Lost Vape GRUS 100W

Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape GRUS 100W

Postautor: Robson » czw kwie 22, 2021 11:20 am

@
Awatar użytkownika
jsakic19
robię wg tego poradnika:
https://www.youtube.com/watch?v=T9Tc5_TYiRY

Jedyne z czym trochę "przechytrzyłem" NFE Team, to to, że stosuję prostsze w lutowaniu gniazdo USB C. Zaoszczędza mi to wielu !@#$%$#@!&$#@! i innych takich. ;)

Obrazek

Pozdrawiam.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
jsakic19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 5:26 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 486 razy
Otrzymał podzięk.: 523 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lost Vape GRUS 100W

Postautor: jsakic19 » czw kwie 22, 2021 10:41 am

Kupiłem nowego, jeżeli chodzi o przeróbkę związaną z instalacją Arctic Fox to czytałem na Reddit, że oprogramowania się nie wgrywa przez kabel USB tylko poprzez jakieś piny wewnątrz boxa przez przerobiony kabel. @
Awatar użytkownika
Robson
może wrzuciłbyś jakąś własną instrukcję rozbiórki i instalacji?
Obrazek
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape GRUS 100W

Postautor: Robson » śr kwie 21, 2021 10:57 am

U mnie nadal spoko z przyciskiem fire, użytkuję GRUS`a od stycznia a po zainstalowaniu AF robię nim nawet około 800 puffów dziennie, jest to w zasadzie mój "daily", bo ładnie komponuje się z 30-milimetrowym aromamizerem.
@
Awatar użytkownika
jsakic19
kupiłeś używkę czy nowego? Ja kupiłem używkę i zaraz po tym rozbierałem go do przeróbki na AF i przyznam szczerze, że był już w środku delikatnie "spocony" od liquidu. Albo masz jakąś "delikatną" wadę konstrukcyjną albo skropliny dają o sobie znać.
Pozdrawiam.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
jsakic19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 5:26 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 486 razy
Otrzymał podzięk.: 523 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lost Vape GRUS 100W

Postautor: jsakic19 » śr kwie 21, 2021 6:21 am

Już po jakimś czasie użytkowania zauważyłem, że główny przycisk potrafi się zaciąć. Nie jest to częste ale tak na 1000 "puffów". Trzeba wtedy wduszać aby puściło zadawanie mocy.
No trudno...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape GRUS 100W

Postautor: Robson » czw kwie 01, 2021 9:55 am

Jaja sobie robią ze starego człowieka z tymi update`ami AF do Grusa. ;) :-D

Obrazek
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape GRUS 100W

Postautor: Superlux » pn mar 22, 2021 1:47 pm

RavSle pisze:Właśnie zastanawiam się nad wyborem sposród tych trzech i jestem w kropce bo każde z nich fajne. Geek Vape i Voopoo już mam. Kusi mnie ten Lost Vape.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



1. Kup drugiego Maxa albo drugiego Draga.

2. Masz kolejne - Odin 100, Mechlyfe Paramour, właśnie wchodzi do gry Ijoy Captain Link. Ja nie przepadałem ale są jeszcze w wyprzedaży na Ali bardzo cenione, równie ciężkie ( jak Grus ) a w przypadku Amighty bardziej poręczne mody - Asmodus i EHpro Cold Steel, ważą mniej więcej tyle co Grus. Amighty to klasyka plus świetny czip ale podobnie jak Lost Vape czy EHpro każdy z nich ma swoją bardzo wyraźną, specyficzną urodę :cycki:, każdemu to co się podoba. :-D A bo bym zapomniał, jest jeszcze jeden też masywny, oryginalny, jego ceny na Ali spadają choć nadal są wyższe niż te ww konkurencji. To Squid Industries Detonator, też dobry zawodnik. Mógłbym jeszcze polecić kilka plastikowych lub niefortunnie spieprzonych modów ale to nie ma większego sensu.


I to chyba byłoby na tyle. :good:




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
RavSle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: pt maja 01, 2020 10:32 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podzięk.: 112 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lost Vape GRUS 100W

Postautor: RavSle » ndz mar 21, 2021 5:16 pm

Właśnie zastanawiam się nad wyborem sposród tych trzech i jestem w kropce bo każde z nich fajne. Geek Vape i Voopoo już mam. Kusi mnie ten Lost Vape.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape GRUS 100W

Postautor: Superlux » ndz mar 21, 2021 2:25 am

Na takich samych ustawieniach Grus mocniej kopie w mordę niż Drag. Przy 40 watach z Grusem zrobimy jakieś ~ 40 puffów więcej (biorąc pod uwagę następstwa pracy z modulacją PWM w Dragu) niż z X Plus. Chyba tylko Aegis Max wydawał mi się bardziej wydajny niż "ekonomiczny maluch" od Lost Vape.
Natomiast organoleptycznie wygrywa Drag, świetny na wyjścia, pomimo mniejszej wydajności, jednak waży prawie dwa razy mniej niż Grus... jak na 21700 to maleństwo, fenomen. Choć i tu różnie bywa , Aegis jest dużo większy a też świetnie leży w dłoni, świetnie... tylko trochę inaczej. :-D Generalnie jednak mam oba i z obu jestem bardzo zadowolony. Mam dwa Grusy a Dragów X Plus planuję mieć trzy. :facepalm: Pierwsze przeznaczam pod DTL a drugie pod rozsądny (również z powodu pewnych ograniczeń) MTL/RDTL, co nie oznacza że Drag nie nadaje się do bardziej hardkorowego wapowania, nadaje się ale będzie pracował trochę krócej niż kilka innych zasilań. Praca podobnych modów będzie także zależała od ogniw jakich użyjemy, używajmy właściwych i śpijmy spokojnie.

Up a la @
Awatar użytkownika
Robson
kusi czasami (naprawdę szacun za kawał dobrej roboty :good: ) ale ja to musiałbym chyba to wysłać do Torunia i przelać na konto odpowiednią ilość polskich złotych, nie ma takiej możliwości żeby moje zmęczone łapy podołały takiej gimnastyce. :lol: Jednak na razie nie mam jakiejś ogromnej potrzeby na zmiany, Grus - to co ma robić... robi dobrze ( przynajmniej dla mnie, widocznie jestem mało wybredny), choć jak wiadomo Lisek doda skrzydeł każdemu kompatybilnemu zasilaniu.




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape GRUS 100W

Postautor: Robson » sob mar 20, 2021 8:26 pm

Od siebie dodam, że wyszła chyba niedawno wersja z nowszym oprogramowaniem układowym ale jest dostępna narazie tylko w kicie z parownikiem.
https://lostvape.com/product-item/grus-100w-kit/
Nie wiem czy dodatkowo zmienili coś w budowie samej PCB ale jest to dość prawdopodobne, gdyż nigdzie nie widzę upgrade'ów oprogramowania dla pierwszej serii GRUS'ów.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape GRUS 100W

Postautor: Goomowiec » sob mar 20, 2021 7:59 pm

Drag X Plus jest sensowną opcją, ale czy jest lepszy? To chyba kwestia gustu. Sprzęt od VooPoo na pewno jest lżejszy, funkcjonalnie niemal to samo. No i moim zdaniem, Drag X Plus jest ładniejszy, ta "skóra" (mam wersję czarną) jest naprawdę przyjemna w dotyku, na pewno też lepiej znosi noszenie w kieszeni. Grus - jak to mody z metalu - będzie łapał rysy od rzeczy, które zalegają ci w kieszeniach. Jeśli jednak będziesz używać w domu, to oba są naprawdę fajnymi sprzętami.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 20 gości