Pomoc w wyborze nowego zasilania

Awatar użytkownika
BBearder
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 15
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: BBearder » 20 wrz 2015, 18:11

To niezłe przeboje. Ja jeszcze nie zamawiałem nic z zagramanicy, ale chyba zacznę. No, ale to później- teraz chcę coś na szybko kupić, więc OLX, alle albo e-dymy czy inne peleony pójdą w ruch. :) Kiedy będę miał więcej czasu na spokojne czekanie będę kupował taniej. Dzięki Irek za relację i podpowiedzi.
'Nałóg bez konsekwencji.' Francis J. Underwood
_____

Obrazek

Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 73
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podzięk.: 315 razy

Postautor: tunajerzy » 20 wrz 2015, 18:43

Iryston pisze:A to cała historia.
Zamówienie złożyłem 27 sierpnia na eGripa OLED (Mastertext go polecał) i Koopora Mini (z polecenia Matatiti). Koledzy podpowiedzieli, żeby rozdzielić zamówienie, mniej się panom z Urzędu Celnego w oczy rzucać będzie. A jeszcze w międzyczasie, po uważnym przyglądnięciu się różnym sprzętom na stronie FT, postanowiłem zamienić Koopora na EVICa VTC Mini.
Napisałem. I tu się zaczęły małe problemy, bo mój angielski baaardzo kiepski jest.. Na szczęście przy pomocy młodzieży - pisali za mnie ;-) - wyjaśnione, ale niestety trwało to wszystko ponad tydzień.
Dość powiedzieć, że eGripa dostałem po około 10 dniach od wysyłki, a EVICa mają wysłać dopiero 25. 09 (napisane było, że wysyłka po iluś tam dniach, liczyłem się z dłuższym terminem)
Teraz ze sporym zdziwieniem patrzę na cenę za EVICa - 69 $, bo była 38 $ i tyle zapłaciłem. Nie wiem czemu tak jest i czy zażądają ode mnie dopłaty. Na razie spokojnie czekam :-)

Śpij spokojnie. Dopłaty nie będzie. Kupiłeś zasilanie w preorderze, a przy takiej formie zakupu bardzo często ceny są o wiele niższe. Ja np. za swojego Smoka X cube II w preorderze płaciłem 58$, a teraz w normalnej sprzedaży są po 99$
Koledze poszukującemu nowego zasilania proponuję wejść na Trawnik do działu "MODy - produkcja zagraniczna"/ Boxy i poczytać sobie wątki dotyczące poszczególnych modeli. W ten sposób wyłapać plusy i minusy konkretnych modeli. Nie zawsze jest tak że te najbardziej reklamowane są najlepsze :lol:
Awatar użytkownika
BBearder
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: BBearder » 20 wrz 2015, 18:51

Właśnie miałem chętkę na kilka boxów i opinie na trawniku skutecznie mi te zasilania wybiły z głowy. Decyzja padła na iPV D2 mini 75W z uwagi na yihi, cenę i myślę, że zwyczajnie mi wystarczy. Teraz używam Vision iNow 40W i zarówno z Subem jak i Ego One Mega jest bardzo fajnie, więc z boxem na dobrej elektronice może być chyba tylko lepiej. :)
_____

Obrazek
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: tunajerzy » 20 wrz 2015, 19:29

No to skoro upierasz się przy yihi, weź tego :lol:

Obrazek

http://www.gearbest.com/vv-vw-mods/pp_229653.html

510 threading connection
Spring-loaded center pin
Variable wattage – can be adjustable from 1W to 60W (in 0.1W increments)
Temperature control: 200-600’F(AKA 100-300’C)
Resistance range: 0.06-5ohm (normal working) / 1ohm (standard load)
Micro-USB charging port
Short circuit protection
Low voltage warning
High temperature alarm function
AdamDz
Doradca
Doradca
Punkty reputacji: 2
Podziękował: 117 razy
Otrzymał podzięk.: 397 razy

Postautor: AdamDz » 20 wrz 2015, 19:50

Coś tu jest nie tak, bo link prowadzi do moda na SX300 ale ten chip nie posiada trybu TC który wkleiłeś poniżej :)
jacjac

Postautor: jacjac » 20 wrz 2015, 22:54

@ BBearder Dwa, chyba najpopularniejsze aktualnie, zasilania to wspominane IPV D2 oraz EVIC VTC mini. Obydwa są dostępne od ręki i to w rozsądnych cenach w polskich, sprawdzonych sklepach: IPV - http://poster82.pl/mody/pioneer4you-ipv-d2-detail.html , EVIC - http://www.e-enzo.pl/nowosci/joyetech-e ... 60w-detail .
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: tunajerzy » 21 wrz 2015, 00:39

AdamDz pisze:Coś tu jest nie tak, bo link prowadzi do moda na SX300 ale ten chip nie posiada trybu TC który wkleiłeś poniżej :)

Jest podana informacja o TC w Customer Questions & Answers. Można też sprawdzić opis tego modelu, na stronach innych sklepów.
Awatar użytkownika
BBearder
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: BBearder » 21 wrz 2015, 09:52

Dzięki Panowie. Ten SX cholernie mi się podoba (tak wizualnie), ale to na zaś. :) Kiedy będzie mi się chciało czekać. Wybór padł na iPV D2. Ale ale... To jeszcze nie koniec. Ostatnio, kiedy używałem moda, zasilały go laptopówki (dość dobre, trzeba przyznać). Ale teraz przydało by się coś konkretniejszego. Może ktoś coś zaproponuje w rozsądnej cenie?
_____

Obrazek
AdamDz
Doradca
Doradca
Punkty reputacji: 2
Podziękował: 117 razy
Otrzymał podzięk.: 397 razy

Postautor: AdamDz » 21 wrz 2015, 10:23

Zdecydowanie odradzam iPV D2 75 w trybie TC jakoś sobie radzi ale w trybie VW to zdecydowana porażka, problem polega na tym że pomimo iż mod posiada step down to nie korzysta z niego w trybie VW a tylko w trybie TC, w trybie VW akceptowalny opór to 1,5 Oma, wtedy mod poda prawidłową moc, w przypadku cewek poniżej 1 Om będzie podawał zawyżoną moc, dla przykładu cewka 0,2-0,3 Om to przy ustawionej mocy 7 Watt zaskoczy mocą ponad 40 Watt, zresztą popatrzcie tabelę https://youtu.be/1G9JVXDhJgo?t=22m26s
Awatar użytkownika
BBearder
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: BBearder » 21 wrz 2015, 12:50

Toś mi teraz namieszał... No ale lepiej wiedzieć teraz niż za późno. Druga sprawa, że przeczytałem na trawniku cały temat o nim i nikt słowem nie wspomniał o takich problemach. Co wobec tego poleciłbyś, Adamie? Już nie trzymajmy się kurczowo yihi, jeśli jest coś innego równie dobrego. A może to: http://olx.pl/oferta/box-sigelei-100w-CID628-IDbLbnL.html#1cf2ca83a7. No i cena przede wszystkim by mi odpowiadała. Coś, co można dostać w ciągu dwóch-trzech dni, a nie tyluż tygodni...
_____

Obrazek
Przeniesione z Zasilania elektroniczne do Zasilania elektroniczne on 14 maja 2016, 17:58 przez tinOFbeer

Wróć do „Zasilania elektroniczne”