Pomoc w wyborze nowego zasilania

Irek

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Irek » 11 paź 2015, 19:31

Dzwoniła pani listonosz, pytała czy mnie jutro zastanie, ponieważ ma dla mnie żółtą kopertkę :D Doczekałem się! :D
:jupi: Evic VTC Mini Jutro będzie u mnie! :jupi:

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4147
Podziękował: 2566 razy
Otrzymał podzięk.: 8274 razy

Postautor: Tommy Black » 11 paź 2015, 19:41

Jeśli jest tak samo dobry jak starszy brat evicVT to na pewno będziesz zadowolony,choć to nieco inna konstrukcja.Ja używam dwóch VT i mimo początkowych obaw jakoś świetnie się dopasowaliśmy.Elektronika działa świetnie,wskazania są bardzo dokładne i nie przekłamują.
Z tym,że ja odnoszę się tu tylko do pracy w trybie W/V.Nie używam w nich TC.No,ale TC ja nigdzie w tej chwili nie używam... :)
Irek

Postautor: Irek » 11 paź 2015, 20:02

Dziękuję Ci :-) Póki co ukontentowany jestem eGripem. Jak dla mnie bardzo fajny sprzęt. Nie posiada TC, więc dopiero na Evicu może się odważę przetestować ten tryb. Zamierzam kupić grzałkę Ni do mojego Nautilusa, tak na próbę, spróbuję jak to działa.
Jaki Evic będzie to się dopiero okaże. Nie jest tak ładny jak VT, ale jest mniejszy, co dla mnie jest zaletą. Wpierw będę się musiał go nauczyć, pewnie potrwa to dłuższą chwilę ;-) Również mam nadzieję, że będę zadowolony :-)
Irek

Postautor: Irek » 12 paź 2015, 14:11

No i jest :D
Czarny, niewielki, fajny :-) Nautilus niezbyt ładnie z Evicem wygląda, ale na razie tak musi być. Tylko, kurcze, jeszcze nie kupiłem akumulatorka.. Nic to, czekałem tyle, to jeszcze kilka dni wytrzymam ;-)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 12 paź 2015, 15:35

Powiększyłem rodzinę VT do mini,tak z czystej ciekawości,no i dla gabarytów.Także z powodu zaniechnia ,przynajmniej czasowego,ćwiczeń siłowych i budowania masy mięśniowej w rękach. :)
MiniVTC jest może nie taki mini,ale dużo mniejszy od VT,lżejszy ,no i trzyma się go zupełnie inaczej.Tu oprócz rozmiaru i wagi,znaczenie ma wykończenie obudowy.W VT jest śliskie,metaliczne,jednak kształt obudowy skutecznie uniemożliwia wysuwanie się z ręki. W Mini VTC obudowa jest pokryta czymś w rodzaju matowego lakieru,chwyt daje to dość pewny,ale z kolei kształt obudowy,mimo że jest mniejszy,trzyma się dużo mniej pewnie w dłoni. Ale najbardziej podoba mi się zmiana kształtu wyświetlacza. :) Jest niższy i szerszy i te proporcje czynią go bardziej przyjaznym.
Tak na szybko, jedyne co mi się nie podoba,oczywiście w moim egzemplarzu,to kolor.Na pudełku oznaczony jest jako cyan,no i jest to cyan,tyle że
w najbardziej jaskrawej odmianie cyanów... :)
A tak wygląda różnica w wyświetlaczu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Riccardo

Postautor: Riccardo » 12 paź 2015, 15:48

Też mnie kusi powiększenie rodziny VT. Ale to może w przyszłym miesiącu, bo w tym sprawiłem sobie iSticka 20W. Z Nautilusem mini stanowi świetny, mały, wyjściowy zestaw kieszeniowy.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 12 paź 2015, 15:58

Riccardo pisze:Też mnie kusi powiększenie rodziny VT.

Nie sądzę abyś żałował. :)
Bardzo,coraz bardziej mi się podoba.Ma zaletę o której brak miałem pretensje do Evica VT. Możliwość wymiany ogniwa. Jednak po miesiącu używania Eviców VT,tych pretensji już nie mam.Pojemność akumulatorów jest naprawdę bardzo duża. No i ładowanie 5000 mAh trwa u mnie 4 godziny.Jak na taką pojemność ,moim zdaniem,nie jest to zły wynik.No i Mini ma nieco lepiej umieszczone gniazdo ładowania USB.
Jakoś wolę kiedy takie gniazdo jest na dole.Choć ,poza VT,nie korzystam z nich nigdy.A najbardziej ,jak na razie,podoba mi się to,że pin plusowy
wewnątrz boxa jest ruchomy i nie trzeba się gimnastykować z zakładaniem ogniwa!
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 651
Podziękował: 2295 razy
Otrzymał podzięk.: 2080 razy

Postautor: dorota » 12 paź 2015, 16:50

Riccardo pisze:Ale to może w przyszłym miesiącu, bo w tym sprawiłem sobie iSticka 20W.

uwaga na gwint 510....szybko sie "zuzywa"
ObrazekObrazekObrazek
Riccardo

Postautor: Riccardo » 12 paź 2015, 16:53

dorota pisze:
Riccardo pisze:Ale to może w przyszłym miesiącu, bo w tym sprawiłem sobie iSticka 20W.

uwaga na gwint 510....szybko sie "zuzywa"

Teraz mi mówisz? :mrgreen:
Irek

Postautor: Irek » 12 paź 2015, 17:21

dorota pisze:uwaga na gwint 510....szybko sie "zuzywa"
Czy w takim wypadku sensowne jest zastosowanie takiego ustrojstwa? Czy to coś da się sprząc z Evicem VTC? Uczyniłoby cały zestaw jeszcze bardziej kompaktowy, łatwiej do każdej kieszeni schować - tak mi się wydaje.
Przeniesione z Zasilania elektroniczne do Zasilania elektroniczne on 14 maja 2016, 17:58 przez tinOFbeer

Wróć do „Zasilania elektroniczne”