Pomoc w wyborze nowego zasilania

Awatar użytkownika
K_Puchatek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 14
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: K_Puchatek » 26 sie 2015, 17:33

Iryston pisze:(...)I drugie pytanie. Czy na Subox nie da się wapować normalnie? na dwa razy? Nie miałem pojęcia, że można inaczej(....)

AdamDz pisze:Subox to zestaw startowy zasilanie + atomizer, atomizer w tym zestwie to Subtank mini i ma duży tzw. przeciąg i nie za bardzo pozwala na zaciąganie się tak jak papierosem tradycyjnym, tylko preferowany jest do zaciągania się prosto do płuc (...)

Da się - sam wapuję tylko metodą paszcza - płuca, bezpośrednie mi jakoś nie podchodzi. Po zakupie Subox przez moment miałem problem bo faktycznie "przeciąg" duży, ale da się ustawić na pół małych dziurek i jest OK. Do tego setup ok 1,2-1,3 Ohm moc w okolicy 13-14W i mamy fajną (ale nie za dużą) chmurkę i dobrze oddany smak...

Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 73
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podzięk.: 315 razy

Postautor: tunajerzy » 26 sie 2015, 18:00

W przypadku klonów Kayfun v4 trzeba bardzo uważać. Podobno od niektórych wytwórców są bardzo niewydarzone. Sprawdzone mam tylko Kayfun v4 od Ehpro. Te wymagaja jedynie rozebrania porządnego złożenia, po zakupie. Po opanowaniu setupu, odwdzięczają się potem z nawiązką.
Riccardo

Postautor: Riccardo » 26 sie 2015, 19:03

tunajerzy pisze:W przypadku klonów Kayfun v4 trzeba bardzo uważać. Podobno od niektórych wytwórców są bardzo niewydarzone. Sprawdzone mam tylko Kayfun v4 od Ehpro. Te wymagaja jedynie rozebrania porządnego złożenia, po zakupie. Po opanowaniu setupu, odwdzięczają się potem z nawiązką.

Mam oryginała i klon od Tobecco - nie ma się do czego przyczepić.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5478
Podziękował: 2852 razy
Otrzymał podzięk.: 9211 razy

Postautor: Tommy Black » 26 sie 2015, 20:38

Kayfuny ,ale w wersji 3 używam czasem do dziś.Choć rzadko. Natomiast dla mnie wersja 4 jest trochę hmmm...jak by to napisać...?
Może - przerost formy nad treścią. :) Poza tym, koledzy, Iryston potrzebuje czegoś,co nie stwarza problemów i nie wymaga sporych umiejętności.
Przynajmniej na początku,bo nawet Kayfuna 4 zapewne kiedyś opanuje przecież. :)
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 651
Podziękował: 2297 razy
Otrzymał podzięk.: 2083 razy

Postautor: dorota » 26 sie 2015, 21:50

przepraszam ale dzis byl moj "wolny" dzien! ;)
FT to tak jak koledzy juz Ci napisali Fasttech . jesli sie zdecydujesz u nich na zakupy to musisz sie tylko uzbroic w cierpliwosc bo dluuuugo moze isc paczka. wazne tylko ze jesli chcesz zeby to byl oryginalny produkt to przy nazwie tego produktu musi byc napisane authentic bo w przeciwnym razie bedzie to podroba ktora moze byc dobra albo do wyrzucenia. osobiscie kayfuna 4 nie polecam na poczatek bo on nie jest taki prosty w obsludze i mozesz sie zrazic. dlatego tez dalam ci link na expromizer 1.3 albo V2 albo tak jak koledzy kayfun lite - klon(tam tylko te srobki.....kayfun lite tobecco- masakra kayfun lite plus tobecco - super!) do nich tez masz bezproblemowy dostep do czesci jakby cos trzeba bylo wymienic .
ObrazekObrazekObrazek
Irek

Postautor: Irek » 26 sie 2015, 22:40

Wybór niełatwy, zwłaszcza dla kogoś nieobeznanego, takiego jak ja, zacnego sprzętu dużo, na dokładkę jeden ładniejszy od drugiego ;)
Moje kryterium było dość prymitywne - pieniądze.
Po przemyśleniu (i policzeniu) zdecydowałem się zamówić dwa spośród wszystkich polecanych:
- Authentic Joyetech eGrip OLED-CL, do niego Authentic Joyetech eGrip RBA Base - ponieważ wszystko w jednym, niewielkie, można używać podczas ładowania i
dorota pisze: bucha owszem niezle
Myślę, że się sprawdzi podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów w domu ;)
- Authentic Koopor Mini 60W TC - wizytowy ;), na początek z moim Nautilusem będę go chciał zaprzyjaźnić, o lepszym parowniku pomyślę za jakiś czas.
Zamówiłem na FT. Wyszło prawie 85 $ czyli prawie dokładnie założony (narzucony ;)) budżet.

Wszystkim Wam chcę gorąco podziękować. Bardzo mi pomogliście :)
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 73
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podzięk.: 315 razy

Postautor: tunajerzy » 27 sie 2015, 11:18

Gratuluję wyboru. Tylko jedna uwaga. Mam nadzieję że zrobiłeś dwa oddzielne zamówienia, ze względu na możliwe zainteresowanie się przesyłką, przez panów z Urzędu Celnego ;)
Irek

Postautor: Irek » 27 sie 2015, 11:39

O rany, jedno zamówienie zrobiłem.. Kurcze, nigdy wcześniej spoza Polski nie kupowałem..
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5478
Podziękował: 2852 razy
Otrzymał podzięk.: 9211 razy

Postautor: Tommy Black » 27 sie 2015, 11:45

Iryston pisze:O rany, jedno zamówienie zrobiłem.. Kurcze, nigdy wcześniej spoza Polski nie kupowałem..

To żaden problem, napisz ticket do Fasttechu żeby Ci rozdzieli to zamówienie na dwa,to dla nich żaden problem.
Irek

Postautor: Irek » 27 sie 2015, 11:46

Ok. Wielkie dzięki!
Przeniesione z Zasilania elektroniczne do Zasilania elektroniczne on 14 maja 2016, 17:58 przez tinOFbeer

Wróć do „Zasilania elektroniczne”