Pomoc w wyborze nowego zasilania

Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: dorota » pn sie 24, 2015 3:27 pm

ten Smok wazy tone , reka bedzie bolala dluzej niz ta bateryjka wytrzyma... bez bateri wazy 182g; wazy wiecej od evic VT ( 160g a tam juz jest bateria) wiec raczej tak jak radzi Tommy lepiej jakis box na 18650 .
Jak mowi matatiti najlepiej jak powiesz jakie masz potrzeby.
moze IPV D2 75W?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Tommy Black » pn sie 24, 2015 7:51 am

Iryston pisze:Pomyślałem, że do siwej brody takie coś mogłoby pasować - Smok Guardian E-Pipe II.


A ja tak sobie pomyślałem że do siwej brody to pasuje najpierw rozsądek, albo ewentualnie jakaś farba fryzjerska... :)
Do rozsądku zaraz powrócę, do farby już nie.
Ten Smok Guardian, niektórym to się może nawet podobać, sama główka fajki jest piękna, naprawdę, wykonanie też bez zarzutu.Natomiast cała reszta, ta pokrywa-pokrętło, to w całości potworny dysonans.Mnie to przypomina wejście do latryny szpitala polowego na okręcie podwodnym. ;)
Jednak o gustach się ponć nie dyskutuje, a mojego nie podziela nawet mój pies.No i to zasilanie, ogniwo 18350.W zasadzie wypadające już z użycia w świecie e-p.Dość wąski zakres ustawień mocy no i waga całości ,zwłaszcza po dokręceniu dużego atomizera.
Wystarczy. :) Teraz wrócę do rozsądku.
W perspektywie zmian które przyniesie nowa ,procedowana właśnie ustawa, proponowałbym Ci zakup czegoś,co jest dobre już dziś, i będzie równie dobre za jakiś czas.Czyli jakieś zasilanie na ogniwa 18650,lub wbudowany akumulator li-po, 3 razy wydajniejszy niż 18650, coś co ma TC,czyli kontrolę temperatury,szeroki zakres pracy w Watach.Tej kontroli temperatury nie musisz od razu wykorzystywać,to wiąże się ze stosowaniem odpowiednich drutów do grzałek, Ni200,czy Fe30,czy tytanowych.Każde zasilanie wyposażone w TC,może jednak pracować z tradycyjnymi drutami w grzałkach,np.Kanthalem.Takie zasilania to z reguły są boxy, ale trafić można i na dobrą "rurkę".
Ale o szczegółach to już opowiedzą koledzy,ja wielkim znawcą sprzętu nie jestem...

PS
Sam mam zasilania z TC, którego to TC na razie nie używam... :)
Natomiast chętnie kupiłbym to:
viewtopic.php?f=32&t=174
Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 944
Rejestracja: śr cze 10, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 1680 razy
Otrzymał podzięk.: 976 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: matatiti » ndz sie 23, 2015 10:13 pm

Iryston pisze:Za każdą podpowiedź będę wdzięczny, za wyrzucenie posta do kosza nie będę mieć żalu ;)


Oj tam od razu wyrzucać :) Wątek wydzieliłem i bierzemy się do roboty :mario: Poszukujemy zasilania dla naszego siwobrodego kolegi, który mam nadzieję ułatwi nam zakres poszukiwań, określając budżet jakim dysponuje oraz swoje oczekiwania i potrzeby odnośnie przyszłego sprzętu ;)
:budda:
Irek
Płeć: nieokreślona

Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Irek » ndz sie 23, 2015 8:12 pm

Tommy Black pisze:do dziś wiem czego nie kupować!

Ośmielę się trochę obok tematu zapytać. Co w takim razie kupić? bo mój Evic po prawie dwóch latach odmówił współpracy..
Niestety o sprzęcie nie wiem wiele, mimo, że staram się czytać jak najwięcej. Sporej części terminów, których używacie, nawet nie rozumiem.. jestem absolutnie a politechniczny.. :oops:
Pomyślałem, że do siwej brody takie coś mogłoby pasować - Smok Guardian E-Pipe II.
Oceniam tylko wygląd, do reszty nie umiem się odnieść..
Za każdą podpowiedź będę wdzięczny, za wyrzucenie posta do kosza nie będę mieć żalu ;)

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości