Pomoc w wyborze nowego zasilania

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5629
Podziękował: 2887 razy
Otrzymał podzięk.: 9293 razy

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Tommy Black » 09 wrz 2015, 08:33

Bardzo Cię Krasny przepraszam.Muszę już jednak zamontować ten mikroskop elektronowy...strach pomysleć czego jeszcze niedowidzę...

Naprawdę sorry!
*wino*

Edit:

Poprawiłem w poprzednim wpisie.Już jest prawidłowo!

Awatar użytkownika
Krasny
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 21
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy

Postautor: Krasny » 09 wrz 2015, 08:36

Looz, przypisanie mojego tekstu Hazemu to istna nobilitacja 8-)
Irek

Postautor: Irek » 18 wrz 2015, 12:49

Dotarł eGrip! :jupi:
Jednak Małża postawiła przede mną ważne zadanie - remont pokoju.. więc chwilę potrwa nim się do nowej zabawki dobiorę choć łapki świerzbią ;-) Może wieczorem się uda :-)
Awatar użytkownika
BBearder
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 15
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy

Postautor: BBearder » 20 wrz 2015, 12:15

No, to teraz ja się podłączę do tematu, ponieważ chciałbym sprawić sobie nową zabaweczkę. :) Dysponuję 200zł (może uciuła się do 250, ale to nic pewnego). Za sprawą Jacka (Krasnego), z którym przegadujemy więcej czasu niż moja Małża ze swoją Mamą i którego rady niezmiernie cenię *wino* szukam czegoś przede wszystkim na elektronice Yihi (choć też nie jest to warunek konieczny), bo jak już też Krasnal45 tu wspomniał, jest to dobra, sprawdzona elektronika. Sprzęt nie koniecznie musi być nowy, nie koniecznie w idealnym stanie wizualnym- i tu uśmiech w kierunku Szanownych Koleżanek i Kolegów, którzy posiadają kurzące się sprzęty, których mogliby się pozbyć. :) Odnośnie mocy nie mam również jakichś szczególnych ambicji typu 100-200 i więcej watów, nie zamierzam bić rekordów chmury ani też kręcić grzałek 10 Ohm. Ma to po prostu dobrze działać, w miarę nie grzechotać jak kastaniety no i raczej kontrola temperatury nie jest mi potrzebna... Wymienne akumulatory, nie koniecznie również (wszak można rozkręcić i wyjąć/wylutować w razie potrzeby) Ok, to może pokażę, co sam wybrałem i między tym się waham:

link: Sigelei 100W bo jest na yihi i cena za ten model w porównaniu do nówki jest nad wyraz atrakcyjna
link: iPV D2 Mini bo też jest na yihi i chyba by wystarczył

Ale poczekam na Wasze opinie i ewentualne propozycje.

PS. Moje parowniki to Subtank mini (za sprawą Krasnego) oraz Joye Ego One Mega.
'Nałóg bez konsekwencji.' Francis J. Underwood
_____

Obrazek
Irek

Postautor: Irek » 20 wrz 2015, 13:01

Dorota również kilkukrotnie sugerowała iPV D2. Na FT jest w cenie 45,5 $, z silikonowym etui. Na GB jego cena to 43 $. Wychodzi poniżej 200 zł za nowy. Ale to już pewnie wiesz :-)
Pierwszy raz kupowałem z FT. Chciałem powiedzieć tylko, że sprzęt dotarł, był solidnie zapakowany, na kopercie zaniżona wartość, działa, tylko czekać trzeba długawo. Ale było trochę zamieszania, które sam spowodowałem (korespondencyjnie wyjaśnione bez problemu), dlatego wysyłka była trochę opóźniona.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2015, 18:48 przez Irek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BBearder
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: BBearder » 20 wrz 2015, 13:13

A ile Cię kosztowała wysyłka?
_____

Obrazek
Irek

Postautor: Irek » 20 wrz 2015, 13:25

Nic, jest w kosztach zakupu.
Awatar użytkownika
Paluch
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Postautor: Paluch » 20 wrz 2015, 14:09

TC or not TC that is the question...

Ja ostatnio mam chrapkę, na Sigelei 75W TC, ino, zastanawia mnie kwestia akumulatorów. W kilku miejscach natknąłem się na informację, że ten mod, to prawdziwy pożeracz aku. Na Sigelei 30W mini i setupie 0,7Ohm single coil i 15-19W, Efest 3100mAh 20A starczał mi na 1-1,5 dnia spokojnego vapowania, na S 75W TC taki aku starcza podobno na ok 4h...i tu pojawia się moje pytanie do mądrzejszych ode mnie...czy wystarczy zakupić inne akusy, poszukać innego zasilania np na 2 aku, czy TC tak ma i zaakceptować fakt szybkiego zużywania aku lub dać sobie spokój z TC?
Awatar użytkownika
BBearder
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: BBearder » 20 wrz 2015, 14:47

Wybacz, Paluch, że pominę Twój post, ale w świat TC, subomów i tego typu spraw dopiero wchodzę, więc nie pomogę. Dla mnie czas zatrzymał się na VV i sznurkowcach i dopiero niedawno zostałem wyrwany z letargu.

Wracając do kwestii zakupów... Irek, jak długo trwała dostawa?

A może jakieś inne propozycje? Nie koniecznie yihi, ale coś co dobrze działa...
_____

Obrazek
Irek

Postautor: Irek » 20 wrz 2015, 15:57

A to cała historia.
Zamówienie złożyłem 27 sierpnia na eGripa OLED (Mastertext go polecał) i Koopora Mini (z polecenia Matatiti). Koledzy podpowiedzieli, żeby rozdzielić zamówienie, mniej się panom z Urzędu Celnego w oczy rzucać będzie. A jeszcze w międzyczasie, po uważnym przyglądnięciu się różnym sprzętom na stronie FT, postanowiłem zamienić Koopora na EVICa VTC Mini.
Napisałem. I tu się zaczęły małe problemy, bo mój angielski baaardzo kiepski jest.. Na szczęście przy pomocy młodzieży - pisali za mnie ;-) - wyjaśnione, ale niestety trwało to wszystko ponad tydzień.
Dość powiedzieć, że eGripa dostałem po około 10 dniach od wysyłki, a EVICa mają wysłać dopiero 25. 09 (napisane było, że wysyłka po iluś tam dniach, liczyłem się z dłuższym terminem)
Teraz ze sporym zdziwieniem patrzę na cenę za EVICa - 69 $, bo była 38 $ i tyle zapłaciłem. Nie wiem czemu tak jest i czy zażądają ode mnie dopłaty. Na razie spokojnie czekam :-)
Przeniesione z Zasilania elektroniczne do Zasilania elektroniczne on 14 maja 2016, 17:58 przez tinOFbeer

Wróć do „Zasilania elektroniczne”