NAJLEPSZY SPRZĘT EVER - WYNIKI

Omawiamy sprzęt potrzebny do rzucania nałogu tytoniowego - czyli to, co popularnie jest zwane e-papierosem...
Awatar użytkownika
Robson
Donator
Donator
Punkty reputacji: 2973
Podziękował: 1309 razy
Otrzymał podzięk.: 1051 razy

Postautor: Robson » 20 kwie 2021, 05:01

Bardzo chciałbym podziękować @
Awatar użytkownika
Krytyk na kacu
, @
Awatar użytkownika
Haze
, @
Awatar użytkownika
Superlux
, @
Awatar użytkownika
Ramses
i pewnie jeszcze kilku osobom, które "popełniły" lub przyczyniły się do popełnienia tej mega-ankiety. Odwaliliście kawał dobrej roboty! Obrazek

Co do wyników to... hmm. Oczywiście zaznaczam tu od razu, że nie jest to przecież Wasza wina! Obrazek
Na serio widać, jak już ktoś tu gdzieś wspomniał, że przy liczeniu głosów nikt nie wziął w łapę. :lol:
Nie będę wskazywał paluchem gdzie są (wg mnie oczywiście) konkretne "porażki" na podiach, które uznano za "najlepszy sprzęt ever", bo primo: paluchów by mi zabrakło, a duo: nie chcę zbędnej gównoburzy. ;)
Skwituję to po prostu tym słodkim gifem (głównie kategorię: zasilania):

Obrazek

Pozdrawiam. Obrazek
Obrazek
Mody: Mirage DNA75C / Hyperion DNA100C / Odin DNA250C / GRUS ArcticFox / Hcigar Aurora
Instrumenty dęte: Aromamizer: Plus V2 + Supreme V3 + GLAZ Mini / Mesh PRO RDA / Siren 2
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 424
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podzięk.: 324 razy

Postautor: Goomowiec » 20 kwie 2021, 05:04

@
Awatar użytkownika
ToYz
jeszcze były na Ali, za zaskakujące 147 złotych. Jeśli mod jest tak dobry, jak wszyscy uważają, to prawie jak za darmo.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
ToYz
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 129
Otrzymał podzięk.: 83 razy

Re: NAJLEPSZY SPRZĘT EVER - WYNIKI

Postautor: ToYz » 20 kwie 2021, 14:50

Jak to w końcu jest z tym squonkiem Pulse? Wygrał, ale też dużo ludzi narzekało na zalewający się przycisk fire. Kusi mnie zakup jakiegoś regulowanego squonka na jedno ogniwo. Nie wiem czy ryzykować z Pulse V2 czy raczej szukać Topside.
Awatar użytkownika
Krytyk na kacu
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 2550
Otrzymał podzięk.: 785 razy

Postautor: Krytyk na kacu » 20 kwie 2021, 15:10

@
Awatar użytkownika
ToYz
Pulse pozamiatał głosowanie, ale dla mnie jest to wybór dość kontrowersyjny. Jednak szanuję go, bo jest wielu zadowolonych miłośników serii Pulse, ale osobiście bardzie cenię serię Topside.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 804
Podziękował: 368 razy
Otrzymał podzięk.: 398 razy

Postautor: Sobear » 20 kwie 2021, 15:11

Mam Pulse'a 1, Topside'a Lite i miałem Topside Dual, którego sprzedałem, bo nie potrzebuję takiego wielkiego sprzętu (ale byłem z niego bardzo zadowolony). Pulse praktycznie od zakupu leży i się kurzy, bo kompletnie mi nie pasuje. Lite jest w użyciu codziennie. Pamiętaj, że kupując Lite'a możesz go też przerobić na zwykłego moda.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Siren V4, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop MTL RTA, Kizoku Techmod + Tauren MTL plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
GeciKowy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 198
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podzięk.: 99 razy

Postautor: GeciKowy » 20 kwie 2021, 16:57

Kawał roboty zrobiony za co należy się ukłon. :)

Tak sobie przeglądam wyniki i w sumie z elementów które mnie zaskoczyły to przykładowo Odin w zasilaniach na dwa akumulatory.
Miałem przez pewien czas i zdecydowanie był dla mnie zbyt ciężki i zbyt nieporęczny. Najwidoczniej kwestia odpowiedniej dłoni. :) Aegis Legend i Wismec mnie nie zaskakują, bo są to mocno popularne i mocno solidne sprzęty. Boli mnie delikatnie brak jakiegoś Paranormala lub pokrewnych bo uwielbiam te sprzęty.

W atomizerach RTA DTL nie zaskoczyło mnie pierwsze miejsce Blotto. Mam zarówno standardową wersję jak i wersję mini i obie uwielbiam, chociaż ten mniejszy podchodzi mi bardziej na korzyść ciut bardziej restrykcyjnego przelotu co uwielbiam.

