TESTY - Geekvape Aegis Max, Hotcig G100, Hugo Vapor Urus, Aspire Puxos i Rincoe Jellybox Mini

Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

TESTY - Geekvape Aegis Max, Hotcig G100, Hugo Vapor Urus, Aspire Puxos i Rincoe Jellybox Mini

Postautor: Superlux » śr lip 14, 2021 9:39 pm

@
Awatar użytkownika
Haze



Tylko ja mam jedną wątpliwość, czy ten test generalnie nie dowodzi jednego... że zasilania z DNA są w sumie średnio wydajne. U mnie zarówno VT75 Nano, jak i VT75, VT75C czy VT75D... wszystkie po kolei wyrabiały się nieco gorzej (jeżeli chodzi o wydajność) niż ich czołowi chińscy odpowiednicy... z mojej szafy, nie wszyscy oczywiście. :-D
No pomyśl sam, od czasów starożytnych (porównania z Jackaroo czy z Espionem), aż po czasy nowożytne (Grus, Odin 100, GV Max...) Mirage dostawał po bańce kolejno, od wszystkich... dosłownie od wszystkich, z wyjątkiem Foxy One! Wynikałoby z tego że przez kilka lat, robiąc kolejne testy... wciąż mylisz się o te 20 % na niekorzyść LV z DNA75C. :facepalm: Wiem, zmieniała się metodologia, ona się zmieniała ale Mirage wciąż był na szarym końcu. Rachunek prawdopodobieństwa... to jest chyba niemożliwe żebyś w każdym kolejnym teście, przez nieuwagę :lol: wykazywał wyższość każdego kolejnego moda 1 × 21700.

Poza tym - bardzo fajne, ciekawe testy, ja też jestem "lekko" :szok1: zaskoczony. Piona. :good:





:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

TESTY - Geekvape Aegis Max, Hotcig G100, Hugo Vapor Urus, Aspire Puxos i Rincoe Jellybox Mini

Postautor: Haze » śr lip 14, 2021 8:46 pm

Haze pisze:Natomiast śmieszność wydajności DNA75C wychodzi kiedy porówna się go do DNA75 (bez "c") - robiłem takie porównanie dwa razy, i dwa razy wyszły mi wyniki, w które nie mogłem wręcz uwierzyć.

No i wyszło, że chyba jednak muszę odszczekać. :wstydzi: Ale po kolei ...
Porównanie, o którym wspomniałem postanowiłem zrobić dość dawno temu, nasłuchawszy się "urban legends" o słabej wydajności DNA75C. Miałem mody na DNA75 i DNA75C, wprawdzie jeden z nich na baterie 18650 (vt75nano) a drugi ma 21700 (Mirage), no ale przecież Mirage ma adapter więc nie ma problemu. Okazuje się, że chyba jednak JEST. Właśnie w tym adapterze... Bo robiąc testy z wykorzystaniem adaptera różnice na niekorzyść DNA75C były DRASTYCZNE - wychodziło prawie 2 razy gorzej niż na DNA75. :szok1:

A teraz, kiedy mogłem zrobić to porównanie w modach na 21700 wyszło tak:

Obrazek

Czyli właściwie ... PORÓWNYWALNIE. Normalnie powiedziałbym, że w granicach błędu, ale nie ma tu żadnego błędu, bo DNA liczy wszystko z dokładnością do pół mA. :)
Tak że owszem, DNA75C zarządza energią trochę gorzej, ale to niecałe 10%, to żadna wielka tragedia.

A wracając do pierwszego porównania jedyny powód, jaki przychodzi mi do głowy, to że mody niezbyt lubią się z adapterami, a w każdym razie Mirage.

