Lost Vape Hyperion DNA 100C

Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape Hyperion DNA 100C

Postautor: Superlux » pn sie 02, 2021 11:48 pm

eferzet pisze:@Superlux No właśnie możliwe, że u mnie jest coś nie tak, bo nie widziałem żadnych komentarzy na ten temat. Przez to, że ma być szczelniej niż w Grusie bardzo ciężko chodzi z włożonym akumulatorem, na "pusto" jest w porządku. Może to Samsungi 40T są odrobinę za duże.


No tak, zapomniałem że to jest IP68 i stąd mogą wynikać pewne problemy. Bez względu na to co podają internety Samsungi 40T są trochę większe niż Molicele P42A. To plus trochę większa wydajność Molicela spowodowało, że aktualnie dozbrajam się już tylko w P42A. Teoretycznie oba ogniwa są do siebie bardzo podobne, podobna specyfikacja, wydajność prądowa, wszystko... ale jednak Samsungi są troszeczkę dłuższe, co w niektórych moich modach sprawia pewne problemy. Np. koszulki, w Samsungach zdzierają się dużo szybciej, ba... dużo, moje najstarsze Molicele mają ponad pół roku i wyglądają jak nowe.

To mogą być różnice rzędu 0,2 - 0,3 mm i to może być decydujące, przynajmniej u mnie tak jest. Molicele do każdej mojej 21700-ki wchodzą na luzie, a Samsungi w 3 - 4 przypadkach mają problemy... tzn. wchodzą ale jednak trochę na siłę. Za każdym kolejnym razem koszulka i izolator są co raz bardziej poszarpane. Od pewnego czasu już nie wkładam ich do niektórych modów, bez sensu... ciągle bawić się owijkami. Trzeba jednak przyznać że ten problem nie występuje u mnie w zasilaniach w których wkładam Samsungi od dołu... tam gdzie są kapsle czy klapki. Mniejsze lub większe problemy są w takich modach jak Dovpo Topside Lite, VV Pulse v2, Hugo Vapor Urus czy Hotcig G100... te Samsungi nie lubią metody na wcisk.

Jeżeli jednak rzeczywiście chodzi o długość, o te 0,2 - 0,3 mm (to wcale nie jest tak mało), to prostu do tego Hyperiona dokup sobie dwie sztuki P42A w AkuAkcesoria i powinno być dobrze. :good:





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lost Vape Hyperion DNA 100C

Postautor: eferzet » pn sie 02, 2021 9:22 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
No właśnie możliwe, że u mnie jest coś nie tak, bo nie widziałem żadnych komentarzy na ten temat. Przez to, że ma być szczelniej niż w Grusie bardzo ciężko chodzi z włożonym akumulatorem, na "pusto" jest w porządku. Może to Samsungi 40T są odrobinę za duże.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape Hyperion DNA 100C

Postautor: Superlux » pn sie 02, 2021 8:10 pm

@
Awatar użytkownika
eferzet



Ten kapsel od akumulatora wygląda identycznie jak ten z Grusa, mam dwa i chodzą idealnie. Napiszę więcej - ani mody z Yihi, ani Aegisy, ani Balrog nie mają aż tak idealnie dopasowanego kapsla, gwintów, itp., itd... a do niedawna (aż do zakupu 1-go Grusa) były dla mnie referencyjne... po przygodach z innymi wynalazkami - z HCigar na czele, czy z "hi-endowymi " drewniakami. :facepalm:

Spieprzyli to samo rozwiązanie w modzie, który kosztuje 4 - 5 razy tyle ile Grus? Załamka... , chyba że to tylko Twój niefart i trafił Ci się jakiś felerny egzemplarz.



BTW - czekam aż dopadnie go @
Awatar użytkownika
Haze
i sprawdzi jego wydajność :-D , ja mam go dopiero... w październikowym grafiku, za dużo miałem wydatków ostatnio, zdecydowanie za dużo. :facepalm1:




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape Hyperion DNA 100C

Postautor: eferzet » pn sie 02, 2021 7:40 pm

Wszystko zależy od tego, czego się potrzebuje. Ja lubię mody na jeden akumulator więc wziąłem Hyperiona, dodatkowo mogę go gdzieś zabrać i się nie zniszczy, a Thelema stoi sobie dumnie w domu. Ale też dość długo zastanawiałem się nad drugim egzemplarzem, bo jest świetna.
Celt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: ndz kwie 04, 2021 8:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 77 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lost Vape Hyperion DNA 100C

Postautor: Celt » pn sie 02, 2021 6:56 pm

Z tą ceną to się zgodzę. Widziałem go w jednym ze sklepów, i w tych pieniądzach, a nawet nieco taniej mogę dostać Thelemę. I szczerze mówiąc to zastanawiam się nad kupnem drugiej Thelemy. Wstrzymywałem się czekając na polską cenę Hyperiona, ale widzę że jednak chyba będzie druga Thelema.
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lost Vape Hyperion DNA 100C

Postautor: eferzet » pn sie 02, 2021 6:36 pm

Też mnie to trochę irytuje. Ja kupiłem swojego za 5 paczek i moim zdaniem nie jest więcej wart.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape Hyperion DNA 100C

Postautor: Krytyk » pn sie 02, 2021 5:59 pm

@
Awatar użytkownika
eferzet
dzięki za informacje.

Trochę szkoda, że nie wyeliminowali braku wyłączania. Wtedy chip byłby idealny.

Na 100W mi nie zależy, bo z 1 akumulatorem na pokładzie raczej nie przekraczam 50W. USB C też nie używam.

Jak cena spadnie, to może się nim zainteresuję. Aegis z DNA to świetny pomysł. :)
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lost Vape Hyperion DNA 100C

Postautor: eferzet » pn sie 02, 2021 2:49 pm

@
Awatar użytkownika
Krytyk
na kacu Zapamiętuje datę i nie da się go wyłączyć. Ogólnie mi się podoba, dobrze leży w dłoni, ale zakręcanie akumulatora to tragedia.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape Hyperion DNA 100C

Postautor: Krytyk » pn sie 02, 2021 12:01 pm

Mi chodzą po głowie 2 pytania.

Czy zapamiętuje datę i godzinę po wyjęciu akumulatora, tak jak mój 5 letni eVic VTwo Mini? ;)

Czy da się go wyłączyć, czy jedynie zablokować?
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
lbalin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: pt maja 15, 2020 10:46 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 122 razy
Otrzymał podzięk.: 213 razy
Płeć: Mężczyzna

Lost Vape Hyperion DNA 100C

Postautor: lbalin » pn sie 02, 2021 7:35 am

Jest bardziej ergonomiczny i pewniej się go trzyma. Waży około 150 gram bez baterii, czyli raptem 5 gram więcej niż Odin, ale mniej niż Cold Steel czy Grus. Na duży plus dodałbym ładowanie 3 A. Przy chińskich chipach omijam szerokim łukiem takie rozwiązanie i ładuję w zewnętrznej ładowarce, ale DNA jest bezpieczne pod tym względem (według EVOLVE - był wywiad swego czasu - nie mogę tego teraz namierzyć). Baterie których używam (Samsung 50E) wydają się trzymać dłużej przy moim MTL-u niż w DNA 75C (Essent, Mirage). Aczkolwiek tutaj nic nie jest w stanie przebić MIXXa.

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości