Wismec Sinuous V80

stiven
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 10, 2019 10:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Wismec Sinuous V80

Postautor: stiven » śr sty 29, 2020 11:33 am

kompiler pisze:Podczas używania V80 pojawił się pewien mały problem, a mianowicie zjawisko drgania styków.
Dla osób nie interesujących się elektroniką wyjaśnię, że mikrokontrolery nadzorujące pracę zasilania (sterowanie wyświetlaczem, obliczeniami, pomiarem grzałki, skanowaniem przycisków, sterowaniem stopniem końcowym mocy układu podającego zasilanie na grzałkę itd) nazywane chipami obrabiają w kółko pętlę programową.
Im chip jest szybszy tym pętla programowa realizowana jest szybciej, więc następuje szybsza reakcja i działanie. Obecnie tanie chipy można rozpędzić do prędkości umożliwiającej wykonywanie tysięcy, a nawet milionów prostych operacji na sekundę.
Problem zasilania V80 jak już wspomniałem polega na zjawisku drgania styków. To popularny problem przycisków podłączonych do wprowadzenia mikrokontrolera. Podczas naciskania przycisku wydaje nam się, że naciskamy go tylko raz. Mikrokontroler jest na tyle szybki, że potrafi złapać drobne impulsy pojawiające się przy zamykaniu mechanicznego styku zwłaszcza jeśli realizowane jest to w tzw przerwaniu programowym.
Istnieją od dawna różne rozwiązania, programowe i sprzętowe pozwalające ominąć ten problem, ale przy projekcie V80 o tym zapomnieli. Przez to często zdarza mi się, że chcąc wapować naciskam przycisk, zaciągam powietrze, ale zasilanie nie zasila grzałki, nie robi nic.
Mógłbym za to winić brak działania przycisku tzn, że nie ma styku w ogóle, ale jestem pewny, że styk jest i wykonuje się często dwukrotnie przy jednym naciśnięciu.
https://drive.google.com/file/d/10AmljAunOPmDemtyWmmfu76cI8rvBQfR



Kupiłem kilka tygodni temu tego Wismeca i początkowo nie było problemu, ale teraz też u mnie też raz na jakiś czas jakby jest ignorowane/nie wykrywane wciśnięcie przycisku. Ładnie opisałeś czym jest drganie styków, ale w tym przypadku to na pewno nie jest w tym problem, nie tak by się to objawiało. Twój filmik też niczego nie udowadnia. Na filmiku przy pojedynczym kliku mod Tobie reaguje, przy podwójnym (i drugie wciśnięcie przytrzymane) nie reaguje, co jest chyba poprawne, u mnie też tak jest. Jak sam napisałeś, mikrokontrolery potrafią wykonywać tysiące, a nawet miliony operacji na sekundę i w praktyce jeśli nie ma zabezpieczenia przed drganiem styków, to wolny mikrokontroler wykrywa w momencie naciskania i puszczania przycisku przynajmniej kilkadziesiąt wciśnięć. I gdyby ten Wismec nie miał takiego zabezpieczenia, to nie dałoby się go w ogóle używać, bo by się tylko włączał i wyłączał. A przy zgaszonym ekranie jeśli mi się zdarzy, że przycisk nie zadziała, to nawet nie zapala się ekran, czyli z jakiegoś powodu wciśnięcie przycisku nie jest w ogóle wykrywane. I jeśli zdarzy się, że przycisk nie zadziała, to potem jeszcze przez pół godziny na przykład z 3 razy nie zadziała, a potem przez parę godzin jest dobrze. Wygląda to na jakiś problem z samym stykiem, a na pewno nie z drganiem styków.
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wismec Sinuous V80

Postautor: kompiler » wt lip 30, 2019 7:54 pm

No słabo, ale mam nadzieję, że wyjdzie update usuwający ten problem. Jeśli nie, to jest jeszcze możliwość wlutowania równolegle do przycisku malutkiego kondensatora ceramicznego rzędu 100nF. Kondensatorek taki w wersji smd ma wielkość główki zapałki, więc na pewno tam gdzieś się zmieści.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wismec Sinuous V80

Postautor: Haze » wt lip 30, 2019 7:21 pm

No to słabo ... ten Wismec ...
Obrazek
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Wismec Sinuous V80

