykłym pinie i używać jako luźny MTL.

Project X pożyczyłem od kolegi, jednak wersję zwykłą, bez MTL-owych dodatków. Też średnio mi się podobało.

Najlepsze RTA Hussara jakie miałem to klon w wersji 24 mm (w sumie to nawet nie klon, oryginału nie było w takiej średnicy, to raczej wariacja na temat Hussara) z bazą na dwie grzałki. :-D

Na szczęście ich RDA są świetne.

A co do innych rodzimych konstrukcji, to ciężko mi coś na ten moment powiedzieć. Z większością z nich miałem styczność na samym początku swojej przygody ze sprzętem na własne grzałki dawno temu. I wolałem wtedy siatkę niż sznurek. Miałem Ajata (chyba tak to się nazywało) i jeszcze parę jakichś podobnych sprzętów. A o gienkach to już @
Awatar użytkownika
Superlux
napisał, w zasadzie podpisuję się pod Jego postem. No było jeszcze kilka godnych uwagi genesisów, jak mój ulubiony Kraken.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy sprzęt ever - Atomizery RTA MTL

Postautor: Krasnal45 » wt lut 23, 2021 1:16 pm

Mnie z Husarem nigdy po drodze nie było, aczkolwiek sprzęt zacny. Jakoś od początku nie byłem z twórcami "kompatybilny", a klonów, których caaała masa powstała, przez grzeczność chociażby polecał tu nie będę.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy sprzęt ever - Atomizery RTA MTL

Postautor: Superlux » wt lut 23, 2021 1:04 pm

@
Awatar użytkownika
Bezimienny




Oko, oko, jako RDTL też jak najbardziej :good: ale Oni tyle tego wrzucili na rynek że głowa mała. I jednak tych MTL było więcej. Teraz chodzi o to żeby namówić jakiegoś patriotę do zaprezentowania Hussara także i w tej kategorii.




:beer2:
Obrazek
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy sprzęt ever - Atomizery RTA MTL

Postautor: Bezimienny » wt lut 23, 2021 12:58 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
, ja Hussara zaproponowałem w kategorii DTL. Jako MTL pierwsza wersja mnie nie zachwyciła, X się nie dorobiłem, bo mnie producent zlał.
RDA zaproponuje również jako DTL, ale już wersję v2.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy sprzęt ever - Atomizery RTA MTL

Postautor: Superlux » wt lut 23, 2021 12:38 pm

Pominąłem polską bawełnę :roll: ... ale czy nie ma tu już prawdziwych patriotów, fanów Hussara ? :-D Może ktoś zaprezentowałby 1 czy 3 modele, ja się nie zakochałem, mnie nie wypada... choć Project X jest mi bliski.






:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1235
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1549 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy sprzęt ever - Atomizery RTA MTL

Postautor: Krytyk » pn lut 22, 2021 2:49 pm

Wybaczcie, że dopiero teraz odpisuję, ale miałem dzisiaj mnóstwo pracy.

Na liście sprzętu nie było osobnej pozycji dla Gienków, dlatego myślę, że śmiało można je zgłaszać jako MTL. Co do rozbijania na kolejne kategorie to już jest ich mnóstwo i trochę ciężko będzie to zrobić w trakcie trwania zgłoszeń. Zastanówcie się jak to ugryźć, ale wstępnie myślę, że zostaniemy przy przyjętej formie, ale jeżeli będziecie chcieli, to po zakończeniu zrobimy dogrywkę. ;)
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy sprzęt ever - Atomizery RTA MTL

Postautor: Superlux » pn lut 22, 2021 10:49 am

@
Awatar użytkownika
Krasnal45
fakt, Gienki mogłyby być osobno... ale różnie się mówi o tym głosowaniu, żeby pominąć archiwalia. Stąd mój komentarz. Możemy głosować osobno, Ty, ja i może jeszcze yyyyyyy 1-2 osoby ? :-D To jest problem ale ja oczywiście jestem za, warto uhonorować to co dla nas jest święte. Zobaczymy jak ustosunkuje się do tego @
Awatar użytkownika
Krytyk
na kacu.

Z Jackiem zazwyczaj było mi nie po drodze, no jakoś tak wyszło. Jeżeli chodzi o parowniki to wyżej cenię sobie czterech ww. modderów.






:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Najlepszy sprzęt ever - Atomizery RTA MTL

Postautor: Krasnal45 » pn lut 22, 2021 6:25 am

Nie wiem czy na Gienki nie miała być osobna kategoria, ale skoro już @
Awatar użytkownika
Superlux
wkleił, to @
Awatar użytkownika
Krasnal45
mu udziela ustnej nagany. :)
Superlux pisze:Wspomnień czar czyli polskie gienki, bardziej tradycyjne, być może nie tak nowatorskie w swojej budowie jak ww atomizery (choć Pandora była chyba najbardziej zaawansowanym technicznie polskim parownikiem typu genisis i w swoim czasie również jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie) ale smak i kultura pracy w samej topce.
I tu poczwórny hołd, SbS czyli Senisis by Senio, GkmF Genesis by keruj_jp and mf.frost78, GbB Genesis by Barjavel i PbG czyli Pandora by Gerard.

A JMG by Jacek mościpanie to gdzie?
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Dział sprzętowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 6 gości