- - -

I przy okazji jeszcze coś dla miłośników oceniania wydajności modów, czy baterii po liczbie sztachów. Poniżej liczba sztachów jakie popełniłem podczas tego ostatniego porównania:

Obrazek

WTF?? :szok1: Patrząc na te liczby DNA75 przegrywa z kretesem... Na szczęście scalak Evolva liczy też średni czas sztacha:

Obrazek

Okazuje się, że z bliżej niewyjaśnionych powodów na DNA75 robiłem prawie o SEKUNDĘ dłuższe sztachy :szok1: mimo, że przecież pamiętałem, że to test.
Nie wiem, czy to kwestia ciśnienia, czy plam na Słońcu, w każdym razie nauka z tego jest jedna: do "sztachowych" testów porównawczych zapominamy o podejściu "pufałem sobie jak zwykle", jeśli już chcemy tak porównywać, to tylko tak jak @
Awatar użytkownika
Superlux
, ze stoperem w ręku. :beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

TESTY - Geekvape Aegis Max, Hotcig G100, Hugo Vapor Urus, Aspire Puxos i Rincoe Jellybox Mini

Postautor: Superlux » pn lip 05, 2021 9:12 pm

@
Awatar użytkownika
Robson




Bardzo dobrze, że kolejna osoba zrobiła porównawczy test zasilań, wielki plus :brawo: , ale...

Piszesz żebym poćwiczył, no i ja właśnie ćwiczyłem. Specjalnie przygotowałem się do tych testów żeby średnia długość puffa nie przekraczała ~ 4s, ile trwały Twoje? Czy u Ciebie było tak samo, też poćwiczyłeś, wyrobiłeś sobie "pamięć mięśniową tchawicy", czy może ustawiłeś to na kompie i można to odczytać tak jak w przypadku np. Dovpo Topside Lite? :-D Nie wiem, raczej wątpię, ponieważ nie da się tego opanować w 5 minut, odpowiadając na szybko... tylko po to, żeby udowodnić, że DNA 75C nie jest takie do bani. Nie wiem, już od ponad dwóch lat nie bawię się w Escribe. W DNA i w AF bardzo cenię szybki start, dokładność, niezawodność i to że mogę sobie ustawić na wyświetlaczu wszystkie niezbędne dla mnie parametry. I tyle mi wystarczy, raz ustawione i finito... Nie jestem wrogiem DNA, wręcz przeciwnie, jestem fanem tej elektroniki ale akurat nie w wydaniu 75C.

Bardzo lubię np. plastikowego, odpustowego Jellyboxa, ale nie miałem zamiaru tendencyjnie udowadniać, że należy do najwydajniejszych. U mnie Hcigar VT75 Nano (czyli bez C) wyglądał trochę gorzej od Tesli WYE, jeżeli chodzi o wydajność. Dlaczego nie przyczepiłeś się do testów naszego eksperta? Zrobił ich ze sto i od samego początku pamiętam, że Mirage dostawał w baniak, po kolei, prawie od wszystkich. Wystarczy poszukać, od tych pierwszych w których były jeszcze Jackaroo, czy Espion aż do tych ostatnich które zamieścił powyżej. Zawsze mylił się o te 20 % na niekorzyść Mirage, przy tylu testach... really?

Ja Ciebie uwielbiam Robbie, ale normalnie wytrąciłeś z równowagi wujka Dareczka. Ja tu umieram po tygodniu agresywnego puffania, a Ty mnie tu napadasz, zbóju. :lol:
BTW, ja już od dawna myślę o tym żeby podesłać Ci moje Grusy. :-D Ty znasz się na elektronice, a ja nie i to jest bezsprzeczny fakt. Tylko nie pozwolę żebyś zrobił to za darmo, nie ma mowy.

A teraz na luziku poczekamy sobie na test który zrobi @
Awatar użytkownika
Haze
. :papatki:





:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

TESTY - Geekvape Aegis Max, Hotcig G100, Hugo Vapor Urus, Aspire Puxos i Rincoe Jellybox Mini

Postautor: Haze » pn lip 05, 2021 12:35 pm

Robson pisze:
Superlux pisze:Ja też miałem i nadal mam zasilania z DNA i jest tak jak mówi legenda. Wydajność takiego np. LV Mirage jest po prostu śmieszna kiedy porôwna się ją do Grusa czy do Odina 100... także Waszeć nie wciskaj bajerów . :))


Normalnie wytrąciłeś wujka Robsona z równowagi wczoraj.


