VOOPOO Drag X Plus

Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Superlux » śr mar 10, 2021 8:39 am

Hej Hej Hej...



Dzisiaj mój pierwszy mini... quasi test. Niby prosty jak drut, ale ja jestem jeszcze prostszy. :blush:

Wydajność Draga X Plus


Warunki wyjściowe - obejrzałem tabelki @
Awatar użytkownika
Haze
dotyczące ilości sztachów w innych zasilaniach 21700 i pojemności użytecznej akumulatorów w modzie elektronicznym przy mocy 45 W.

1. Pojemność użyteczna, : Według tabeli A. przy 45 W różnica pomiędzy Samsungiem 30T a Samsungiem 40T wynosi ok. 350 mAh. W swoich testach dr A. używał batek 30T (o Ampkingu też pamiętam...) a ja swojego 40T. Ogniwo ma 10 miesięcy, mam już "kilka" 21700 więc akumulatorek nie jest skrajnie umęczony. A. określał długość swojego sztacha na ~ 2,75 s, ja mojego na ~ 3,75 s z lekkim odchyłem nawet do 3,90 s. Normalnie pierdolca dostawałem przy sprawdzaniu czasu każdego kolejnego zaciągnięcia. :facepalm:

2. Moje obliczenia : Średnia moc - 41 W, rzucałem się pomiędzy 40 a 42, troszeczkę częściej 40 W. Dla porównania Haze ustawiał na 33 W. Długość sztacha - ~ 3,75 s - 3,90 s, Haze - ~ 2,75 s. Różnica pojemności użytecznej to ok. 350 mAh na "korzyść" mojego Samsunga, szkoda że nie mam 30T. Pomimo tego że mój idealny Horus z Tri Core to moc 35-38 W postanowiłem skoczyć wyżej.

3. Sprzęt - Drag X Plus zasilany Samsungiem 40T i Horus uzbrojony w znaną grzałkę Wotofo Tri Core 0,17 oma (niestety Drag zawyża mi do 0,20) której również używał w swoich testach dr A.

Wynik to 251 sztachów.


Teraz pytanie do dr @
Awatar użytkownika
Haze
... czy to dużo czy mało? Czuję że coś mi chyba wyszło za dużo, nie wiem. Warunki były inne, inne ogniwa, inna moc, inna długość sztacha. Wapuje mi się na tym malinowo, teraz spróbuję na Murata VTC5 A. Dużo mniejsza pojemność, zobaczę jaka jest różnica... ale to już jutro albo nawet dzisiaj. A później przy tym samym konfigu wezmę Grusa i Hotciga.

Jak już zauważyliście chciałbym sprawdzić wydajność modów 21700 ale tylko tych które podają ilość pufffów i czas sztacha, wydajność na wyższych obrotach... a niestety niektóre nie mają takich funkcjonalności. Jest jeszcze jeden taki zawodnik, uwielbiam jego wyświetlacz, tam jest wszystko. Dla niektórych display może być za mały, mod zbyt kwadratowy i kanciasty. Niewielki, drukowany z włókna winylowego, jedno z trzech najlżejszych zasilań 21700 jakie znam, a przebadałem rynek dokładnie. 26 dolków, lubię poeksperymentować z tym mniej popularnym sprzętem. To jest stan na dzisiaj. Ostatnio wapowałem na nim ale używałem go do pary ze Skyline i chodził bardzo, bardzo długo ale tylko przy 24-26 W. Czujny na zalania (a wbrew pozorom nie wszystkie są takie czujne), zostawiłem go na kilka dni ze spapranym Taifunem i przestał działać, zalany w trupa. Rozkręciłem, wyczyściłem, wyszprejowałem i pozostawiłem na tydzień do schnięcia (u mnie nowe chińskie parowniki moczą się tygodniami :lol: ), no i po kilku dniach działa jak nówka.
To Hugo Vapor Urus, dla odważnych... lubiących przygody. Tego też sprawdzę. Kolejne wyniki we właściwych, poświęconych tym zasilaniom tematach.

Ja wiem że doktorowi A. to ja mogę co najwyżej buty wiązać :roll:, ale trochę się pomęczę, tak dla sportu. A potem znajdziemy jakiegoś hardkorowca który z 33-42 W przeskoczy do 55-60 W. Już mam jednego na oku. :-D


BTW - taka ciekawostka, ten Drag w trybie smart nie pieści się ani trochę i wrzuca tę grzałkę od razu na 50 W. Ja wiem że taki Vic Mullin wrzuca np. na 100-120 W, a potem kaszle i dusi się jak gruźlik... ale my chyba aż tak się nie poświęcimy. To znaczy na 100 W, na 50-60 W na bank kogoś znajdziemy... to znaczy żywię taką nadzieję.





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VOOPOO Drag X Plus

Postautor: eferzet » pn mar 08, 2021 12:04 pm

@
Awatar użytkownika
Keh
W Dragu 3 się brudzi to i w Plusie będzie, ale szczoteczka do zębów i płyn do mycia naczyń sobie poradzą.
Keh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: czw wrz 26, 2019 6:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy
Płeć: Mężczyzna

Drag X Plus, posiada ktoś?

