VOOPOO Drag X Plus

XGrzesX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 21, 2021 7:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Płeć: nieokreślona

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: XGrzesX » ndz cze 06, 2021 3:47 pm

Co oznacza poniższy wskaźnik na wyświetlaczu Drag X Plus ?

Obrazek
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Goomowiec » ndz cze 06, 2021 3:36 pm

TCR ma dodaną kontrolę temperatury. Jeśli tego nie używasz, to nie ma sensu robić upgrade.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
XGrzesX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 21, 2021 7:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Płeć: nieokreślona

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: XGrzesX » ndz cze 06, 2021 3:32 pm

Na stronie producenta są dostępnie dwie wersje firmware do Drag X Plus: TCR Version oraz Factory Version.
Czym się różnią te dwa firmware ?
Awatar użytkownika
Emilion632
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 01, 2021 4:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Emilion632 » pt cze 04, 2021 12:56 pm

Superlux pisze:@Emilion632


Ogniwa kupiłeś znakomite, to jest sama topka w wapowaniu DTL, numer 2 to właśnie Samsung 40T, troszeczkę gorszy... ale też znakomity. I te dwa do DTL to jest Jezus, Maryja i wszystkie Anioły. :-D Jest jeszcze wybitny Samsung 30T ale jego pojemność to okolice Samsunga 18650 Q.

Ładowarka musi być kompatybilna z akumulatorami 21700. Tu masz temat - viewtopic.php?f=83&t=12039&p=155327&hilit=Polecane+%C5%82adowarki#p155327

I teraz tak, albo potrzebujesz ładowarki z dodatkowymi funkcjami, np. z pomiarem rezystancji wewnętrznej ogniwa, przydałoby się sprawdzić tego Samsunga 30Q... albo zwykłą, porządną ładowarkę która może ładować wolniej ale generalnie też należy do tych polecanych. Ja poleciłbym prostego Xtara X2, prosty i bez dodatkowych funkcjonalności ale dobry na początek przygody. Jednak z czasem przekonasz się że ładowarka na dwa sloty pachnie malizną i warto wybrać taką na cztery i z dodatkowymi funkcjami, czyli miód... To jest nasza przepowiednia. :lol:

Jeżeli chodzi o wydajność samego moda to niestety ale cudów nie ma. Tu są testy wydajności dwóch zasilań 1 × 21700, Grusa i właśnie Draga. Temat od deski do deski.

viewtopic.php?f=80&t=12790&p=147412&hilit=Grus#p147412

Cudów nie ma, na Dragu X Plus w uczciwszym trybie Smart który przy takim secie (40 W/0,15) wrzuci Cię od razu na 50 W ( będzie to mniej więcej odpowiadało 40 watom wrzuconym na modzie który działa bez modulacji PWM) i zrobisz jakieś ~ 200 sztachów o długości 3,5 - 4 sekund. Przy krótszych puffach będziesz wapował dłużej. Drag X Plus jest ładny, lekki, sam też mam dwa ale niestety nie należy do najbardziej wydajnych modów z najlepszą elektroniką. Coś za coś, ja tam i tak go lubię. :good:

:beer2:


Bardzo dziękuję za pomoc. Właśnie odebrałem ogniwo Molicel P42A. Nooo powiem Wam Panie i Panowie, nie spodziewałem się takiej roboty z tym ogniwem. Ładowarkę już zamawiam. Co do ogniwa, to na grzałce 0.15_oma przy mocy 25_W (aktualnie więcej nie potrzebuję), uzyskałem 300 parę puffów :) jak i wcześniej poprzednik jestem mega zadowolony, gdzie wcześniej byłem już zdesperowany. :jezor:

W poniedziałek lecę do typa ze sklepu oddać tamto ogniwo :) niech sobie je wsadzi... :)

Na wakajki prawdopodobnie wyposażę się w kolejne ogniwo Molicel. :D

Jeszcze raz bardzo dziękuję i gorąco polecam fachmanów z forum!
ad4ianos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 02, 2021 1:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: ad4ianos » śr cze 02, 2021 5:51 pm

Dziękuję ślicznie za odpowiedzi, a grzałka jaka jest założona to 0.15_oma 60-80 W.