W kategorii atomizerów DTL Mesh nie czuję się również zaskoczony, bo miałem wszystkie te parowniki i w zasadzie o żadnym z nich złego zdania powiedzieć nie mogę. Każdy z nich się delikatnie różni od drugiego, ale tam gdzie jednemu czegoś brakuje, w drugim to jest. Nie są tak więc idealne, ale każdego z nich można polubić za pewne rzeczy.

Cała reszta to sprzęty które przez ostatni, w domyśle bardziej odległy lub mniej czas pojawiały się na wszelkich forach łapiąc pozytywne opinie użytkowników, to i miejsca w rankingu swoje znalazły. Kilku sprzętów tu nie ma, kilku może nie powinno być moim zdaniem, ale nie przyszedłem się tu czepiać. Liczy się dobra zabawa i raz jeszcze szacunek za poświęcony czas na stworzenie takiego rankingu. Zapewne same wyniki jak i dyskusja w tym temacie zostanie dla potomnych, którzy staną przed ciężkim wyborem jakim jest wybór sprzętu, co może okazać się szczególnie pomocne. :)
Aktualne parownik: DOVPO Blotto Mini RTA
Aktualne zasilanie: LostVape Thelema DNA 250C
Awatar użytkownika
Insane
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 659
Otrzymał podzięk.: 260 razy

Postautor: Insane » 20 kwie 2021, 23:40

Widok Kayfuna 2019 przed Kayfunem 2021 trochę boli. Czy to znaczy, że parowniki niczym wino im starsze, tym są lepsze? Coś w tym musi być! Ostatnio namiętnie użytkuję leciwego Hurricane RTA i jestem bardzo zadowolony.
Chociaż w tym przypadku większość ludzi zagłosowała na ten atomizer, który aktualnie posiada. Niewielkie różnice względem nowszej wersji przyczyniły się do tego, że większość ludzi została przy modelu 2019, rezygnując jednocześnie z zakupu nowszej wersji PLUS 2021. Uważam to za spory błąd, bo ten nowy AEROKON robi naprawdę dobrą robotę.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 11937
Podziękował: 3236 razy
Otrzymał podzięk.: 4743 razy

Postautor: Haze » 20 kwie 2021, 23:56

Sobear pisze:Pulse praktycznie od zakupu leży i się kurzy, bo kompletnie mi nie pasuje. Lite jest w użyciu codziennie.

To ja dla równowagi (tradycyjnie :-D ) powiem, że już dawno nie miałem w rękach moda, który sprawiałby wrażenie takiej TANDETNOŚCI wykonania jak Lite. Nie mam nic do plastikowych sprzętów, ale tutaj jak miałem wziąć go do ręki to mi się odechciewało wapować. Jest to zapewne subiektywne wrażenie bo mod daje radę ale warto go sobie obmacać przed zakupem...
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 3550
Podziękował: 2993 razy
Otrzymał podzięk.: 1291 razy

Postautor: Superlux » 21 kwie 2021, 09:47

Haze pisze:
Sobear pisze:Pulse praktycznie od zakupu leży i się kurzy, bo kompletnie mi nie pasuje. Lite jest w użyciu codziennie.

To ja dla równowagi (tradycyjnie :-D ) powiem, że już dawno nie miałem w rękach moda, który sprawiałby wrażenie takiej TANDETNOŚCI wykonania jak Lite. Nie mam nic do plastikowych sprzętów, ale tutaj jak miałem wziąć go do ręki to mi się odechciewało wapować. Jest to zapewne subiektywne wrażenie bo mod daje radę ale warto go sobie obmacać przed zakupem...

A ja jestem właśnie w trakcie dogadywania szczegółów zakupu Lite'a, cena czyni cuda. :-D Albo po prostu dobry człowiek zrobił mi prezent, dzienks dobry człowieku.... jeżeli to czytasz. :good:

Jeżeli jest bardziej plastikowy niż Puxos (którego przecież masz) to ja wysiadam... No przeca miałem go w rękach i jedyne co tak naprawdę mnie trochę wkurzało to szerokość, 58 mm to o 2 mm za dużo, jak dla mnie. A plastik, no cóż trochę tego plastiku już przerobiłem, więc może dlatego nie mam aż takich obiekcji.

BTW - co do Pulse'a to ludzie chyba za bardzo histeryzują, miałem poprzednika i było dobrze... a obecny jest jeszcze lepszy. Może nie jest taki miły jak Vt Inbox ale 21700 robi różnicę, szczególnie kiedy bawimy się w rDTL/DTL. Wymiarowo są dosłownie identyczne, szkoda że w wersji v3 HCigar nie zmieścił większego akumulatora.

:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 804
Podziękował: 368 razy
Otrzymał podzięk.: 398 razy

Postautor: Sobear » 21 kwie 2021, 10:08

@
Awatar użytkownika
Haze
Gusta i guściki. Lite dla mnie jest bardzo OK, a opisane przez Ciebie problemy miałem właśnie z Pulsem. Od samego wrażenia przy dotykaniu tych paneli miałem dosyć.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Siren V4, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop MTL RTA, Kizoku Techmod + Tauren MTL plus worek modów i karton tanków.

Wróć do „Dział sprzętowy”