ASMODUS squonk box "Spruzza"

Awatar użytkownika
roll_nick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 18, 2018 10:57 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 101 razy
Otrzymał podzięk.: 113 razy
Płeć: Mężczyzna

ASMODUS squonk box "Spruzza"

Postautor: roll_nick » pn lip 08, 2019 10:02 am

Zasadniczo nie bardzo jest co się zepsuć, konstrukcja jest bardzo prosta. Rurka, uszczelka, zakrętka, dźwigienka, trzpień, druga zakrętka, druga uszczelka, tulejka. Widzę dwie ewentualności. Pierwsza to sprężyna, z czasem może nie odbijać zbyt dobrze, sprawa jest względnie prosta do naprawy, a polega na wymianie sprężyny. Druga znacznie trudniejsza do naprawy, mianowicie złamanie dźwigienki. Wszystko może się z czasem złamać, nawet ja niedawno się złamałem, i kupiłem toto, motywowany ciekawością. Przy okazji - za zestaw z atomizerem o śpiewnie brzmiącej nazwie Oni One RDA na stronie Sourcemore.com zapłacimy od jakiegoś czasu 29,99$. Niestety kolory tylko 3 do wyboru, co jeden to... kolorowszy.

Smaku nie ocenię, gdyż od kilku dni moje górne drogi oddechowe to szarga gwałtowny i nieopanowany wyrzut powietrza z płuc, to na przemian zalewa je niewyobrażalna ilość wydzielin zatokowych (objawy te zwane są powszechnie katarem), ocenić mogę zatem jedynie wykonanie. W pełni zgadzam się Danielem i jego recenzją tutaj https://www.youtube.com/watch?v=rRR6NrLvJc0&t=1150s
(uwaga, inny atomizer, nie Oni One).
Na pewno nie można przejść obojętne obok łatwości uzupełniania. Rzeczywiście, proste, łatwe, i przyjemne. I czyste.
Klik fire zbyt miękki, ekran dotykowy kwestią przyzwyczajenia, ogólnie rozumiana jakość wykonania na przyzwoitym poziomie. Ot, średniak ze wskazaniem in plus.
Jedno tylko mi doskwiera, mianowicie ergonomia. Jest dziwnie kanciasty w połączeniu z lekkością. Dziwne, ponieważ uwielbiam np. Draga pierwszego, i jego ostre krawędzie, ogólnie preferuję zdecydowane i proste kształty ponad obłości (jakkolwiek by to nie zabrzmiało). A tu... niby proste, niby ostre, ale jakieś takie zbyt subtelne.

Nawiązując więc do zajawki @
Awatar użytkownika
dorota
i włoskiego charakteru naszego bohatera - bardziej on delicato, sensibile i cortese, niźli ambizioso, eroico bądź creativo.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

ASMODUS squonk box "Spruzza"

Postautor: sikor » pn paź 23, 2017 8:12 am

150$? :wow:
Ciekawe kiedy siada w nim ta pompka :)
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

ASMODUS squonk box "Spruzza"

Postautor: dorota » pn paź 23, 2017 8:05 am

No dobra zacznę od nazwy, bo nie daje mi to spokoju. Jak można było tak idiotycznie nazwać zasilanie? Myślałam, że to może ja mam tylko takie odczucia, no ale po przeczytaniu komentarzy na włoskich forach okazało się, że jest nas sporo! :twisted: Ta nazwa miała być czymś w stylu trybutu marki asmodus dla Italii, no ale ... kurde nie wyszło! Nawet włoscy waperzy utworzyli sobie nowy czasownik "squoncare", i nikt nie mówi spruzzo, a tu asmodus postanowił być bardziej włoski od Włocha.
No dobra przejdźmy do samego boxa, który we mnie budzi trochę kontrowersji, no ale pożyjemy zobaczymy. Kto wie może przejdzie do historii jako hit! :twisted:
Co odróżnia "spruzza" od innych squonk-boxów? Spruzza wyposażony jest w nową technologię nazwaną SSS (Smart Sifon System). System SSS jest wyposażony w pompkę na korpusie moda, która dostarcza liquid przez pin 510 do atomizera. Pojemność zbiornika 6ml.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Spruzza" wyposażona jest w chip GX-80-HUT. Nowy system modulacji "krzywej" przez 10s.
Zasilanie na 1 - 18650. Dwie pokrywy boczne można zdjąć. Jedną ściągamy, by uzyskać dostęp do napełniania zbiornika pompki, a drugą żeby dostać się do ogniwa 18650.
18650 umieszczona jest celowo po przeciwnej stronie pojemnika na liquid, aby ewentualne wycieki nie zalały baterii.

Parametry:

Requires 1x 18650 sized battery.
Touch screen type: Capacitive screen.
Wattage range (Power mode): 5W - 80W
Wattage range (TC modes): 5W - 60W
TC acceptable wire types: Ni200 Nickel, Ti Titanium, SS317 Stainless steel, SS316 Stainless steel, and SS304 Stainless steel
Juice Capacity: 6ml

A tutaj reszta: http://www.asmodus.com/asMODus-Spruzza- ... za-80w.htm

Cena w okolicach 150$

Jedno co mnie zastanawia, to ten system SSS. Nie wiem czy on ZAWSZE dobrze zadziała? Atomizatory BF różnią się od siebie - niektóre kolosalnie. W każdym nośnik - jego ułożenie i ILOŚĆ mogą być różne; dobranie buteleczki, rureczki i siły paluszka też się liczy. A tutaj ma to załatwić jedna pompka...

*czajniczek*

["drobne" korekty /m ;)]
ObrazekObrazekObrazek

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 10 gości