Billet Box i jemu podobne

Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Billet Box i jemu podobne

Postautor: Goomowiec » sob wrz 18, 2021 6:39 am

Billet Box i jemu podobne zawsze mi się podobały, lecz mają pewien problem. Funkcjonalność. Żeby zmienić setup, trzeba cały boro tank opróżnić, wyjąć "mostek" i dopiero zmienić. Większość "standardowych" atomizerów pozwala to zrobić, bez utraty nawet kropli liquidu. Tu tak się nie da. Nie wspominając, że na zwykłym modzie mogę po prostu zmienić atomizer w 5 sekund. Odkręcam stary, wkręcam nowy. Szybko, czysto, bezproblemowo.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Billet Box i jemu podobne

Postautor: iron64 » sob wrz 18, 2021 5:36 am

Może on i jest funkcjonalny, może i ładny (o gustach jak wiemy nie ma co dyskutować), ale przy 1x18650 to ja osobiście musiałbym dokupić magazynek na akumulatory do niego. ;)
Obrazek
Celt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: ndz kwie 04, 2021 8:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 77 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Billet Box i jemu podobne

Postautor: Celt » pt wrz 17, 2021 11:09 pm

Zawsze też można zerknąć w kierunku tańszych odpowiedników Billet Boxa. Kilka ich powstało, więc o ile komuś nie zależy dokładnie na tym sprzęcie to może nabyć coś podobnego w jednak mniejszych pieniądzach.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Billet Box i jemu podobne

Postautor: Superlux » pt wrz 17, 2021 10:18 pm

Ten sprzęt jest z pewnością bardzo interesujący, poręczny, prosty w obsłudze... w sam raz na dłuższe spacery lub oczekiwanie na małżonkę, na ławeczce pod hipermarketem... aż skończy robić zakupy. :facepalm:

Cena jak cena, jednak trochę zawyżona, mając na uwadze ceny innych zacnych zasilań z czipem od Evolv. Ale to można jeszcze przeżyć, sprzęt jest popularny, więc i cenę wywindowano tak wysoko.
Ale nie to jest najważniejsze, dla mnie ważne jest to, że tych wszystkich dodatków, baz, mostków jest tyle, że znając siebie, kupowałbym każdy kolejny gadżet, żeby go przetestować. I tu jest pułapka, którą zastawili na nas wszyscy producenci tych bajerów. Tak naprawdę dla kogoś, kto pokocha ten sprzęt i wkręci się na całego, to nie jest wydatek rzędu 600 PLN, ale przynajmniej 2000 albo i więcej...

Oczywiście, są ludzie, którzy kupią sobie jedną zajefajną bazę i na tym poprzestaną, będą szczęśliwi i nie przekroczą pewnej granicy. W moim przypadku byłoby to po prostu niemożliwe, bardzo szybko udałbym się na kolejne zakupy, w końcu zacząłbym również kupować atomizery, np. takie jak Tell, które obsługują akcesoria pierwotnie przeznaczone do BB i jego późniejszych wcieleń.

Dlatego ja niestety mówię... pas. :(





:friends:
Obrazek
trusiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: ndz maja 19, 2019 12:26 pm
Lokalizacja: Bialystok
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 199 razy
Płeć: Mężczyzna

Billet Box i jemu podobne

Postautor: trusiu » pt wrz 17, 2021 9:44 pm

Przeglądając od dłuższego czasu nasze forum zauważyłem, że pomijamy jeden z najbardziej kultowych Kitów lub AIO w waperskim świecie.

Sporo informacji jest na temat różnego rodzaju zestawów do wapowania, boxów, atomizerów, a nikt nie wypowiada się na temat systemu (bo tak w mojej ocenie trzeba to nazwać), dla którego różne firmy, w tym jeden z najlepszych klonerów SXK, tworzy akcesoria, jak również swoje wersję urządzeń kompatybilnych z pierwowzorem.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że do kupna tego sprzętu zachęciła mnie jego budowa i uniwersalność. Budowa gdyż jest to AIO, które bez problemu włożymy do kieszeni, nie martwiąc się o jego uszkodzenie (uszkodzenie mojego ulubionego LV Paranormal popchnęło mnie do szukania). Dodatkową zachętą do zakupu było to, że możemy do niego nabyć różnego rodzaju bazy RBA, jak i kominy do wszelkiego rodzaju stockowych grzałek.

Poręczność urządzenia, w połączeniu z uniwersalnością, czyni go jednym z najlepszych na rynku. Co prawda niezbyt zachęcającą do zakupu jest cena, jednak wspomniany wyżej kloner SXK udostępnia sprzęt w cenie od ok. 350 zł do 650 zł, w zależności od chipsetu (DNA 60 lub własny dający możliwość zasilenia grzałki mocą_70 W).

Sporo informacji na temat tego uniwersum można znaleźć w sieci. Jeden z kanałów na YouTube jest poświęcony wyłącznie sprzętowi BB (fajnie kojarzący się skrót dla miłośników Barbarelli).
.

Popularność sprzętu spowodowała, że firma Aspire wypuściła na rynek swoją wersję w pełni kompatybilną z borro_tanks (nazwa substytutu atomizera) od BB. Pojemność tego pudełka (inaczej nie potrafię tego określić), jest na satysfakcjonującym poziomie od 4 do ok. 5 ml. Dodatkowo jego napełnianie z biegiem czasu ewoluowało od przesuwanego w dół szkiełka do systemu "gumowego korka" tak bardzo spolaryzowanego przez firmę VooPoo w ich tankach.

Urządzenie zasilane jest baterią 18650. O jego funkcjonalności, poza możliwością zastosowania różnych mostów i baz, świadczy chociażby możliwość tuningowania poprzez wymianę paneli bocznych, drip tipów (510), po kustomizację przycisku Fire.

Z względu na powyższe, wydaje się, że tak zacny sprzęt musi mieć zwolenników na naszym forum, których zachęcam do dyskusji w tym temacie. A jest o czym. Co jakiś czas w świecie vapingu pojawia się sporo informacji na temat nowych Billet Boxów i wszelkich dodatków, możliwych do wykorzystania w tym, raz jeszcze powtórzę, jakże uniwersalnym urządzeniu.




Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



d1

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 23 gości