VOOPOO Drag X Plus

czupa360
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 07, 2021 5:08 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: czupa360 » sob mar 13, 2021 9:46 pm

Mieliście u siebie tryb kontroli temperatury od momentu kupna? U mnie chyba pojawił się po zrobieniu update z wersji 1.0.0.0 na... 1.0.0.0, załącza się po naciśnięciu przycisku zasilania 3 razy (jakby ktoś nie widział ;)).
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Superlux » czw mar 11, 2021 6:25 am

@
Awatar użytkownika
Haze



To nie kontrol. Ja miałbym kontrolować eksperta ? Zrobię test na tych zasilaniach 21700 które aktualnie posiadam i które mają możliwość sprawdzenia ilości sztachów i czasu. Czyli powtórzę Plusa na 40 W (żeby było równo) oraz Grusa, Hotciga i Urusa. Jakoś przeżyję to PWM ale oczywiście zamieszczę Twoje adnotacje z tego tematu. Spróbuję dobić do średniej ~ 4 s na sztach bo nasza młodzież lubi się długo zaciągać, (choć z drugiej strony równie namiętnie przekracza to 40 W)... i zrobiłbym jeszcze Maxa ale Max niestety umarł. Przedni panel poszedł w pisssdu, przewierciłem go na wylot. A jak do tego doszło to tylko wiem ja, arcyspecjalista który ma problemy nawet z wymianą gniazdka. :lol: Oddałem kumplowi który zbiera wszystkie takie trupy a potem tworzy dość oryginalne konstrukcje, że się tak wyrażę. :boi:
Nieważne, kupię drugiego, tym razem full czarnuszka. Niby duży ale świetnie mi leży w dłoni. Szkoda że pozbyłem się Cold Steela ale wzbudził moje nadzieje, bo przecież to takie na bazie rurki czyli marzenia o raju a potem zawiódł kompletnie jako sprzęt... już chust że ciężki i brzydki ale jakiś taki nieporęczny. Szkoda też że nie mogę zrobić testu tych odrzuconych przez społeczeństwo (troszeczkę niesłusznie) - Puxosa i Jellyboxa, niestety ale one w ogóle mało pokazują. A powiedzieć tylko że aż do drugiej połowy 2019-go roku pufffy i ich czas uważałem za marnowanie miejsca na wyświetlaczu...
No i może jednak kupię Odyna choć wkurzają mnie te żeberka po bokach. Może... bo mam ochotę na kolejne Dragi X Plus, naprawdę podobają mi się bardzo... no i ja laik nie mam żadnych problemów z ich działaniem. A w perspektywie pojawił się nowy Ijoy, nie jestem fanem tej firmy ale wygląda nie najgorzej, niby troszeczkę odpustowo, tak po chińsku ale jest w sumie nawet ładny. Supcio w pigułce, zaprzecza sobie w jednym zdaniu. :facepalm1:

A potem te wyniki ogłoszę zbiorczo w jednym temacie. Być może ktoś komu brakuje wyobraźni albo ma podobne nastawy będzie zadowolony. Poza tym mam Urusa a widziałem na tym forum tylko jednego gościa który się nim pochwalił.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@
Awatar użytkownika
Haze


Trochę dziwna jazda, po przeskoku na równe 40 W i na długość sztacha - ~ 4 s, Drag pokazał 244 a Grus - 262 W. To by się zgadzało z tym co pisałeś o PWM. Jednak jutro robię powtórkę.
Mam drugiego Grusa, więc jutro... tzn. dzisiaj srebrny zastąpi czarnego, być może są różnice pomiędzy tymi dwoma egzemplarzami, pamiętając o tym, że Chińczycy nie zawsze bywają dokładni.
Robię trzecie podejście z Dragiem i drugie z LV. Nawet nie chce mi się liczyć ile płynu poszło, gdybym jechał na premixach to poszedłbym z torbami... testując takie dwa zasilania dzień po dniu.

Jeszcze raz przemyślę metodę, czy pozostać przy tej czy może zmienić parametry.

Wiem ile ogniw sprawdziłeś i ile zasilań przetestowałeś, normalnie szacun. :good: Ja już po tych trzech "testach" jestem mocno zmęczony... a przecież to dopiero początek. :boi: Szybki Lopez to chyba zbyt obciążająca metoda, a przecież człowiek kończy 50 latek za kilka tygodni i pomimo starań nie młodnieje. :roll:
No nic, dzisiaj pobiegam trochę później...

Scalono posty
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Haze » śr mar 10, 2021 10:15 pm

Superlux pisze:BTW - jest tylko pytanie czy te moje "testy" posiadają jakikolwiek sens jeżeli Ty już podałeś jaką wydajność mają te zasilania....

Mała kontrol :-D nigdy nie zaszkodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Superlux » śr mar 10, 2021 8:31 pm

Haze pisze:Tu masz jeszcze na 33 W:


Później podjechałem z mocą do 50 W bo testy na 33 W za długo trwały, przy moim DTLowaniu czasami 2 dni...


2 dni to rzeczywiście męczarnia. Ja stosuję metodę na szybkiego Lopeza :-D, czyli 1 sztach raz na 1-2 minuty. I tu niestety nie pomaga ani kubatura mojego "salonu" ani wentylatory które powinny szybciej pochłaniać tę mgłę. A tak to wchodzi żonkilla i pyta czy coś się pali, to plus inne teksty które udaję że nie słyszę. :lol:

Trochę wkurza mnie to że zarówno w Dragu jak i w Grusie ten wskaźnik zużycia baterii do pewnego momentu praktycznie ani nie drgnie, potem dopiero gdzieś w połowie zaczyna pokazywać coś sensownego, choć Plus przyśpieszył dopiero gdzieś przy 2/3 ...i to przyśpieszył bardzo. Byłoby pięknie gdyby podawały wynik w procentach ale to jest przecież tylko ~ 30 dolków, choć mój Hugo Vapor Urus kosztował 26 a podaje prawilnie, na dwa sposoby. No nic, oszczędzili na obudowie i dlatego pozwolili sobie na takie "szaleństwo". :-D


BTW - jest tylko pytanie czy te moje "testy" posiadają jakikolwiek sens jeżeli Ty już podałeś jaką wydajność mają te zasilania....





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Haze » śr mar 10, 2021 8:03 pm

Tu masz jeszcze na 33 W:

Obrazek

Później podjechałem z mocą do 50 W bo testy na 33 W za długo trwały, przy moim DTLowaniu czasami 2 dni...
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Superlux » śr mar 10, 2021 7:46 pm

@
Awatar użytkownika
Haze



Wielkie dzięki, nowsza tabela i to rozumiem. :good: Tylko to 50 W. :blush: No nic, będę kontynuował na 40-42 W. Jakoś nie mogę zejść poniźej 3,5 s na Horusie, cały czas oscyluję w ok. 4 sekund... no niestety ale nie mogę się od niego odkleić, to jego wina. :-D Gdyby nie ten raban z Horusem w Salonie który jakieś 2 lata temu dotarł aż na MTL-owy Trawnik to miałbym spokój, a tak to cały czas szukam takiego który by go absolutnie zdetronizował. 2-3 są u mnie w tej samej lidze ale w niektórych aspektach, przy niektórych samogonach nadal nie ma konkurentów... skurczysyn.
To trochę tak jak z Dvarwem, no nie może się ode mnie odczepić i od dawna jest to u mnie number 1 w MTL. Chyba jakiś zbyt konserwatywny jestem, choć ostatnio przesłuchałem prawie wszystkie nowe rapy-trapy których słuchają moi synowie, często z tajniaka... z powodu tekstu, mamie włos zjeżyłby się na głowie :lol: a tatusiowi nawet się podoba, niektóre są naprawdę niezłe.



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Haze » śr mar 10, 2021 7:09 pm

Superlux pisze:To ~ 2,75 s na jednego sztacha wziąłem z tabelki którą zamieściłeś tutaj, 45 W ale nie pamiętam na jakim ogniwie - viewtopic.php?f=32&t=6165 .

OK. Tylko że to staroć, potem zmieniłem nieco metodę i poniżej masz aktualne wyniki:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Superlux » śr mar 10, 2021 6:59 pm

@
Awatar użytkownika
Haze



No szkoda że to PWM tak psuje wynik. Jestem niepocieszony. :( Nastawa na 50 W czyli tryb smart u mnie odpada, już próbowałem i dla mnie to za duża moc jak na circa about 200 sztachów.

To ~ 2,75 s na jednego sztacha wziąłem z tabelki którą zamieściłeś tutaj, 45 W ale nie pamiętam na jakim ogniwie - viewtopic.php?f=32&t=6165 .

W innej tabeli dajesz 33 W na Samsungu 30T, nie mogę jej znaleźć, tu z kolei nie wiem jaka była długość sztacha. Tam Odin, Grus i Max miały ok. 290.
Z tym "... miałeś lepszą bateryjkę, o 20% mniejszą moc, a sztachy brałeś wcale nie tak dużo dłuższe (zwróć uwagę, że ja w tym teście "sztachowym" biorę 3,2 s a nie 2,75)" to miałeś na myśli Twój nowy test na Plusie? Bo coś mi się tu nie zgadzało a nowego filmu jeszcze nie oglądałem. Nadrobię błyskawicznie. :good:

A teraz pomęczę Grusa, wszystko gotowe - to samo ogniwo, Horus, płyn...i cała aranżacja czyli ja i mój szezlong. :lol:




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Haze » śr mar 10, 2021 12:54 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
:

1. Zacznijmy od tego, że jakiekolwiek pomiary opierające się na liczeniu sztachów należy obarczyć błędem nawet do 20%! Stety albo niestety nie jesteśmy maszynami i nie ma siły żebyś wszystkie 250 sztachów wziął o długości 3,7546 s. ;) Nie wspomnę też o "przedmuchach", które niektórzy mają w zwyczaju albo o dłuższym rozgrzewaniu grzałki jak mod trochę postoi i ostygnie.

2. W związku z powyższym Twój wynik jest jak najbardziej realny - miałeś lepszą bateryjkę, o 20% mniejszą moc, a sztachy brałeś wcale nie tak dużo dłuższe (zwróć uwagę, że ja w tym teście "sztachowym" biorę 3,2 s a nie 2,75).

3. Jest jeszcze jedno "ALE": X Plus stosuje modulację PWM ze wszystkimi tego konsekwencjami - w efekcie wszelkie pomiary "sztachowe" będą przekłamane na jego korzyść. Prawdopodobnie nakręcę o tym filmik, a teraz tylko powiem, że aby uzyskać z Draga w miarę WIARYGODNĄ relację [moc na wyświetlaczu - moc na grzałce] warto jechać na maksach (czyli na maksymalnej nastawie jaką da się wyciągnąć w trybie "S").
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Plus

Postautor: Tommy Black » śr mar 10, 2021 9:18 am

A ja tylko pokażę jak wyglądają nowe Dragi X czyli Plusy obok starych Dragów czyli "zwykłych" X. ;)
W tle Norman Davies - God`s Playground i też polecam... :ok:

Obrazek

Trochę :offtopic: Na starych Dragach zacumowałem Doomy i nie ruszam ich nawet na razie, aż do wymiany grzałek. Te cholerne adaptery 510 to loteria. Tym bardziej więc trzeba cenić te Plusy...

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Orifarius i 27 gości