Digiflavor Z1 SBS Mod with Siren 3 GTA

Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Digiflavor Z1 SBS Mod with Siren 3 GTA

Postautor: fistaszek » śr cze 02, 2021 7:40 am

Tommy Black pisze: @
Awatar użytkownika
Sobear
proponował mi jakąś małą uszczelkę na gwint, ale nie posiadam nic takiego.


Ja z koszulek termokurczliwych wycinam kawałek o średnicy atomizera, robię otwór na gwint i przekładam przez gwint atomizera. Kwestia pozostaje tylko gdzie otwory mają się znaleść, a co za tym idzie ile tych "wycinanek" ma być, by otwory znalazły się w pożądanym miejscu. Jednorazowa akcja, przy zmianie zasilania wystarczy to zdjąć i gdzieś sobie przechować. Możecie się lekko zdziwić (mi za pierwszym razem szczęka ze zdziwienia opadła) o ile taka pojedyńcza wycinanka potrafi przesunąć otwór.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Digiflavor Z1 SBS Mod with Siren 3 GTA

Postautor: Tommy Black » śr cze 02, 2021 7:10 am

fistaszek pisze:Potwierdzam, te grzałki są chyba źle opisane, u mnie tez się to nie zgadzało o 0,1 oma w dół.


Niestety, nie tylko źle opisane ale i z jakichś wybrakowanych materiałów. Nigdy nie miałem tak złego smaku z drutów SS316 czy z Ni80, który nota bene jest moim ulubionym drutem.
Tylko pierwsze zaciągnięcia były ok, potem coś już się psuło...

fistaszek pisze:Sam kit ciężki, po chwili przyzwyczaić się można i nie odczuwa się tego ciężaru.


Fakt, jak na te wymiary jest zaskakująco ciężki, ale tak świetnie leży w dłoni, że ciężaru się nie odczuwa. Za to mamy dość pewny chwyt i nie grozi wypadnięcie z ręki.

fistaszek pisze:...w moim egzemplarzu otwory są na wysokości przycisku Power, mają być niby z boku, ale nie są, @
Awatar użytkownika
Tommy Black
też je miał w innym miejscu.


Tak, niestety tu jest problem. Ale do rozwiązania szybko i łatwo albo nie... Otóż wystarczy samą Syrenkę zacumować na innym egzemplarzu zasilnia SBS. Ja tak zrobiłem i za pierwszym razem i jedynym, zadziałało na szczęście, bo innego nie mieli w sklepie już. W ostateczności można skorzystać z nici i owinąć gwint Syrenki. Wtedy też można sobie w zasadzie dowolnie ustawić te otwory powietrzne. @
Awatar użytkownika
Sobear
proponował mi jakąś małą uszczelkę na gwint, ale nie posiadam nic takiego.
O Syrence napiszę więcej kiedy dotrą do mnie MTL-owe grzałki od @
Awatar użytkownika
Haze
go. :beer1: Niestety dla mnie MTL to prehistoria i wszystko, łącznie ze sprzętem i imponderabiliami do niego zdążyłem już dawno porozdawać. Nawet głupiego dripa 510 nie mam.
Ale wizualnie Syrenka mi się podoba i to jest też ważne! ;)
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Digiflavor Z1 SBS Mod with Siren 3 GTA

Postautor: fistaszek » śr cze 02, 2021 6:13 am

Tommy Black pisze:No i znów, grzałka 0,65 oma z SS 316 L o rezystancji z pudełka 0,65 oma u mnie ma 0,56 oma.


Potwierdzam, te grzałki są chyba źle opisane, u mnie tez się to nie zgadzało o 0,1 oma w dół.

Sam kit ciężki, po chwili przyzwyczaić się można i nie odczuwa się tego ciężaru. Wykonanie bardziej na minus, nie jest paskudnie ale przy tej cenie mogliby postarać się bardziej, w moim egzemplarzu otwory są na wysokości przycisku Power, mają być niby z boku, ale nie są, @
Awatar użytkownika
Tommy Black
też je miał w innym miejscu. U mnie dodatkowo atomizer ma delikatnie skrzywiony gwint. Notuję delikatny przechył, nie jest to widoczne od strzała, ale po dokładnym przyjrzeniu, stwierdzam, że jest. Zakrętka od akumulatora pięknie chodzi do czasu obsadzenia akumulatora, wtedy jak u kolegów zaczyna się cyrk z wkręceniem, mam nadzieję, że z czasem się to wyrobi i będzie mniej stresujące.
Zastanawiała mnie kwestia dripa, czemu aż tak długi, do czasu gdy zawapowałem. Trzymam box w taki sposób, że kciuk spoczywa na przycisku Power, a palec wskazujący na zakrętce od akumulatora. Gdyby nie długi drip to zamiast wapowania possałbym wskazujący. Ktoś to dobrze przetestował i wprowadził w kit, przy takim trzymaniu odpowiednia długość dripa jest konieczna.
Sama syrenka nie odbiega niczym od wcześniejszych wersji, choć przyznam, że miałem je bardzo dawno. Jest tu coś dla MTL i RDTL (moja interpretacja RDTL to 18-20 W, grzałki w granicy 0,50 - 060 oma, leciutki ale nie wymuszony opór przy zaciąganiu), jedyny minus to regulacja pierścienia z lewa do prawa, co oznacza, że chcąc zasłonić któryś z 5 otworów powietrznych, zaczynamy od największej i tym samym tracimy RDTL. Wapowanie na pozostałych 4 otworach daje taki sam efekt jak na pojedyńczym MTL-owskim. bez sensu, ale nie jest to tak upierdliwe, dla niektórych zapewne mało ważne.
Na temat smaku nie wypowiem się, katuję od dłuższego czasu na grzałkach mesh, język wapera przyzwyczajony jest do intensywnych odczuć smakowych i na chwilę obecną z syrenki wydobywam jedynie nijaką smakowo parę. Myślę, że po paru dniach wróci to do normy.
Czy ten sprzęt jest dobry? No jest, braki wizerunkowe opatrzą się, smak wróci, znajdzie się optymalna grzałka z optymalnymi ustawieniami pod Z1 SBS ( dla mnie to 28*2+40 i 2,5 fi, 0,52 oma).
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Digiflavor Z1 SBS Mod with Siren 3 GTA

Postautor: Tommy Black » sob maja 29, 2021 11:41 am

Haze pisze:Jak chcesz to mogę Ci któryś podesłać.


:beer:
Panie, Twoja dobroć powinna fruwać...
Adam, problem w tym, że ja nie trawię metalowych dripów....
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Digiflavor Z1 SBS Mod with Siren 3 GTA

Postautor: Haze » sob maja 29, 2021 11:37 am

Tommy Black pisze:Czy jest przejściówka z 510 na 810?

Chyba kiedyś widziałem, ale parownik nie wyglądał z nią zbyt pięknie. :D Są natomiast różne poszerzone dripki 510, np. takie (pierwszy od lewej jest w miarę standardowy, dla porównania):

big-510-drip.jpg

Jak chcesz to mogę Ci któryś podesłać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Digiflavor Z1 SBS Mod with Siren 3 GTA

Postautor: Tommy Black » sob maja 29, 2021 11:11 am

Marcin Gdynia pisze:Straszny pech. Na wszystkich zdjęciach, które widziałem, dziurki po wkręceniu atomizera, zawsze umiejscowione były na boku zasilania. U mnie też jest tak jak być powinno. Też nie lubię kombinacji.


Problem solved. :smile:

Jadąc, po kawior, szparagi i szampana, po drodze wstąpiłem do sklepu i zapytałem czy mi wymienią? Ależ oczywiście. Z innego srebrnego z macicą perłową odkręciliśmy Syrenkę, przełożyli do niego moje ogniwo i nakręciliśmy moją zatankowaną. Wszystko pasowało. I co dziwne, do mojego srebrnego Z1 tamta Syrenka też pasowała. Tak więc wilk syty i owca w ciąży.
Czarny Z1 był w porządku, obejrzałem go sobie dokładnie, natomiast srebrny był w zaklejonym pudełku i w sklepie go nie otwierałem.
Płynie z tego pewna nauka na przyszłość. Trzeba jednak przedmiot zakupu oglądać w sklepie. :)

Edit:

Kończąc na dziś épopée niemal, na temat Z1 SBS jaką tu uprawiam od wczoraj, zeznam dobrowolnie, że na jednym SBS będę w trybie DTL a na drugim będę ćwiczył MTL, więc nie zmieniam tam nic, poza grzałkami. Tu jest Combo RDTA z grzałkami o sumarycznej rezystancji 0,36 oma, z drutu Kanthal A i mocy 32 W oraz napięciu 3,50 V. To tak na szybko aby wypróbować obsługę innych atomizerów w tym Z1. Nie mam niestety tak małych atomizerów aby sprawdzić więcej, ale muszę coś zorganizować. Na razie jest Combo i spisuje się świetnie.
2 szybkie poglądowe fotki...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Digiflavor Z1 SBS Mod with Siren 3 GTA

Postautor: fistaszek » sob maja 29, 2021 8:25 am

@
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia


Vape&Roll w Gdańsku wogóle nie podaje numeru telefonu, Dzwoniłem do Bydgoszczy ale nie mają tego na stanie. Się troszkę podnerwiłem i poszedłem po bandzie, kupiłem u frankiego, ale tam cena 400 zł. No nic, mam nadzieję, że nie pożałuję. W każdym bądź razie dzięki za info na PW.
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Digiflavor Z1 SBS Mod with Siren 3 GTA

Postautor: Marcin Gdynia » sob maja 29, 2021 8:01 am

Tommy Black pisze:Nieco irytuje mnie też montaż ogniwa. Ale tu pewnie trzeba nabrać wprawy, ten dekielek naprawdę trudno zakręcić.
Zawsze i w każdym modzie znajdziemy jakieś wady.


Pełna zgoda. Dekielek trudno wkręcić i często mam ten problem.

Tommy Black pisze:Dla mnie jednak największą wadę ma tu gwint w tej kitowej Syrence GTA. Po zacumowaniu w Z1 wszystkie otwory powietrzne trafiają do wewnętrznej strony korpusu. Dla trybu MTL jakoś to ujdzie, ale dla RDTL już kompletnie nie. Próbowałem zacumować na drugim SBS Z1 i jest to samo. Chwilowo poradziłem sobie owijając pin Syrenki nitką przed zacumowaniem. Ale nie lubię takich kombinacji.


Straszny pech. Na wszystkich zdjęciach, które widziałem, dziurki po wkręceniu atomizera, zawsze umiejscowione były na boku zasilania. U mnie też jest tak jak być powinno. Też nie lubię kombinacji.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Digiflavor Z1 SBS Mod with Siren 3 GTA

Postautor: Tommy Black » sob maja 29, 2021 6:36 am

DooshPastesh pisze:Ej, ja używam Ni200 do MTL właśnie… Jest genialny, a gimbusem nie jestem. :P
Co do ustników to jest mnóstwo na 510 do DTLa, najczęściej w parownikach z kitów. Np Vaporesso albo od OFRF Gear.


No trudno. Jakoś przyjmę do wiadomości fakt, że używasz Ni200 i będę z tym żył. Może niezbyt długo?
Natomiast nie posiadam kitów z dripami 510 i na dodatek nie interesują mnie dripy 510. Ja chcę tam móc użyć dripów 810. :P

Sorry ale nie mogłem się oprzeć bo przypomniałem sobie, że kiedyś już miałem coś podobnego do SBSa...

Obrazek

Innokin itaste VTR
;)
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1881
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Digiflavor Z1 SBS Mod with Siren 3 GTA

Postautor: DooshPastesh » sob maja 29, 2021 6:16 am

Ej, ja używam Ni200 do MTL właśnie… Jest genialny, a gimbusem nie jestem. :P
Co do ustników to jest mnóstwo na 510 do DTLa, najczęściej w parownikach z kitów. Np Vaporesso albo od OFRF Gear.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości