Pomoc w wyborze nowego zasilania

BBearder
Płeć: nieokreślona

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: BBearder » ndz wrz 20, 2015 10:15 am

No, to teraz ja się podłączę do tematu, ponieważ chciałbym sprawić sobie nową zabaweczkę. :) Dysponuję 200zł (może uciuła się do 250, ale to nic pewnego). Za sprawą Jacka (Krasnego), z którym przegadujemy więcej czasu niż moja Małża ze swoją Mamą i którego rady niezmiernie cenię *wino* szukam czegoś przede wszystkim na elektronice Yihi (choć też nie jest to warunek konieczny), bo jak już też Krasnal45 tu wspomniał, jest to dobra, sprawdzona elektronika. Sprzęt nie koniecznie musi być nowy, nie koniecznie w idealnym stanie wizualnym- i tu uśmiech w kierunku Szanownych Koleżanek i Kolegów, którzy posiadają kurzące się sprzęty, których mogliby się pozbyć. :) Odnośnie mocy nie mam również jakichś szczególnych ambicji typu 100-200 i więcej watów, nie zamierzam bić rekordów chmury ani też kręcić grzałek 10 Ohm. Ma to po prostu dobrze działać, w miarę nie grzechotać jak kastaniety no i raczej kontrola temperatury nie jest mi potrzebna... Wymienne akumulatory, nie koniecznie również (wszak można rozkręcić i wyjąć/wylutować w razie potrzeby) Ok, to może pokażę, co sam wybrałem i między tym się waham:

link: Sigelei 100W bo jest na yihi i cena za ten model w porównaniu do nówki jest nad wyraz atrakcyjna
link: iPV D2 Mini bo też jest na yihi i chyba by wystarczył

Ale poczekam na Wasze opinie i ewentualne propozycje.

PS. Moje parowniki to Subtank mini (za sprawą Krasnego) oraz Joye Ego One Mega.
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Irek » pt wrz 18, 2015 10:49 am

Dotarł eGrip! :jupi:
Jednak Małża postawiła przede mną ważne zadanie - remont pokoju.. więc chwilę potrwa nim się do nowej zabawki dobiorę choć łapki świerzbią ;-) Może wieczorem się uda :-)
Awatar użytkownika
Krasny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 12, 2015 9:43 pm
Lokalizacja: Mikorzyn
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 29 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Krasny » śr wrz 09, 2015 6:36 am

Looz, przypisanie mojego tekstu Hazemu to istna nobilitacja 8-)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Tommy Black » śr wrz 09, 2015 6:33 am

Bardzo Cię Krasny przepraszam.Muszę już jednak zamontować ten mikroskop elektronowy...strach pomysleć czego jeszcze niedowidzę...

Naprawdę sorry!
*wino*

Edit:

Poprawiłem w poprzednim wpisie.Już jest prawidłowo!
Awatar użytkownika
Krasny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 12, 2015 9:43 pm
Lokalizacja: Mikorzyn
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 29 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: RE: Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Krasny » śr wrz 09, 2015 6:25 am

Tommy Black pisze:Dwa świetne opracowania Adama ( Hazego) są już w Salonie:


Akumulatory Li-Ion fakty i mity czyli podstawowe informacje

http://salonrozchmurzonych.pl/room/info ... nformacje/


Ale ja bardzo przepraszam i tak skromnie zaznaczę że to moje jest :D
AdamDz
Płeć: nieokreślona

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: AdamDz » pn wrz 07, 2015 11:04 pm

Iryston pisze: Nie wiem jeszcze czy lepiej ładować w Modzie i zdać się na jego elektronikę? Czy też w zewnętrznej ładowarce?

Elektronika odpowiedzialna za ładowanie w modzie sprawuje się dobrze, ale radzę delikatnie się obchodzić z gniazdem microUSB bo to one zwykle padają, jeśli to możliwe to lepiej ładować w zewnętrznej ładowarce a gniazdo microUSB oszczędzać na wyjątkowe okazje :)
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Irek » pn wrz 07, 2015 10:56 pm

Bardzo dziękuję za informacje o bateriach. Znów sporo nowych terminów do przyswojenia ;-) Bardzo czytelne (w miarę zrozumiałe nawet dla mnie, bo są obrazki ;-)) są testy Haze. Jeśli ma być bezpieczniejszy, to będę szukał Li-Mn, jak sugeruje Krasny.
Nie wiem jeszcze czy lepiej ładować w Modzie i zdać się na jego elektronikę? Czy też w zewnętrznej ładowarce?
Awatar użytkownika
Paluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 23, 2015 2:34 pm
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Paluch » pn wrz 07, 2015 7:40 pm

Ostatnio też zastanawiałem się nad kupnem nowego boxa, chciałem kupic z TC, ale dyskusja - chyba na niebieskim - odnośnie trujących właściwości Ni skutecznie mnie do tego pomysłu zniechęciła.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: robert » pn wrz 07, 2015 6:27 pm

Napisałem to co wyczytałem w internecie ,a dokładnie na trawniku.Dzięki Kolego ,ciągle szukam i czytam.Lubię kisa,to dobre zasilanie.Niestety opakowania się sypią. :(
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Krasnal45 » pn wrz 07, 2015 6:20 pm

robertanisz pisze:Dziękuję za odzew,to miłe z Waszej strony.Jak napisał Matatiti początkujący nie jestem ,ale zbyt wymagający tez nie.8 -12 w to wszystko czego mi potrzeba.Stary kayfun 3.1,nautilius i aerotank mega to parowniki jakich używam.Nie szukam super doznań,dobrze jest jak jest.Jednak rozważę każą propozycję.Sprzęt który zaproponował Krasnal 45 ponoć dobrze daje od 30w,tak wyczytałem na trawniku.Nijak ma to się do moich 12w.Poczytam, poszukam.Mam poklejonego izolacją blueboxa :lol: i mini mo ,ten jest w dobrej formie.Jednak ich czas mija,a może i mi przyda się trochę powiewu nowoczesności. *czajniczek*

Robert. Nie wiem jak "daje" od 30W, bo ja obydwu wymienionych boxów, w zależności od parownika (głownie meszowce), używam w zakresie 10-18W. Więcej jeszcze nie dawałem :mrgreen: Czekam na drut niklowy, żeby pokosztować jak "smakuje" TC, ale....... to raczej ciekawość :mrgreen:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], Kanek82 i 17 gości