Pomoc w wyborze nowego zasilania

Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 1602 razy
Otrzymał podzięk.: 783 razy

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: matatiti » 27 sie 2015, 18:25

Iryston - gratuluję dokonanego wyboru. Mam nadzieję, że sprzęt będzie Ci służył bezawaryjnie i będziesz czerpał z niego wielką radość.
Zostaje kwestia (tak na przyszłość) wyboru jakiegoś zacnego czajniczka, dzięki któremu będziesz mógł odkryć drugi wymiar wapowania i w tym też salonowicze (albo salowi :lol: ) pomogą ;)
:budda:

Irek

Postautor: Irek » 27 sie 2015, 21:35

Dziękuję Matatiti :) To dzięki Tobie tak naprawdę powstał ten wątek i dowiedziałem się tak dużo :)
Moja Góra Lodowcowa jeszcze nie wie, że dwa urządzenia zamówiłem, jak się dowie, to.. chyba na dłuższy czas mogę zapomnieć o kolejnych zakupach.. więc tym bardziej zależy mi, żeby sprzęt służył jak najdłużej ;)
O czajniczek będę jeszcze dopytywał za jakiś czas, choć już i tak dużo się dowiedziałem. Teraz cierpliwie czekam i czytam, douczam się ;)
Jeszcze raz dziękuję wszystkim Wam :)
Ireneusz
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 651
Podziękował: 2295 razy
Otrzymał podzięk.: 2080 razy

Postautor: dorota » 28 sie 2015, 10:56

Iryston, okaz troche ciepla Twojej Gorze Lodowej!!!!
ObrazekObrazekObrazek
Irek

Postautor: Irek » 28 sie 2015, 18:06

Ależ okazuję, naprawdę :-) Czasem tyle, że aż się boję, żeby się nie rozpuściła ;-)
Tak naprawdę, to bardzo się cieszę, że ktoś rozsądny dba o nasz skromny budżet i że tym kimś jest moja kochana Małża :-)
Ja bardziej się nadaję do obalania rządów, wypowiadania wojen i tym podobnych spraw, niż do domowej buchalterii ;-)
Irek

Postautor: Irek » 30 sie 2015, 17:29

Czytam, czytam i czytam.. Wątpliwości nie ubywa, wręcz przeciwnie ;-)
tunajerzy pisze:ponoć pracuje na chipie Yihi

Czy mogę rozumieć, że to zaleta?
Na czym polega przewaga tego chipa nad innymi?
Awatar użytkownika
Krasnal45
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 42
Podziękował: 85 razy
Otrzymał podzięk.: 338 razy

Postautor: Krasnal45 » 30 sie 2015, 18:33

Dobra, sprawdzona elektronika.
Irek

Postautor: Irek » 07 wrz 2015, 14:16

Zamówiłem Moda, a nie pomyślałem o baterii.. Co prawda została mi po Evicu jedna (Samsung 26F), ale jej sprawność po niemal dwóch latach pozostawia dużo do życzenia.
Z tego, co przeczytałem wynika (jeśli dobrze zrozumiałem), że powinienem kupić bez zabezpieczenia. Domyślam się, że takie zabezpieczenie jest wbudowane w Moda.
Aktualnie chyba najczęściej polecaną jest bateria Samsung 25R. Czy Waszym zdaniem to dobry wybór?
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 651
Podziękował: 2295 razy
Otrzymał podzięk.: 2080 razy

Postautor: dorota » 07 wrz 2015, 15:12

niestety nie jestem ekspertem w tych sprawach :cry: musisz poczekac na kolegow ! sama chetnie sie dowiem :idea:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4147
Podziękował: 2566 razy
Otrzymał podzięk.: 8274 razy

Postautor: Tommy Black » 07 wrz 2015, 15:27

Ja tez ekspertem nie jestem, napisze więc jakich używam i nie mam problemów.W większości są to fiooletowe efesty,od prawie roku we wszystkich modach , mechanikach i elektrykach.Od miesiąca czerwone AWT.Też bezproblemowe. Mam też Sony,ale VTC4,Tobie linkuję nowość VTC5.Czy jest lepsza? tego nie wiem, ale jest dobra.

Akumulator EFEST IMR 18650 3000mAh 30A Li-Mn Flat Top

Obrazek

Akumulator IMR Efest 18650 3000mAh o maksymalnym prądzie rozładowania 30A. Akumulatory IMR wykonane są w technologii Li-Mn, zapewnia im to znacznie większą wydajność prądową oraz bardzo niską rezystancję wewnętrzną w porównaniu do akumulatorów Li-ion. Są one także bezpieczniejsze w użytkowaniu, w przypadku zwarcia czy przeładowania nie dojdzie do samozapłonu, co może się zdarzać w akumulatorach Li-ion które nie są wyposażone w płytkę zabezpieczającą PCB (tzw. akumulatory "protected).
Akumulator najwyższej jakości, idealnie nadaje się do zastosowań w urządzeniach o dużym poborze prądu jak e-papierosy (elektroniczny papieros). Złącze dodatnie akumulatora jest wypukłe typu button.

Akumulator SONY VTC5

Obrazek

Oryginalny akumulator Sony VTC5
Typ : 18650, 2600mAh 3.7V

Akumulator AWT 18650 - 3000mAh (40A)

Obrazek

Wysokiej jakości akumulator AWT z płaskim pinem plusowym (flat top)
Akumulatory AWT charakteryzują się doskonałymi parametrami i świetną ceną. Akumulator dostarczany w kartonowym pudełku.

Wszystkie znajdziesz w sklepie e-dym.pl
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 222
Podziękował: 2753 razy
Otrzymał podzięk.: 2087 razy

Postautor: amsaw » 07 wrz 2015, 15:31

Powinien też pomóc znakomity test Haze - może pokusi się na "przedruk" w Salonie.
Na razie musi wystarczyć link do tematu na trawniku:
http://www.e-papierosy-forum.pl/jakie-b ... 81344.html
Przeniesione z Zasilania elektroniczne do Zasilania elektroniczne on 14 maja 2016, 17:58 przez tinOFbeer

Wróć do „Zasilania elektroniczne”