TEST - Lost Vape Grus i Drag X Plus

Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

TEST - Lost Vape Grus i Drag X Plus

Postautor: Superlux » wt mar 16, 2021 6:49 am

Niestety na razie nie mogę testować Hotciga i Urusa. Z Hotcigiem chyba jest poważniej, z Urusem powinienem się dogadać w najbliższych dniach, tu powinien być luzik. Kolejny Max kupiony, czekam na wylot z Ali.

Jako że generalnie 40 W to takie powtarzające się ustawienie kiedy wapuję na Horusie z grzałką 0,17 oma to mógłbym tak kompletnie subiektywnie porównać moje zasilania 1 × 21700, po pierwsze jak mocno walą w mordę i na ile mniej więcej wystarcza mi batka 21700 Samsung 40T.
Zanim nie zrobię kolejnych zbiorczych testów w ok. marca-kwietnia-maja :lol: (mam nadzieję że już z kolejnym nowym modem - Ijoy Captain Link) przedstawię tu jeszcze absolutnie subiektywne i niezobowiązujące porównanie kilku modów 21700 które posiadam lub które posiadałem. Takie sobie gdybanie...na oko.

Dane wyjściowe identyczne jak te z ww testów Grusa i Draga, z wyjątkiem średniej czasu sztacha... tu było zazwyczaj niżej, w ok. 2,5 s - 3,5 s.


Kop w gardło :-D -

1. Geekvape Aegis Max
2. EHpro Cold Steel (nie mam go już od dawna ale to akurat pamiętam), kopie ostro.
3. Hugo Vapor Urus
4. Lost Vape Grus
5. Hotcig G100
6. Rincoe Jellybox Mini
7. Drag X Plus
8. Aspire Puxos


Wydajność na Samsungu 40T, najdłużej pracowały -

1. Geekvape Aegis Max
2. Hugo Vapor Urus
3. Lost Vape Grus
4. Hotcig G100
5. EHpro Cold Steel
6. Aspire Puxos
7. Drag X Plus
8. Rincoe Jellybox Mini


To wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, zobaczymy czy moja pamięć jest dobra i czy wyniki rzeczywistych testów będą choć trochę podobne. ;)
Być może dość szybko przypomnę się z Urusem i z Hotcigiem a Maxa i prawdopodobnie Ijoy'a zostawię sobie na deser gdzieś w ok. kwietnia-maja kiedy przylecą z Chin.

Te niskie rankingi nowego Draga tak naprawdę o niczym nie świadczą, oczywiście z PWM niektóre sztachy będą mniej ostre ale poza tym małym niuansem możemy podskoczyć z mocą do 45 W - 48 W albo wybrać tryb smart i wapować podobnie jak na innych, teoretycznie mocniej kopiących w gardło modach. Przyznam się że ja te Plusy przeznaczę do MTL i będę sobie zupełnie bezpiecznie pufał na ustawieniach - 0,65-1,0 oma i 14-19 W. Wtedy wystarczy mi i Samsung 50E... i Molicel M50A. Mogę sobie zapewnić mnóstwo energii, a wapuję dużo, bardzo dużo. Dragi są piękne, małe, stosunkowo lekkie i pomimo tych potencjalnie kiepskich wyników (od 245 sztachów z testu trzeba by odjąć sugerowane przez @
Awatar użytkownika
Haze
10% co dałoby nam de facto 220 sztachôw, o 40 mniej od Grusa) jest to osobiście dla mnie znakomity wybór. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt że użytkownicy grzałek TPP dedykowanych do znajdującego się w kicie atomizera są nimi zachwyceni. Spróbujmy więc spojrzeć na to na pełnym luzie, nie jest to najbardziej zaawansowany i najbardziej wydajny mod na świecie... ale może być tym najbardziej ulubionym. Paradoks ale wydaje mi się że raczej tylko pozorny.

Na razie tyle.



:beer2:


P.S. - do moderatorów, potrafię połączyć w staroświecki sposób posty które nadal mogę edytować, nie potrafię jednak zrobić tego samego w powyższej sytuacji. Jeżeli taka możliwość istnieje z pozycji zwykłego użytkownika to prosiłbym o wyjaśnienie problemu via PW. Wiem, jestem nieznośny i do tego mało kumaty. :blush:

P.S - od moderatorów, wszystko gra. Nie widzę potrzeby łączenia tych akurat dwóch powyższych postów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

TEST - Lost Vape Grus i Drag X Plus

Postautor: Superlux » ndz mar 14, 2021 4:45 pm

@
Awatar użytkownika
Haze



Długopis, kartka, sztach ~ 4 s? :szok1: No to byłoby wyzwanie... i wynik dokładny na amen. Buch, stoper i jazda, chyba by mnie odwieźli w jakieś przytulne, odosobnione miejsce. :lol:

Rzeczywiście, wrażenia nie zmieniały się właściwie do samego końca ale tak jak już napisałem powyżej, kop w gardło: Grus - 40 W = Drag - ~ 45-48 W... więc wystarczy tylko podskoczyć z mocą w Plusie.




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

TEST - Lost Vape Grus i Drag X Plus

Postautor: Haze » ndz mar 14, 2021 4:00 pm

No to się trochę donikotynowałeś przez ostatnie dni. :-D


Superlux pisze:W tym miejscu moglibyśmy tylko zapytać o ile mniej więcej może być zawyżony wynik Draga...

Trzeba by się mocno nagłowić żeby to wyliczyć... Myślę że 10% to w ogóle nie wyjęte. Tylko z drugiej strony jeśli aż do odcięcia nie czułeś spadku wrażeń w paszczy to może nie ma co się tym za bardzo przejmować?


Superlux pisze:Niestety moje ulubione plasticzaki - Rincoe Jellybox Mini i Aspire Puxos nie posiadają funkcjonalności niezbędnych do przeprowadzenia takiego testu.

@
Awatar użytkownika
Superlux
, historia zna już takie przypadki, że jak trzeba było pomierzyć jakiś szczególnie interesujący mod bez funkcji zliczania to kartka, długopis, kreski na kartce i jazda ... I to dopiero jest upierdliwy test. :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

TEST - Lost Vape Grus i Drag X Plus

Postautor: Superlux » ndz mar 14, 2021 3:17 pm

Dzisiaj mój pierwszy mini... quasi test. Niby prosty jak drut, ale ja jestem jeszcze prostszy. :-D
Debiut, chciałem po prostu sprawdzić wydajność i regularność zasilań których od niedawna używam na własnych ustawieniach. Bohaterami będą Lost Vape Grus i Drag X Plus.
Żeby wszystko stało się bardziej czytelne zacytuję naszego eksperta dr @
Awatar użytkownika
Haze
, to co napisał w trakcie wymiany zdań ze mną, pod tematem dotyczącym Draga X Plus... co może mieć istotne znaczenie -

1. "Zacznijmy od tego, że jakiekolwiek pomiary opierające się na liczeniu sztachów należy obarczyć błędem nawet do 20%! Stety albo niestety nie jesteśmy maszynami i nie ma siły żebyś wszystkie 250 sztachów wziął o długości 3,7546 s. Nie wspomnę też o "przedmuchach", które niektórzy mają w zwyczaju albo o dłuższym rozgrzewaniu grzałki jak mod trochę postoi i ostygnie."

2. "Jest jeszcze jedno "ALE": X Plus stosuje modulację PWM ze wszystkimi tego konsekwencjami - w efekcie wszelkie pomiary "sztachowe" będą przekłamane na jego korzyść. Prawdopodobnie nakręcę o tym filmik, a teraz tylko powiem, że aby uzyskać z Draga w miarę WIARYGODNĄ relację [moc na wyświetlaczu - moc na grzałce] warto jechać na maksach (czyli na maksymalnej nastawie jaką da się wyciągnąć w trybie "S")."

Ten świetny film już obejrzeliśmy, w końcu wiemy mniej więcej jak ten diabeł PWM wygląda.

To testy i informacje o modulacji PWM w Dragu, @
Awatar użytkownika
Haze
-

Ogólna recenzja Plusa w wykonaniu naszego kolegi, @
Awatar użytkownika
Bogu
-


A tu recenzje poświęcone Grusowi -

@
Awatar użytkownika
Haze
-

@
Awatar użytkownika
Bogu
-



Ponieważ nasze dane wyjściowe się różnią to zamieszczę jeszcze tabelkę z testami dr A. i wykres pojemności użytecznej akumulatorów w modzie elektronicznym przy mocy 45 W.