Postautor: kompiler » wt lip 30, 2019 7:06 pm

Podczas używania V80 pojawił się pewien mały problem, a mianowicie zjawisko drgania styków.
Dla osób nie interesujących się elektroniką wyjaśnię, że mikrokontrolery nadzorujące pracę zasilania (sterowanie wyświetlaczem, obliczeniami, pomiarem grzałki, skanowaniem przycisków, sterowaniem stopniem końcowym mocy układu podającego zasilanie na grzałkę itd) nazywane chipami obrabiają w kółko pętlę programową.
Im chip jest szybszy tym pętla programowa realizowana jest szybciej, więc następuje szybsza reakcja i działanie. Obecnie tanie chipy można rozpędzić do prędkości umożliwiającej wykonywanie tysięcy, a nawet milionów prostych operacji na sekundę.
Problem zasilania V80 jak już wspomniałem polega na zjawisku drgania styków. To popularny problem przycisków podłączonych do wprowadzenia mikrokontrolera. Podczas naciskania przycisku wydaje nam się, że naciskamy go tylko raz. Mikrokontroler jest na tyle szybki, że potrafi złapać drobne impulsy pojawiające się przy zamykaniu mechanicznego styku zwłaszcza jeśli realizowane jest to w tzw przerwaniu programowym.
Istnieją od dawna różne rozwiązania, programowe i sprzętowe pozwalające ominąć ten problem, ale przy projekcie V80 o tym zapomnieli. Przez to często zdarza mi się, że chcąc wapować naciskam przycisk, zaciągam powietrze, ale zasilanie nie zasila grzałki, nie robi nic.
Mógłbym za to winić brak działania przycisku tzn, że nie ma styku w ogóle, ale jestem pewny, że styk jest i wykonuje się często dwukrotnie przy jednym naciśnięciu.
https://drive.google.com/file/d/10AmljAunOPmDemtyWmmfu76cI8rvBQfR
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wismec Sinuous V80

Postautor: kompiler » ndz lip 28, 2019 1:21 pm

Jak zdążyłem się zorientować, V80 był produkowany najpierw z wolniejszym chipem Nuvoton, później z szybszym STM32. Ja mam już z nowszym STM32. Oznacza to, że nie mam wsparcia dla oprogramowania ArcticFox, w wersji z Nuvoton wsparcie istnieje. Ta sama sytuacja dotyczy modelu V200.
Jeden dzień użytkowania w trybie mocy to mało, ale jak na razie nie odczuwam braku ArcticFox, mod działa i robi co ma robić. Jeśli chodzi o zarządzanie energią to mogę napisać, że przy grzałce 0,17ohm, prądzie 17A, mocy 47W, mod pozwolił mi wykonać 230 sztachów o średnim czasie 3 sekundy na jedno zaciągnięcie. Może zrobiłbym jeszcze 10 czy 20 sztachów, ale ikonka baterii już sygnalizowała konieczność jej wymiany.Obrazek

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Wismec Sinuous V80

Postautor: 8A5HUD4 » sob lip 27, 2019 5:38 pm

@
Awatar użytkownika
Haze
rób testy, bo nie wiem czy się na to skusić. Ale proszę Cię bardzo, jakbyś robił test, sprawdź jego zarządzanie energią, bo wiem z doświadczenia, że Wismec na jeden akumulator ma problem z pożeraniem energii. Normalnie tak ją pożera jak Chrome pamięć RAM na komputerze :lol:
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Wismec Sinuous V80

Postautor: Haze » sob lip 27, 2019 5:28 pm

O żesz... 106 g z bateryjką! Blisko Tesli85. Trzeba pomyśleć :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wismec Sinuous V80

Postautor: kompiler » sob lip 27, 2019 1:21 pm

Dziś kupiłem.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
smialekcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: czw gru 22, 2016 5:25 pm
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 271 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wismec Sinuous V80

Postautor: smialekcz » czw lut 14, 2019 1:11 pm

Gdzie można dostać to cudo? Na FT jest tylko pre-order
Zasilania: rurki, boksy, elektroniki i mechaniki.
Parowniki: na szmaty, waty, siaty, grzały i druty.
Obrazek
Mati
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 12, 2017 6:57 am
Lokalizacja:
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Wismec Sinuous V80

Postautor: Mati » czw lut 14, 2019 12:49 pm

Modzik dotarł cały i zdrowy, a z nim klonik gear RTA. Tak się prezentuje ten zestaw. Wrzuciłem z akumulatorkiem dla porównania wielkości, bo malutki jest, łatwo będzie go zgubić :D

Obrazek

Dopiero pierwszy dzień się nim bawię, więc pierwsze spostrzeżenia. Na plus, jest ultra lekki nawet z parownikiem, w dłoni leży idealnie, te obłe kształty po bokach robią robote. Przycisk który działa dobrze, na charakterystyczny klik, czyli raczej w kieszeni nie odpali. Soft ok, jak to soft od wismec. Na minus, klapka od aku, trzymać, trzyma dobrze, ale jakoś mam wrażenie że nie jest dobrze spasowana z resztą moda, nie wiem czy za jakiś czas nie będzie z tego problemu. Widać to nawet na zdjęciu, ale może taką sztukę dostałem. Jak coś więcej protestuje to jeszcze dopiszę.

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 44 gości