Ultroner Alieno SEVO

Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Ultroner Alieno SEVO

Postautor: Halah » pn lip 05, 2021 11:09 am

@
Awatar użytkownika
Mariusz87
czy Twój Alieno też tak ostro "kopie" po parownikach...? :P Odczuwasz jakąś różnicę w mocy, kiedy porównasz te same ustawienia na innym zasilaniu? Zauważyłeś coś takiego? Pytam z ciekawości, bo u mnie jest to dosyć mocno odczuwalne, ale może mam jakiś dziwny / wadliwy egzemplarz. :)
Mariusz87
Patronauta
Patronauta
Posty: 280
Rejestracja: śr maja 13, 2020 11:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1107 razy
Otrzymał podzięk.: 276 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ultroner Alieno SEVO

Postautor: Mariusz87 » pn lip 05, 2021 9:34 am

Posiadam Alieno, nawet w tym samym kolorze. Fajne zasilanie na jedno ogniowo, używane cały czas z Dvarw MTL FL .
Zasilanie: Lost Vape Thelema Solo.
Atomizer: Yacht Vape Eclise RTA, Taifun GTR.
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Ultroner Alieno SEVO

Postautor: Halah » pn lip 05, 2021 9:06 am

Dzisiaj trochę o zasilaniu Ultroner Alieno SEVO, ponieważ jeszcze nie ma swojego tematu w Salonie, a szkoda. Od niedawna posiadam, więc będzie to też krótka recenzja. Ja mam wersję Lite, która obudowę zamiast z drewna stabilizowanego, zrobioną ma z ABS. Chipset jest ten sam w obu wersjach.
Jest jeszcze opcja z elektroniką DNA i tam górną granicą mocy jest 60 W. Nazwa moda z DNA to po prostu Alieno, bez SEVO na końcu.

Najpierw parametry. Napiszę tylko, że możemy tu wkręcić atomizer o maksymalnej średnicy 24 mm. Druga istotna sprawa, to że na pinie akumulatora nie ma sprężyny, więc sami musimy to odpowiednio wyregulować. Służy do tego śruba znajdująca się na zakrętce akumulatora. Resztę parametrów bardzo dobrze widać na poniższych zdjęciach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolory drewna stabilizowanego.
Obrazek

6 wariantów kolorystycznych dla wersji Lite.
Obrazek

Mój egzemplarz prezentuje się tak. Tutaj z nakręconym dripperem Drop Solo, bo idealnie się zgrali kolorami, ale najczęściej używam z Destiny.
Obrazek
Obrazek

Recenzja Wujka Mike’a.


Teraz kilka słów ode mnie. Kupiłam to zasilanie, bo jestem wielbicielką serii filmów o Obcym, więc spodobał mi się design. Jest bardzo ciekawy, ale o gustach się przecież nie dyskutuje… Wybrałam wersję Lite, oczywiście ze względu na różnicę w cenie, która jest znaczna. Jednak mój wariant Transparent Black prezentuje się bardzo fajnie. :)
Mod jest lekki, zgrabny i opływowy, przez co wyjątkowo dobrze leży w dłoni. Regulacja pinu bezproblemowa, choć jest to chyba dosyć nietypowe rozwiązanie dzisiaj.
Co ciekawe, Alieno “kopie” o wiele mocniej niż inne moje mody. W porównaniu ze Swagiem 2, Argusem GT czy nawet Pumą 200W, różnica jest odczuwalna. Kiedy na innych modach mam 25 W, to tutaj muszę ustawić 21, bo inaczej spłonę razem z bawełną niestety. Parownik i grzałka ta sama oczywiście. Nie jestem ekspertem, więc nie wiem, z czego to wynika, ale może ktoś ze znawców się wypowie…? Być może mam wadliwy egzemplarz, ale nic złego się nie dzieje podczas użytkowania, tylko ten rozstrzał mocy. :co: Czuję to najbardziej, kiedy nakręcam na niego Destiny. Przy innych parownikach też, ale trochę mniej. Jednak nie przeszkadza mi to, bo w końcu wystarczy zmniejszyć moc...
Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Fajny, dosyć tani mod i w wielu przypadkach można by dopisać jakich wiele, ale nie tutaj. :-D Bo takich produkcji jak Alieno jest niewiele....
Ciekawy jest pomysł z dwoma przyciskami Fire. Zakładam, że mają imitować oczy Obcego. :P Działają obydwa, z bardzo przyjemnym, ale delikatnym kliknięciem.

:bry:

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 21 gości