SB
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Superlux » śr cze 02, 2021 3:45 pm

@
Awatar użytkownika
Emilion632



Ogniwa kupiłeś znakomite, to jest sama topka w wapowaniu DTL, numer 2 to właśnie Samsung 40T, troszeczkę gorszy... ale też znakomity. I te dwa do DTL to jest Jezus, Maryja i wszystkie Anioły. :-D Jest jeszcze wybitny Samsung 30T ale jego pojemność to okolice Samsunga 18650 Q.

Ładowarka musi być kompatybilna z akumulatorami 21700. Tu masz temat - viewtopic.php?f=83&t=12039&p=155327&hilit=Polecane+%C5%82adowarki#p155327

I teraz tak, albo potrzebujesz ładowarki z dodatkowymi funkcjami, np. z pomiarem rezystancji wewnętrznej ogniwa, przydałoby się sprawdzić tego Samsunga 30Q... albo zwykłą, porządną ładowarkę która może ładować wolniej ale generalnie też należy do tych polecanych. Ja poleciłbym prostego Xtara X2, prosty i bez dodatkowych funkcjonalności ale dobry na początek przygody. Jednak z czasem przekonasz się że ładowarka na dwa sloty pachnie malizną i warto wybrać taką na cztery i z dodatkowymi funkcjami, czyli miód... To jest nasza przepowiednia. :lol:

Jeżeli chodzi o wydajność samego moda to niestety ale cudów nie ma. Tu są testy wydajności dwóch zasilań 1 × 21700, Grusa i właśnie Draga. Temat od deski do deski.

viewtopic.php?f=80&t=12790&p=147412&hilit=Grus#p147412

Cudów nie ma, na Dragu X Plus w uczciwszym trybie Smart który przy takim secie (40W/0,15) wrzuci Cię od razu na 50 W ( będzie to mniej więcej odpowiadało 40 watom wrzuconym na modzie który działa bez modulacji PWM) i zrobisz jakieś ~ 200 sztachów o długości 3,5 - 4 sekund. Przy krótszych puffach będziesz wapował dłużej. Drag X Plus jest ładny, lekki, sam też mam dwa ale niestety nie należy do najbardziej wydajnych modów z najlepszą elektroniką. Coś za coś, ja tam i tak go lubię. :good:






:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Krasnal45 » śr cze 02, 2021 2:25 pm

@
Awatar użytkownika
ad4ianos

Tu masz temat do poczytania: viewtopic.php?f=4&t=13466
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VOOPOO Drag X Plus

Postautor: ErNOL » śr cze 02, 2021 2:08 pm

Kolejne pytanie powtarzane setny raz... A odpowiedzi padły już dawno temu...
Na jakiej mocy wapujesz, jaka grzałka itd. To na pewno ułatwi nam odpowiedź, choć ta odpowiedź już dawano została udzielona!
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
ad4ianos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 02, 2021 1:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: ad4ianos » śr cze 02, 2021 1:13 pm

Cześć wszystkim. :)
Jestem tu nowy, ale moja przygoda z elektronicznymi papierosami trwa już jakieś 4 lata. Dwa dni temu kupiłem Draga X Plus i mam pewien problem, bateria strasznie szybko pada, nie mogę zrobić nawet 100 buchów, aktualizowałem go programem ze strony Voopoo, ale to nic nie pomogło. Przy jakichś 30% baterii, która tak szybko się rozładowuje, wyświetla mi się komunikat "Low Power". Co mogę z tym zrobić ?
Dodam jeszcze, że bateria została kupiona również nowa. Bateria ta to LG HG2 3000 mAh 3.7 V.

 ! Wiadomość od: Miodu
Witaj @
Awatar użytkownika
ad4ianos
.

Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: ErNOL » śr cze 02, 2021 10:31 am

Na mega długo nie wystarczy żadne ogniwo, ale na pewno na bezpieczne używanie już tak. Samsung 40T to obecnie bardzo dobre ogniwo i może spokojnie brać i bezpiecznie używać. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i pamiętając o ograniczeniach samego akumulatora.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości