VOOPOO Drag X Plus

Awatar użytkownika
xarkonx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 23, 2022 10:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: xarkonx » czw paź 20, 2022 7:54 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
dzięki wielkie za odpowiedź.
Tommy Black pisze:1. Może jednak obniżysz moc do 38-45 W? Nie musisz trzymać się wcale sztywno tych 65 W.

Zazwyczaj starałem się trzymać widełek podanych na grzałce, aczkolwiek radę wezmę sobie do serca, przetestuję co i jak.
Tommy Black pisze:2.Ta "odcinka" to albo efekt zalania zasilania albo bardzo kiepskiego ogniwa. 21700 Sony VTC6 A to jest jakaś farsa.

Celowałbym raczej w kiepski akumulator, jeden zdążyłem już w międzyczasie wymienić. :gwizd:
Tommy Black pisze:3. Może Ci się wylewać przez ustnik kiedy zbyt dużo zatankujesz.

Rok użytkowania poda Vinci skutecznie oduczył mnie zalewania pod korek, źródło problemu udało mi się już raczej namierzyć - w całym procesie zabrakło mi odrobiny subtelności i wyczucia. :)

eD
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Tommy Black » czw paź 20, 2022 6:24 pm

@
Awatar użytkownika
xarkonx


1. Może jednak obniżysz moc do 38-45 W? Nie musisz trzymać się wcale sztywno tych 65 W.
2.Ta "odcinka" to albo efekt zalania zasilania albo bardzo kiepskiego ogniwa. 21700 Sony VTC6 A to jest jakaś farsa.
3. Może Ci się wylewać przez ustnik kiedy zbyt dużo zatankujesz.
Awatar użytkownika
xarkonx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 23, 2022 10:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: xarkonx » czw paź 20, 2022 10:13 am

Swojego Draga X Plus Pro zakupiłem 2 dni temu i od samego początku dzieją się z nim jakieś cuda i dziwy.

Korzystam z dołączonych akcesoriów, tj. parownika TPP Pod Tank 2 i grzałki TPP-DM1, zaktualizowałem soft, ustawiłem tryb smart (moc 65 W), moda zasilam ogniwem 21700 Sony VTC6 A. Początkowo wszystko wydawało się być w porządku, ale po zdjęciu i ponownym założeniu atomizera pojawia się problem z zasilaniem - przy 65 W występuje "odcinka" i konieczne jest zwiększenie/zmniejszenie mocy o kilka oczek. Ten typ tak ma, ja robię coś nieumiejętnie czy trafiłem na wadliwy egzemplarz/grzałkę?

Swoją drogą, czy ten dołączony atomizer też Wam tak przecieka (przez dripa) podczas uzupełniania liquidu?

Za okazaną cierpliwość i pomoc będę dozgonnie wdzięczny.
czupa360
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 07, 2021 5:08 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: czupa360 » ndz paź 16, 2022 8:19 pm

Dziękuję Wam za odpowiedź. Drag X Plus Pro ma Gene.Fan 2, wyszły już modele z wersją trzecią i chciałbym ich spróbować.
Korzystałem z ogniw Samsung 40T, więc to raczej nie ich wina. Stawiałbym na przecieki i usmażenie elektroniki, stąd problem z ekranem i short atomizer. Próbowałem na 3 podach, na każdym to samo. Autofire to raczej problem mechaniczny, bo przycisk się lekko zapadł. Klapka na ogniwa, o którą tyle osób się obawiało działa bez zarzutu.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Tommy Black » ndz paź 16, 2022 5:57 pm

Mnie też chwilę temu padł nie ekran a cały Drag X Plus i to po prawie dwóch latach. Mam jeszcze trzy, więc nie rozpaczam aż tak bardzo. I też chyba cierpię na ten syndrom sztokholmski choć oczywiście od Banku Kreditbanken w Sztokholmie trzymałem się z daleka. Ja jednak nie mam z nimi aż takich problemów jak Ty. Myślę, że to kwestia stabilnych ogniw i grzałek a także czystości pinów i braku wycieków.
Gdybym musiał, dziś kupiłbym następne Dragi Plus... :)
Awatar użytkownika
ROLF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: ndz lip 17, 2022 10:36 am
Lokalizacja: Szczecin - Trzebież
Podziękował: 171 razy
Otrzymał podzięk.: 34 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: ROLF » ndz paź 16, 2022 5:55 pm

Polecam Ci Drag X Pro Plus, mod mocno poprawiony co do jego poprzedników. Obejrzyj sobie recenzję Pana Adama salonowego yotubera. Tam wszystkiego się dowiesz.
Sam go eksploatuję już długi czas bez żadnych problemów.
czupa360
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 07, 2021 5:08 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: czupa360 » ndz paź 16, 2022 5:36 pm

Minęło mi ponad półtora roku z tym "świetnym" modem.
Dotychczasowe problemy:
- wyskakujące "atomizer short". Jak trochę docisnę atomizer, to problem znika, ale strach go odkręcać do np. czyszczenia,
- autofire - ciągły,
- ekran przestał kompletnie działać.
Z dwoma pierwszymi problemami dało się jakoś żyć, ale jak padł ekran, to jest już naprawdę ciężko z niego korzystać. Szukam nowego zasilania i zastanawiam się nad... Drag X Pro lub Drag S Pro (syndrom sztokholmski?). :D
Czy ktoś miał z nimi do czynienia? Poprawili coś w Gene.Fan 3.0, czy moc dalej spada jak bateria ma poniżej 60-70%?
Nowy pod TPP X cieknie tak samo jak ten z Drag X Plus?
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Marcin Gdynia » pt sie 19, 2022 8:58 am

Nie mają wpływu na tryb "smart". W trybie kontroli temperatury (w trybie RBA) owszem. Po prostu nie ustawiaj TC.
OseVape
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 14, 2022 8:41 am
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: OseVape » pt sie 19, 2022 8:56 am

Mam problem.
Dla testu zaktualizowałem sobie Draga do wersji TC i trochę jej nie rozumiem. Ten trzeci widok z NI, TI, SS nic mi nie mówi. Jest tam jakaś temperatura do ustawienia, czego nie za bardzo rozumiem.
Tak więc próbowałem wgrać z powrotem oprogramowanie fabryczne ale ten instalator nie chce jej zainstalować w Dragu.
1. Wie ktoś jak przywrócić poprzednie oprogramowanie?
2. Czy używając tego oprogramowania na Smart Mode nic mi się nie stanie? Mam na myśli czy te ustawienia temperatury w tych dodatkowych trybach wpływają na tryb Smart?

@
Awatar użytkownika
OseVape
bardzo Cię proszę byś przestrzegał w Salonie zasad poprawnej pisowni. Edytowałem Twój post, ale gdybym miał wytłuścić poprawki to byłoby to 80% tekstu. Dbajmy o to miejsce razem, aby było czytelne i przyjemne. Dzięki.

/MGdy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: edarek » wt maja 31, 2022 8:44 pm

twojstaryvaper pisze:... i leciałem na 40 W z meshową grzałką 0.15 oma i ogniwem Q30 (rzekomo) co podobno jest błędem.

Odesłałem Cię do tego tematu właśnie z powodu tego "rzekomo". Samsung Q30 bez problemu powinien obsłużyć takie nastawy. W tym temacie masz również podane sklepy. Możesz również skorzystać z konta Batimexu na Allegro. Nazywają się tam gpjack. Może być taniej z przesyłką Smart. Być może to ogniwo jest jakieś felerne, bo skoro masz Draga od tygodnia, to nie powinno być wyeksploatowane. Objawy i ich opis może świadczyć o problemach z baterią, ale dopóki nie wyeliminujesz z nią problemów, to trudno będzie stwierdzić, czy uszkodzone jest zasilanie. Komunikat Atomizer short świadczy o zwarciu w samym atomizerze, więc może być problem z nim, jednak to, że na niższej nastawie mocy dłużej daje się wapować, jakby to wyklucza. Najpierw więc bateria i będziemy myśleć dalej. ;)
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości