Dobre zasilanie w stylu iStick Pico lub SWAG

Awatar użytkownika
Werniks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:30 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podzięk.: 309 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre zasilanie w stylu iStick Pico lub SWAG

Postautor: Werniks » ndz lis 21, 2021 5:39 pm

Zgadzam się w stu procentach. Jak do tej pory Ali wygrywa. Miałem przykład z moim Hippovape, którego zamówiłem jako pre-order na 3fvape. Czekałem, czekałem, czekałem. W międzyczasie pojawiło się na Aliexpresie. Szybciej by od nich doszło, niż od 3fvape. I ryzyko dużo mniejsze.

eD
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre zasilanie w stylu iStick Pico lub SWAG

Postautor: Superlux » ndz lis 21, 2021 4:48 pm

@
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia




To tak naprawdę żaden problem. Gdynia to duże miasto, listonosz czy kurier potrafią czasem zaginąć w akcji. :-D W Łodzi, jeżeli wyskoczy mi info o próbie doręczenia to od razu dzwonię do WER, do dyspozytora... i załatwione. Jeżeli nie znasz numeru to poda Ci go miła pani z najbliższego UP, albo znajdziesz w sieci. Miałem tak ze 3-4 razy, potem zdzwaniałem się z kurierem/listonoszem i miałem paczkę lub awizo następnego dnia.
Jeżeli do przesyłki nie dobiorą się celnicy, a ci wybierają częściej duże paczki albo te z podejrzanych sklepów... które w dupie mają VAT, to zazwyczaj wszystko kończy się dobrze.

Paczka z Ali wygląda tak że celnik od razu wie co to jest, przy tysiącach przesyłek do sprawdzenia z reguły ich nie kontroluje. Ali pobiera VAT z góry, dostosowali się do procedury IOSS... więc celnicy o tym wiedzą. Poza tym mają podpisaną umowę z Kurier 24, wszystko jest przygotowane rzetelnie, tak jak powinno. Nie zamawiam paczek o dużych gabarytach, co nie oznacza że nie zamawiam tam zasilań. Przychodzą do mnie białe koperty z zajmującymi niewiele miejsca dopiskami - kurier24, vat included i coś tam jeszcze. Dodatkowym plusem jest to że paczka nie zostaje poddana szczegółowej kontroli (przynajmniej tak to wygląda), czyli nie wychodzi na jaw to co najważniejsze... to że łamiesz przepisy o zakazie transgranicznego handlu EIN. :lol:

Oczywiście że każdy może mieć pecha i zaliczy wpadkę, nawet z Ali. To działa także w drugą stronę, można mieć szczęście i bez żadnych dopłat czy innych nieprzyjemności otrzymać przesyłkę z Fasttech czy z 3fvape.
Moje doświadczenia są takie że po pierwszym lipca wszystkie przesyłki z Ali dotarły do mnie, bez żadnych dodatkowych opłat... koperty nie były otwierane. Raz jedyny zachciało mi się zamówić z FT pierdoły, zwyczajną bawełnę. Koperta była otwierana i dość niechlujnie sklejona ponownie, ale że była to tylko bawełna to musiałem "tylko" opłacić cło i daninę dla PP. To był jeden, jedyny raz i od razu mała wpadka. Gdyby to był atomizer albo zasilanie to już miałbym przefikane.
Z Fasttech zamawiałem przez wiele, wiele lat... zżyłem się z nimi i polubiłem :-D, ale po zmianie przepisów zostało mi tylko Ali, przynajmniej na razie.

Moim skromnym zdaniem, tak naprawdę to... nie ma się czego bać... nie ma się czego bać... :-D :good:




:beer1:
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre zasilanie w stylu iStick Pico lub SWAG

Postautor: Marcin Gdynia » ndz lis 21, 2021 4:40 pm

OK, dzięki. Ja pracuję w UP, w którym jest jeszcze komuna. Szczerze, gdybym miał coś załatwiać tam w sprawie swojej paczki, to wolałbym aby ona zaginęła. Szkoda strzępić ryja, naprawdę. Zresztą od prawie roku jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym i raczej nie planuję tam wrócić. Ludzie świetni, ale system patologiczny.

eD
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre zasilanie w stylu iStick Pico lub SWAG

Postautor: Superlux » ndz lis 21, 2021 4:03 pm

@
Awatar użytkownika
jirajamgo



W takich sytuacjach dzwonisz do dyspozytora najbliższego WER albo najpierw do właściwego UP. Ja tak zawsze robię kiedy są jakieś problemy i paczka od razu się odnajduje.


@
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia



Seller's Shipping Method to bardzo często ukryty pre-order, nie polecam. Poczekaj 7 - 14 dni i zobaczysz że pojawią się oferty z Aliexpress Standard Shipping... a że jesteś pracownikiem PP to będziesz już wiedział co i jak zrobić żeby otrzymać paczkę w odpowiednim czasie. :-D Najgorsze jest właśnie to bordello po przybyciu paczki do Polski, choć w moim przypadku nie zdarza się to często. Najwidoczniej łódzka poczta działa niemal wzorowo... :lol:




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre zasilanie w stylu iStick Pico lub SWAG

Postautor: Marcin Gdynia » ndz lis 21, 2021 3:21 pm

Co zrobisz jak nic nie zrobisz. Tak to już jest z Pocztą Polską.
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre zasilanie w stylu iStick Pico lub SWAG

Postautor: jirajamgo » ndz lis 21, 2021 2:53 pm

@
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Jestem w domu cały dzień, nawet okno uchylone miałem aby słyszeć czy coś nie wjeżdża na podwórko. Może mają niewidzialny i niesłyszalny samochód, awiza żadnego w skrzynce nie było. Zresztą same godziny podawane u nich świadczą że nawet do mnie nie jechali z tą paczką, do poczty mam 12_km.
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre zasilanie w stylu iStick Pico lub SWAG

Postautor: Marcin Gdynia » ndz lis 21, 2021 2:45 pm

@
Awatar użytkownika
jirajamgo
z tego co widzę, masz już 2 awiza więc nie spodziewaj się tej paczki w ogóle. Jedyna nadzieja w tym, że system jest bardzo niespójny z rzeczywistością.
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre zasilanie w stylu iStick Pico lub SWAG

Postautor: Robson » ndz lis 21, 2021 2:31 pm

Miodu pisze:Swag II sobie odpuść. Ma kiepską elektronikę, a zarządzanie energią to jakieś nieporozumienie. Żadnemu Pico do pięt to zasilanie nie dorasta.


"Axon chip" trochę nie pyknął w SWAG`u II. ;)
Dodam jeszcze, że starszy brat - SWAG I jest spokojnie "przerabialny" na Arctic Foxa. ;)

Obrazek
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre zasilanie w stylu iStick Pico lub SWAG

Postautor: jirajamgo » ndz lis 21, 2021 1:05 pm

@
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Ja bym się tak nie chwalił. :-D Jestem ciekaw kiedy oni zamierzają dostarczyć mi paczkę. :facepalm: :haha2:

Obrazek
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre zasilanie w stylu iStick Pico lub SWAG

Postautor: Marcin Gdynia » ndz lis 21, 2021 12:21 pm

@
Awatar użytkownika
3znaki
nie musisz, jestem pracownikiem Poczty Polskiej. :-)

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: xmisiek95 i 0 gości