@
Awatar użytkownika
Superlux
przesadził i nie przesadził :-D . Przesadził bo wydajność DNA75C nie jest aż tak "śmiesznie" niższa od innych modów - w zależności jak równo się pufa może być gorsza o 10-20%. Tak wychodzi w moich i Jego pomiarach. Tobie wyszło prawie równo i ze względu na błąd metody też jest OK.

Natomiast śmieszność wydajności DNA75C wychodzi kiedy porówna się go do DNA75 (bez "c") - robiłem takie porównanie dwa razy, i dwa razy wyszły mi wyniki, w które nie mogłem wręcz uwierzyć. Skoro teraz nadarzyła się okazja to zrobię je po raz trzeci i tym razem je opublikuję...
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

TESTY - Geekvape Aegis Max, Hotcig G100, Hugo Vapor Urus, Aspire Puxos i Rincoe Jellybox Mini

Postautor: Krytyk » pn lip 05, 2021 12:27 pm

@
Awatar użytkownika
Robson
w mojej zaszyfrowanej wiadomości chodziło mi o to, że fajnie, że temat ten pociągnął za sobą kolejny test kolejnej osoby. :beer2: Im więcej niezależnych testów, tym lepiej.

:BtT:

Wielki szacunek za włożoną pracę @
Awatar użytkownika
Superlux
. :beer3: Ciekawe jak wypadłby w Twoich testach Odin 100, bo to bardzo fajne zasilanie. W tabeli od @
Awatar użytkownika
Haze
, tak jak widać, jest na równi z Grus.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1042
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

TESTY - Geekvape Aegis Max, Hotcig G100, Hugo Vapor Urus, Aspire Puxos i Rincoe Jellybox Mini

Postautor: Robson » pn lip 05, 2021 11:30 am

Superlux pisze:Ja też miałem i nadal mam zasilania z DNA i jest tak jak mówi legenda. Wydajność takiego np. LV Mirage jest po prostu śmieszna kiedy porôwna się ją do Grusa czy do Odina 100... także Waszeć nie wciskaj bajerów . :))


Normalnie wytrąciłeś wujka Robsona z równowagi wczoraj. Poczułem się jak ten typ przejechany rowerkiem. Obrazek
Aż z wrażenia musiałem zrobić kolejny test i się prawie zawapowałem, kurde!
Wklejam i "przyspamuję" tutaj, bo wcześniejsza dyskusja jest w "szybkim pytaniu" i pewnie kiedyś zniknie.
Zawodnicy: Mirage DNA 75C vs GRUS z Arctic Foxem - zadana moc: 30 W.
Ogniwo: Samsung INR21700-40T
Parownik: Steam Crave Aromamizer Plus V2, bawełna Muji, grzałka mesh Steam Crave Ni80 ~0.15 Ω.

Ustawienia standardowe* - o tym później, będzie ciekawostka:

Escribe dla Mirage:

Obrazek

Arctic Fox dla GRUS`a:

Obrazek

Jedziemy do pierwszego odcięcia Mirage:

Obrazek

Licznik puffnięć:

Obrazek

Ładowanko Samsunga:

Obrazek
Obrazek

Startujemy z GRUS`em (sorki za "zaparowany" wyświetlacz - tydzień temu zostawiłem moda w upał w samochodzie, cud że nie wybuchł tak się spocił, uważajcie na to ;) :

Obrazek

Pierwsze odcięcie GRUS`a dziś i widoczny licznik puffnięć:

Obrazek

Widzisz teraz tą "śmieszną" wydajność Mirage? ;) No tak, Mirage jest gorszy o całe 10 puffów ale... teraz będzie wspomniana ciekawostka. :D
W pośpiechu i z nerwów ;) w Mirage zostawiłem w ustawieniach Boost na 2 lvl (patrz pierwsze zdjęcie), GRUS był na standardowych ustawieniach AF.
Jak działa Boost w DNA? Proszę, dziś jeszcze zerknąłem by się upewnić:

Obrazek

We wstępnej fazie puffnięcia podbija moc o prawie 10 W. Serio, nadal DNA75C jest takie kijowe? Obrazek
Gdybym zaskoczył w porę i wczoraj wyłączył Boosta to podejrzewam, że licznik puffów wskazałby 4xx. ;)
Dziękuję za uwagę, i jak to mówi młodzież: pozdro & poćwicz. ;) :beer3:

PS. Nie mam nic do GRUS`a, to cały czas mój daily.
Przerabiam na AF każdą wersję, łącznie z 1.5 i wersję z kitu z parownikiem oraz wszystkie LV URSA. Jak coś, to podeślij swojego, tylko już mnie nie denerwuj, bo kurła myślałem, że mi baypassy wczoraj wystrzelą, dziadu jeden. Obrazek

EDIT:

Krytyk na kacu pisze:Robi się ciekawie. :)

Oj tam, daj spokój ziom, ja nie przyszedłem się tu kłócić czy robić jakieś gównoburze, lubię @
Awatar użytkownika
Superlux
ia niemiłosiernie Obrazek i byłbym niezmiernie zażenowany gdyby odebrał mój powyższy post jako jakiś atak czy coś, to tylko moje spostrzeżenia. Poza tym porównałem GRUS`a z AF, który być może jest mniej wydajny w puffkach od nieprzerobionego GRUS`a. Obrazek
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

TESTY - Geekvape Aegis Max, Hotcig G100, Hugo Vapor Urus, Aspire Puxos i Rincoe Jellybox Mini

Postautor: Superlux » ndz lip 04, 2021 9:40 pm

@
Awatar użytkownika
Haze



W poprzednim teście umieściłem powyższą tabelkę (w obecnym poście umieściłem link), tym razem odpuściłem bo ilość odwołań do Twojej osoby w moim poście przekroczyła wszelkie możliwe granice. :lol: Pomyślałem że to aż nieprzyzwoite... takie ciągłe podpieranie się opiniami naszego eksperta. :blush:
Jellyboxa i tak używam w MTL, ewentualnie w RDTL, więc nie jest aż tak źle. Na tym Samsungu 50E spisuje się bardzo dobrze. Czyli w skrócie, jest lekki, jest niewielki i pomimo mniejszej wydajności, z batką 21700 i tak pobije w MTL wszystkie mody zasilane przez ogniwa 18650. Poza tym w tej siódemce testowanych zasilań Rincoe to i tak najmniej znana i najmniej poważana firma, przynajmniej na razie.

Mnie osobiście najbardziej zaskoczyły - wysoki wynik Urusa i potencjalnie niski wynik Maxa.




:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

TESTY - Geekvape Aegis Max, Hotcig G100, Hugo Vapor Urus, Aspire Puxos i Rincoe Jellybox Mini

Postautor: Haze » ndz lip 04, 2021 9:00 pm

Ładnie szarpnąłeś :beer2: . A skoro mamy taki wątek to pozwolisz, że wrzucę też moje wyniki?

Obrazek

Tylko uprzedzam: inna moc, inna bateryjka, inna długość sztacha, tak że bezpośrednio nie należy porównywać, ale względnie już tak.

I teraz patrząc na Twoje wyniki potwierdza się, że Aegis i G100 idą łeb w łeb, i potwierdza się że Grus jest debeściakiem, aczkolwiek u Ciebie wyprzedził peleton nieco bardziej niż u mnie. No ale wiadomo: moje sztachy na pewno nie były tak równe jak Twoje.

Ciekawe co oni zrobili temu Jellyboxu :), że tak słabo wypadł, chyba nawet gorzej niż Fox ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

TESTY - Geekvape Aegis Max, Hotcig G100, Hugo Vapor Urus, Aspire Puxos i Rincoe Jellybox Mini

Postautor: Superlux » ndz lip 04, 2021 8:01 pm

:bry:


Po poprzednich testach wydajności których bohaterami były Lost Vape Grus i Drag X Plus przyszła pora na kolejne. Tu link do testów z marca tego roku -

viewtopic.php?f=80&t=12790&p=147412&hilit=Grus#p147412

Tym razem pięć modów zasilanych ogniwami 21700, w tym dwa odzyskane po awariach tuż przed zrobieniem marcowych obliczeń -

Geekvape Aegis Max, Hotcig G100, Aspire Puxos, Hugo Vapor Urus i Rincoe Jellybox Mini.

