Geekvape Lucid Kit with Lumi Mesh Tank

Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Geekvape Lucid Kit with Lumi Mesh Tank

Postautor: DooshPastesh » pt sie 16, 2019 4:17 pm

Niestety prawda jest taka, że na jednym urządzeniu 50W to nie jest 50W na innym. Ze względu na zastosowaną elektronikę wiele urządzeń cierpi na niemoc a inne dają czadu, np moc deklarowana 200W, a daje 215W. Można poczytać o tym w recenzjach @
Awatar użytkownika
Haze
w Salonie albo na YouTube u DJLsb.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Piotr2142
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: śr gru 19, 2018 6:21 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

Geekvape Lucid Kit with Lumi Mesh Tank

Postautor: Piotr2142 » pt sie 16, 2019 2:56 pm

Hmm, na moim GBOX-ie też czuję inny smak, ale wydaje mi się że na plus :D ciekawy jestem jak tutaj jest z mocą, co ciekawe drugie urządzenie jest na DNA200, więc nie wiem wtf :shock: a próbowałem w stosunku do GBOX-a obniżyć moc...
Zasilania Hcigar vt 133, GeekVape gbox.
Parowniki: TGT4, kayfun lite, lite 2019, v5, smok tfv8 big baby , tvf12 Prince, wotofo recurve, profile, kylin II. I jeszcze parę innych...
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Geekvape Lucid Kit with Lumi Mesh Tank

Postautor: kompiler » pt sie 16, 2019 12:35 pm

A więc nie zwariowałem, w moim przypadku grzałka rzeczywiście nie była wystarczająco dogrzewana, stąd odczuwalne pogorszenie smaku.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Geekvape Lucid Kit with Lumi Mesh Tank

Postautor: Haze » pt sie 16, 2019 12:07 pm

DooshPastesh pisze:... Między innymi nie posiada circuit boost, który objawia się niemocą w miarę zwiększania watów.

No właśnie, GENIUSZ inżynierów GeekVape jest dla mnie niepojęty bo najwyraźniej doszli do wniosku, że zaoszczędzą z pół dolara i zamiast powszechnie używanej w modach przetwornicy step-up/down i dali TYLKO step-down :wow: Jak to się objawia? No np. TAK:

lucid-30-50-W.png

Czyli choćbyś się zesrał wyżej 4 V nie podskoczysz :mrgreen:

Jeszcze lepiej widać to podczas trybu VPC (zmienna moc sztacha):

lucid-vpc-0.66.png

Widać, że krzywa ładnie sobie rośnie (nawet bardzo ładnie bo bez "schodów") ale tylko do momentu kiedy nastawa mocy wymaga przekroczenia 4V, wtedy przebieg zostaje ścięty.

Na wyższej rezystancji widać to jeszcze lepiej:

lucid-vpc-1.33.png


Podsumowując, w Lucidzie maksymalna dostępna moc zależy od rezystancji grzałki i wygląda tak:

Obrazek

Czyli jeśli masz grzałkę np. 1 om to obojętnie co byś ustawił powyżej 16 W, na grzałkę zawsze trafi tylko to 16 W. Deklarowana moc 80 W jest do osiągnięcia TYLKO na grzałkach poniżej 0,2 oma.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Geekvape Lucid Kit with Lumi Mesh Tank

Postautor: iron64 » sob sie 10, 2019 7:04 am

Kłopot z napięciem można z reguły obejść stosując grzałki mniejszej rezystancji. Zamiast 0,5 daj 0,18 i nawet nie zwrócisz uwagi na ten szczególik.
Obrazek
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Geekvape Lucid Kit with Lumi Mesh Tank

Postautor: kompiler » pt sie 09, 2019 8:02 pm

DooshPastesh pisze:Lucid jest najprostszym urządzeniem od GeekVape. Między innymi nie posiada circuit boost, który objawia się niemocą w miarę zwiększania watów.


No to już rozumiem dlaczego napięcie jest znacznie niższe porównując do moich innych boxów. Faktycznie bez przetwornicy step-up nie ma możliwości otrzymać napięcie 4,5V na wyjściu.

Haze pisze:To zawsze możemy zrobić


Przesyłka leży już w paczkomacie. Teraz kiedy mamy wyjaśnione sprawy napięciowe to pozostaje wykonać jeszcze test smakowy, moim zdaniem nie da się uzyskać tego samego co oferuje zasilanie bardziej zaawansowane, ale przekonamy się po testach degustatora tytoniówek :)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Geekvape Lucid Kit with Lumi Mesh Tank

Postautor: Haze » pt sie 09, 2019 6:41 pm

kompiler pisze:Sądzę jednak, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przysłanie tego boxa na Twój stół w celu obserwacji zachowań na oscylogramach.

To zawsze możemy zrobić, ale szybki pomiar multimetrem też może dać jakąś odpowiedź, no chyba że napięcie jest modulowane to wyjdą bzdury ...
Obrazek
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Geekvape Lucid Kit with Lumi Mesh Tank

Postautor: kompiler » pt sie 09, 2019 6:32 pm

Mam nawet kilka łącznie z jednym analogowym bo jednak czasem istnieją wielkości, które lepiej obrazuje wskazówka. Sądzę jednak, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przysłanie tego boxa na Twój stół w celu obserwacji zachowań na oscylogramach. Przy okazji sam doświadczyłbyś różnicy (albo i nie) w smaku i potwierdził czy ja zwariowałem czy GeekVape tym razem się nie popisał.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Geekvape Lucid Kit with Lumi Mesh Tank

Postautor: DooshPastesh » pt sie 09, 2019 6:27 pm

Lucid jest najprostszym urządzeniem od GeekVape. Między innymi nie posiada circuit boost, który objawia się niemocą w miarę zwiększania watów. Do prostego MTL w granicach 10-15W jest spoko. Wyżej zaczyna niedomagać i 30W na Lucidzie to 20W (nie mierzyłem, odczuwalnie) na innym modzie. Może to twój problem?
Z drugiej strony, działanie urządzenia nie ma wpływu na smak, poza oddaną mocą. Jeżeli zwiekszyłeś moc i nadal coś jest nie tak, może to zbabrany setup?
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Geekvape Lucid Kit with Lumi Mesh Tank

Postautor: Haze » pt sie 09, 2019 6:21 pm

Masz może multimetr? Gdybyś podpiął go do pinów Ammita (z założoną grzałką oczywiście) to można by sprawdzić co tam się dzieje z napięciem...
Obrazek

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], Kanek82 i 36 gości