Postautor: Keh » pn mar 08, 2021 11:38 am

Może ktoś coś powiedzieć czy w jaśniejszych wersjach kolorystycznych brudzi się ten materiał ?
Awatar użytkownika
kris67
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 15, 2019 6:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 50 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: kris67 » śr mar 03, 2021 5:15 pm

Bogu pisze:
ADINI pisze:Dokladnie to chodzilo mi o przetwornice step-up do podbijania napięcia bo w Dragu X Pod nie ma ,czy w Plusie jest?
Nie ma. Odcina przy 4.2 V.

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk


Jak nie ma przetwornicy, to jaką maksymalną moc uzyskam na grzałce 1 om? 16 W?
__________________________
:good: Obrazek
__________________________
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Tommy Black » pt lut 26, 2021 7:47 pm

Jeśli u nas w kategorii atomizerów na gotowe grzałki w 2020 roku wygrał PnP VooPoo, to w tym nie wyobrażam sobie, aby był inny werdykt niż atomizer TPP. I jego nowe grzałki.

Obrazek

Grzałki na razie tylko w dwóch odsłonach.

0.15ohm TPP-DM1 Mesh Coil

Obrazek

0.2ohm TPP-DM2 Mesh Coil

Obrazek

W tym temacie, Draga Plus tylko je zaanonsuję, bo warto im poświęcić osobny temat. Grzałki są po prostu rewelacyjne. Aż się wierzyć nie chce, ze w połączeniu z tym, dośc prymitywnym w końcu, atomizerem, potrafią tak fantastycznie oddawać smak. Ja jestem zachwycony, choć na razie przetestowałem tylko 4 grzałki 0,15 oma. Ale na dość wymagających liquidach.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Superlux » śr lut 24, 2021 9:10 pm

No i doleciał (samo zasilanie). W tym roku Chińczycy pozytywnie mnie zaskoczyli ponieważ spodziewałem się że przyleci gdzieś na początku marca. Ewidentnie było mniej pite... :-D

Maleńki, bardzo lekki... i piękny, wersja prussian blue. Jeżeli elektronika nie nawali (co w ostatnim czasie zdarzało się dość często w produktach od Voopoo) to zamawiam następnego, będzie to prawdopodobnie smoky grey ponieważ wraz z niebieskim kolegą będzie obsługiwał moje ciumkacze, 90% spośród nich jest koloru srebrnego... i stąd ten wybór. Plus jest trochę wyższy niż np. Tesla Wye 85W (kwestia ogniwa 21700) ale wyczuwalnie znacznie mniejszy, takie przynajmniej sprawia wrażenie. Takie maleństwo z Samsungiem 50E na pokładzie, zaciumkam się na śmierć. :boi:
Nawet nie będę na razie robił upa, nie używam TC więc nie jest mi to chyba potrzebne.

Piękny, ergonomiczny... relatywnie tani. :good:
Mam tylko nadzieję że ta piękna subtelnie srebrzysta powłoka... nie zacznie mi złazić, bo wtedy wojna. Chiny nie Chiny, łby polecą. :lol:


No śliczny jest skurczybyk, czapki z głów.




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
dwagiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 10:15 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 42 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VOOPOO Drag X Plus

Postautor: dwagiel » pn lut 22, 2021 11:04 pm

Dzisiaj kartridż uruchomiłem z ciekawości. W PnP problemu ze skroplinami czy wyciekami nie miałem. Tutaj też sucho po całym dniu. Też biorę krótkie buchy i moc używam zdecydowanie niższą niż zalecana (ok. 25 W).

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
czupa360
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 07, 2021 5:08 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: czupa360 » pn lut 22, 2021 8:41 pm

Docisnąłem grzałkę na maksa, ale nic to nie dało. Po całym dniu dół PODa spocony, w adapterze spora kropla liquidu. Jak dolecą do mnie 2 zapasowe PODy z Chin, to wypróbuję na nich z nową grzałką.
Tak się jeszcze zastanawiam - może to z powodu zbyt krótkich zaciągnięć? Biorę bucha ok. 1,5 - 2 sek. nie wiem, czy ma to jakiś wpływ.
Awatar użytkownika
Trissot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 09, 2020 8:03 pm
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 23 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Trissot » pn lut 22, 2021 1:40 pm

Swego czasu mając Draga X, też borykałem się z problemem wycieków z pod każdej grzałki. Rozwiązanie okazało się dość banalne, mianowicie grzałki nie były wystarczająco mocno wciśnięte w baniak, brakowało charakterystycznego klik po włożeniu. [emoji2]

Wysłane z mojego STK-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ChrisB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: sob paź 03, 2020 10:18 am
Lokalizacja: Szprotawa
Podziękował: 139 razy
Otrzymał podzięk.: 63 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: ChrisB » ndz lut 21, 2021 10:19 pm

@
Awatar użytkownika
Bogu
masz rację, PnP ma dwa.

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Sneed i 21 gości