Obrazek

Obrazek


WARUNKI WYJŚCIOWE I KONFIGURACJA -


Parownik - Vapefly Horus.
Płyn - 55 vg / 45 pg o zawartości nikotyny - 1,8 mg
Moc - 40 W
Grzałka - Wotofo Tri Core Fused Clapton, 0,17 oma.
Przeciętna długość sztacha - ~ 4 s.
Akumulator - Samsung INR21700 40T, używany przez 10 miesięcy. Posiadam już "kilka" podobnych akumulatorów więc ten nie był przez ten czas szczególnie i nadmiernie eksploatowany.


Każdy mod przechodził test dwukrotnie, wynik jest zaokrągloną średnią. W przypadku Grusa dysponuję dwoma egzemplarzami więc postanowiłem zrobić test na czarnym i na srebrnym, jak się później okazało wyniki były praktycznie takie same.
Cud wydarzył się cztery razy ponieważ po pierwszym teście Draga, drugi wynik był prawie identyczny i to samo wydarzyło się po raz kolejny z Grusem. Zacytuję mistrza dr A. "... no to pięknie! TooCruel powiedziałby zapewne, że wyrobiłeś sobie "pamięć mięśniową tchawicy"..." :lol:
Testy trwały krócej niż testy @
Awatar użytkownika
Haze
, użyłem metody na "Szybkiego Lopeza" :-D czyli prawie chain vaping, jeden sztach co 1 m - max 2 m. Gdybym w ten sposób żywił się premixami to chyba musiałbym pójść pod kościół, poszło mnóstwo płynu i ta mgła... a w tle żona ze stosownym komentarzem. Te ~ 4 s na jedno zaciągnięcie to jednak dla mnie trochę za długo. 2,75 s - 3,00 s, to chyba mój złoty sztach. Normalnie nerwica natręctw, ciągła kontrola czasu sztacha, prawie się udusiłem. Tydzień bez nikosi.

W testach pierwotnie miało wziąć udział 5 zasilań, niestety niespełna 2 tyg. temu mój Max zginął śmiercią tragiczną ( przewierciłem go wiertarką na wylot, dlaczego ? Nie wiem...) :facepalm: , a dzisiaj w Hotcigu G100 przestał działać power button, Hugo Vapor Urus choć jego wynik zapowiadał się imponująco...przestał działać w połowie testu...też dzisiaj, tzn. wczoraj. (!) Domyślam się co może być przyczyną awarii Urusa więc zajmę się tym w poniedziałek. Do Hotciga muszę dokupić bity które pozwolą mi odkręcić ramę, po prostu nie mam takich na stanie. A Aegisa kupię ponownie...więc może jeszcze powrócę z podobnymi testami. To był weekend cudów, najpierw te nadspodziewanie regularne wyniki a potem... te cholerne niespodziewane awarie. Niestety moje ulubione plasticzaki - Rincoe Jellybox Mini i Aspire Puxos nie posiadają funkcjonalności niezbędnych do przeprowadzenia takiego testu.


WYNIKI -

Lost Vape Grus - 1. 262 + 2. 261 = ~ 260

Drag X Plus - 1. 244 + 2. 245 = ~ 245


Zauważyłem że Grus trochę mocniej kopie w gardło co tylko potwierdzało uwagi naszego eksperta, tak jakby nastawa 40 W w LV odpowiadała mniej więcej 45 W w Dragu, choć na początku wydawało mi się że jest inaczej.
W tym miejscu moglibyśmy tylko zapytać o ile mniej więcej może być zawyżony wynik Draga, o odpowiedź już tradycyjnie poproszę dr @
Awatar użytkownika
Haze
któremu bardzo dziękuję za cenne uwagi którymi dzielił się ze mną w trakcie trwania testów... no "troszeczkę" przymolestowałem kolegę, potrafię być nieznośnie... bezlitosny. :blush:






:beer2:

 ! Wiadomość od: edarek
Poprawiłem focie.
Obrazek

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adisso i 6 gości