Żeby wszystko stało się bardziej czytelne, po raz kolejny zacytuję naszego eksperta dr. @
Awatar użytkownika
Haze
, to co napisał w trakcie wymiany zdań ze mną, pod tematem dotyczącym Draga X Plus... co może mieć istotne znaczenie -

1. "Zacznijmy od tego, że jakiekolwiek pomiary opierające się na liczeniu sztachów, należy obarczyć błędem nawet do 20%! Stety albo niestety, nie jesteśmy maszynami i nie ma siły żebyś wszystkie 250 sztachów wziął o długości 3,7546 s. Nie wspomnę też o "przedmuchach", które niektórzy mają w zwyczaju albo o dłuższym rozgrzewaniu grzałki jak mod trochę postoi i ostygnie."

2. "Jest jeszcze jedno "ALE": X Plus stosuje modulację PWM ze wszystkimi tego konsekwencjami - w efekcie wszelkie pomiary "sztachowe" będą przekłamane na jego korzyść. Prawdopodobnie nakręcę o tym filmik, a teraz tylko powiem, że aby uzyskać z Draga w miarę WIARYGODNĄ relację [moc na wyświetlaczu - moc na grzałce] warto jechać na maksach (czyli na maksymalnej nastawie, jaką da się wyciągnąć w trybie "S")."

Dodam tylko że @
Awatar użytkownika
Haze
nagrał ten film i była to jedna z najlepszych recenzji jakie oglądałem.

Oto tabela autorstwa naszego eksperta, która przybliży nam możliwości poszczególnych akumulatorów 21700 w DTL.

Obrazek


Ponownie trenowałem, zanim moje sztachy stały się w miarę powtarzalne. Jellybox i Puxos nie posiadają odpowiednich funkcjonalności, ( Puxos nie wyświetla ilości i czasu wykonanych sztachów a Jellybox podaje tylko czas) i w tym przypadku pomógł mi stoper w tablecie oraz tabelka na której zaznaczałem kolejne zaciągnięcia. Przyznam się, że jestem "trochę" wykończony, (to wina @
Awatar użytkownika
Haze
:-D, to On podpuścił mnie żebym przetestował zasilania które nie posiadają potrzebnych funkcji), do tego jeszcze mierząc wydajność Maxa, musiałem robić zeza, żeby sprawdzić czas sztacha... który wyświetla się na samym dole. W skrócie - mam dość, mam zeza... :lol: i teraz znów zero nikotyny przez tydzień!
Każdy mod przechodził test dwukrotnie, wynik jest zaokrągloną średnią. Po raz kolejny również zacytuję mistrza dr. A. "... no to pięknie! TooCruel powiedziałby zapewne, że wyrobiłeś sobie "pamięć mięśniową tchawicy". I rzeczywiście coś w tym jest...

Dość skomplikowana jest sytuacja z Dragiem opisana w poprzednim teście tak, jak radził nasz ekspert, od uzyskanego wyniku odejmę 10 - 15 %.
Sądziłem że Geekvape jest najwydajniejszy spośród posiadanych przeze mnie zasilań na akumulatory 21700, tak wydawało mi się, kiedy posiadałem poprzedni egzemplarz... który dosłownie zniszczyłem przed tamtymi testami. Teraz mam nowego Aegisa i jego wydajność jest jednak nieco niższa niż myślałem. Albo to moje złudzenia sprzed kilku miesięcy, albo wina konkretnego egzemplarza, raczej to pierwsze. Żeby upewnić się na 200 % zrobiłem mu wyjątkowo potrójny test.
Zaskakujący jest wynik mało znanego Urusa. Jest to bardzo lekkie i dość wytrzymałe zasilanie (drukowany nylon), w przeciwieństwie do Hotciga czy Puxosa, które są raczej kruche. Ma świetny wyświetlacz, niewielki ale jest na nim wszystko, nawet zużycie batki podane w procentach... co bardzo sobie cenię. Hugo Vapor jest stosunkowo niewielki, ale niestety kwadratowy, trochę kanciasty... w związku z czym, nie dla każdego będzie wygodny.
Niestety, tuż po zrobieniu tych testów znów przestał działać. Wcześniej został doprowadzony do ładu przeze mnie, a później jeszcze sprawdzony przez mojego kumpla, domorosłego majstra-elektronika... i niby wszystko grało.
Wystarczyło jedno zalanie, wessał pół baniaka z mojego popsutego parownika kilka miesięcy temu. Jednak wielu z nas przeżywało już podobne awarie i w zdecydowanej większości przypadków udało się przywrócić moda do użytku. Po tej mojej "reperacji" udało mu się pociągnąć przez 2 tygodnie. Dlatego nie mogę go polecić, pomimo tego, że zbiera dobre recenzje i wiele pochlebnych opinii na forum FT, a jest to jeden z nielicznych sklepów, jakie znam, w których niepochlebne opinie nie są usuwane i jest tam kilkunastu naprawdę nieźle zorientowanych specjalistów w tej branży. Czyli sytuacja wygląda tak - mój się popsuł, a u innych działa, chyba że się nie przyznają, choć sądząc po treści niektórych recenzji dotyczących EIN, to ci niezadowoleni raczej się nie patyczkują... tylko płaczą od razu. Jeszcze na chwilę wrócę do Draga X Plus, po przeprowadzeniu prób w trybie smart, przy sugerowanej mocy 50 W, (która w rzeczywistości oddaje to, co czujemy na innych modach przy mocy 40 W) uważam, że jego wynik należy obniżyć o 15 %, a nie o 10. Niestety nie posiadam obecnie Odyna 100 ani Jackaroo, które jeżeli dobrze pamiętam w testach @
Awatar użytkownika
Haze
wypadały bardzo dobrze i mogłyby powalczyć o miejsce na podium. Używając Cold Steela, (kiedy jeszcze go posiadałem), miałem nieodparte wrażenie że jest mniej wydajny niż Grus, Urus, Max czy Hotcig, a miałem go przez jakieś pół roku. Nie robiłem wtedy testów ale to wrażenie nie opuszczało mnie aż do samego końca.
Nie posiadam Paramoura, być może on by powalczył, choć sam go nie kupię, SBS-y to nie moja bajka. Nie mam również Asmodusa Amighty i też nie wiem jak wygląda jego wydajność. Nie brałem pod uwagę Augvape Foxy One, którego wyniki testów wykonanych przez naszego speca były dramatycznie niskie. I to już chyba cała topka, a w kolejce nowości - OBS Engine 100W, Ijoy Captain Link, Drax X Plus Pro i Hellvape Arez. Zamierzam kupić i przetestować Draga i OBS-a.


WARUNKI WYJŚCIOWE I KONFIGURACJA -

Parownik - Vapefly Horus.
Płyn - 55 VG / 45 PG o zawartości nikotyny - 1,8 mg
Moc - 40 W
Grzałka - Wotofo Tri Core Fused Clapton, 0,17 oma.
Przeciętna długość sztacha - ~ 4 s.
Akumulator - Samsung INR21700 40T, używany przez 10 miesięcy. Posiadam już "kilka" podobnych akumulatorów, więc ten nie był przez ten czas szczególnie i nadmiernie eksploatowany. Prawie 4 miesiące czekał nieużywany na kolejne testy... więc teraz ma już ponad rok.


ZBIORCZE WYNIKI Z DWÓCH TESTÓW -

1. LOST VAPE GRUS - 262 sztachy w pierwszym teście i 261 w drugim = 523 : 2 = ~ 260 sztachów
Obrazek

2. HUGO VAPOR URUS - 254 i 248 = ~ 250
Obrazek

3. GEEKVAPE AEGIS MAX - 232, 239 i 235 = ~ 235
Obrazek

4. HOTCIG G100 - 232 i 233 = ~ 230
Obrazek

5 / 6. Aex quo - DRAG X PLUS - 244 i 245 = 245 - 15 % = ~ 210 i ASPIRE PUXOS - 212 i 214 = ~ 210
Obrazek
Obrazek

7. RINCOE JELLYBOX MINI - 196 + 195 = ~ 195
Obrazek


Na koniec kilka słów dotyczących rzeczywistej wartości tych obliczeń, tego czy ich wyniki są najważniejsze i powinny zawsze decydować o wyborze konkretnego zasilania. Każdy z tych modów ma swoje plusy i minusy, np. plusem Draga są jego wymiary i waga, odwrotnie będzie z relatywnie ciężkim i dużym Grusem.
Dobre zasilanie to nie tylko wydajność, czasami ważniejsza jest wszechstronność. Posłużę się przykładem Draga X Plus. Relatywnie niska wydajność w DTL, w RDTL, problemy w MTL, modulacja PWM, którą omówił w swojej recenzji @
Awatar użytkownika
Haze
. Do tego jeszcze problemy z grubszymi grzałkami dual fused clapton itp, itd. Zrobiłem dwie z bardzo drobnego claptona od Vivismoke - 2 × 32 GA + 40 GA, 0,7 i 0,8 oma. W obu przypadkach Drag wskazał mi maksymalną możliwą moc jaką mogę użyć na tym modzie czyli w trybie smart - 18 W. Wrażenia były kiepskie, czułem jakby to zasilanie miało ogromne problemy z uciągnięciem podobnych grzałek, choć z drugiej strony w DTL z trójrdzeniowym claptonem radził sobie bez większych problemów. Dziwne, ponieważ uczestniczące w tym mini teście Dvarw i Sputnik na Jellyboxie, czy na Grusie przy mocy 18 W spisywały się znakomicie. Byłem mocno zawiedziony ponieważ to właśnie przede wszystkim z myślą o MTL kupowałem moje X Plusy. Wydaje mi się, choć nie jestem jeszcze do końca pewny że Drag w MTL działa świetnie, kiedy używamy najprostszych grzałek, prosty drut Ni80, Kanthal A lub D. Zrobiłem dwie grzałki o rezystancji 0,90 i 1,00 om. Założyłem je na wspomniane już - Dvarwa i Sputnika... i znów odpaliłem na Dragu. Tym razem maxymalna moc jakiej pozwolił mi użyć mod wyniosła tylko 15 W... i wszystko zagrało pięknie. Ten sam płyn, pyszny MTL bez żadnych problemów. I tym razem wszystko działało identycznie jak z Grusem, Jellyboxem, czy z Puxosem. Trochę dziwne... albo o czymś zapomniałem albo coś pominąłem... nie wiem. Być może bredzę. :-D Czyli tak, grzałka Ni80 ~ 1,0 oma, 15 W, akumulator Samsung 21700 50E i jest malinowo, nie liczyłem sztachów w MTL na tym ogniwie ale wydawało mi się, jakbym przerobił ze trzy Samsungi 18650 30Q. Grzałka 0,45 oma, 28 W, akumulator Molicel 21700 P42A... i znów gra i huczy. I to samo w DTL przy wyższych mocach.
Właściwie to poza wydajnością Plus działa dobrze, oczywiście każdy powinien obejrzeć recenzję dr. A. i pamiętać o tym, jakiego ogniwa użyć przy konkretnej rezystancji grzałki i zadanej mocy, ponieważ tu Drag ma pewne ograniczenia, które możemy dość łatwo ominąć jeżeli mamy głowę na karku.
Reasumując Drag ma swoje oczywiste wady, ale nad większością z nich da się zapanować. Jest mały, lekki, uroczy, odczucia organoleptyczne na 6-kę. Gra przeciwieństw, ale kiedy poznamy jego tajemnice, to może stać się naszym największym przyjacielem. Dobre zasilanie to nie tylko wydajność, choć Drag z silnikiem od Grusa byłby moim ideałem... mały, lekki i wydajny. A co by się stało gdyby dobrał się do niego @
Awatar użytkownika
Robson
:-D i wgrał mu Arctic Foxa? Po prostu petarda! Dobra, koniec bajek... zobaczymy co pokaże w nowej odsłonie - Drag X Plus Pro, już specyfikacja jest nieco inna, może kiedyś go kupię i sprawdzę, czy w końcu trafiłem w 10-kę.





:friends:
Obrazek

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości