CUBOID 150W - Joyetech

Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CUBOID 150W - Joyetech

Postautor: tinOFbeer » śr kwie 20, 2016 11:22 am

Wyszedł nowy firmware oznaczony nr 3.12
Oprócz drobnych zmian możemy też załadować własne logo w programie do aktualizacji.

http://www.joyetech.com/wp-content/uplo ... rmware.zip


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CUBOID 150W - Joyetech

Postautor: tinOFbeer » pn mar 07, 2016 2:33 pm

Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CUBOID 150W - Joyetech

Postautor: tinOFbeer » sob lut 27, 2016 2:10 pm

Jeśli kogoś interesuje najlepszy, na tą chwilę, jakościowo silikonik (od RHS) do Kubusia to niech da znać bo kompletuje drugie zamówienie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: CUBOID 150W - Joyetech

Postautor: Irek » sob lut 27, 2016 9:14 am

Ja też mam LG HG 2. W fajce z TFV4, grzałka 0,32 potrzebuję minimum 3 wymiany dziennie - jeden akumulator się mieści. W EVICu Mini (też jeden akumulator) z Nautilusem z grzałką 1,8 akumulator spokojnie na cały dzień wystarczał.
A ładuję niestety w EVICu, wysiadła mi ładowarka..
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CUBOID 150W - Joyetech

Postautor: Tommy Black » sob lut 27, 2016 7:52 am

konradjc pisze:A dopytam sie Ciebie jeszcze z innej beczki, jakie te LG, Samsungi mają parametry i ile czasu (dni) na pełnym naładowaniu na nich wapujesz? (jest to mój pierwszy box z wymiennymi aku)


W tej chwili używam takich ogniw:
18650 LG HE4 2500MAH - 8C 20A
LG HG 2 3000mAH - 20A
SAMSUNG INR18650-30Q 3000MAH

Natomiast ja nie umiem Ci odpowiedzieć ile czasu czy dni na nich wapuję.Może ktoś potrafi?... ;)
To zależy od bardzo wielu czynników,mocy chmurzenia,trybu chmurzenia,rodzaju grzałki,jakości elektroniki etc...
W boxach jest wskaźnik poziomu rozładowania,jeśli widzę że ogniwo domaga się ładowania,to po prostu ładuję i wymieniam na inne.
Mam jeszcze jedną przypadłość,to tak uprzedzając Twoje pytanie. ;)
Nigdy nie ładuję ogniw przy pomocy wbudowanej w boxa ładowarki.
konradjc
Płeć: nieokreślona

Re: CUBOID 150W - Joyetech

Postautor: konradjc » pt lut 26, 2016 10:42 pm

Tommy Black pisze:
konradjc pisze:...różnica między dwoma aku jest na poziomie 0,3-0,5 v . Czy taka różnica jest dopuszczalna, czy może należy to reklamować? (tylko co reklamować, boxa czy akumulatory)


Nie używam ogniw Sony, z Efestów przesiadlem się na LG i Samsungi.Ja nie lubię firmy Sony. ;)
Nie wiem czy różnica jest dopuszczalna, mnie nie przeszkadzała,naprawila się jakby sama.Spróbuj z nowym firmware.



ok, mnie też zbytnio to nie przeszkadza, dzięki za info, ale jeśli ktoś inny z forumowiczów spotkał się z podobnym case to chętnie sie zapoznam z opinią i podpowiedziami :).

A dopytam sie Ciebie jeszcze z innej beczki, jakie te LG, Samsungi mają parametry i ile czasu (dni) na pełnym naładowaniu na nich wapujesz? (jest to mój pierwszy box z wymiennymi aku)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CUBOID 150W - Joyetech

Postautor: Tommy Black » pt lut 26, 2016 10:10 pm

konradjc pisze:...różnica między dwoma aku jest na poziomie 0,3-0,5 v . Czy taka różnica jest dopuszczalna, czy może należy to reklamować? (tylko co reklamować, boxa czy akumulatory)


Nie używam ogniw Sony, z Efestów przesiadlem się na LG i Samsungi.Ja nie lubię firmy Sony. ;)
Nie wiem czy różnica jest dopuszczalna, mnie nie przeszkadzała,naprawila się jakby sama.Spróbuj z nowym firmware.
konradjc
Płeć: nieokreślona

Re: CUBOID 150W - Joyetech

Postautor: konradjc » pt lut 26, 2016 9:44 pm

Tommy Black pisze:
konradjc pisze:Witam, uzywam cuboida z firmware 3.10. Problem polega na tym że wskaźnik zużycia baterii (lewy) pokazuje jedną baterie troche bardziej rozładowaną a akumulatory są ładowane w zewnętrznej ładowarce. Jak zamieniłem te aku miejscami to też lewy wskaźnik wskazuje że ten zamieniony aku jest bardziej rozładowany. Wie może ktoś co to za problem? o ile to problem..

pozdrawiam
Konrad


Miałem podobnie.Zmieniłem niemal jednocześnie rodzaj ogniw i uaktualniłem firmware do 3.10. Teraz sam nie wiem co pomogło. ;)



używam sony vtc5, wskaźnik bateryjek pokazuje taką różnice i jak na wyłączonym boxie przytrzymuje firebutton+prawy regulacji to różnica między dwoma aku jest na poziomie 0,03-0,05 v . Czy taka różnica jest dopuszczalna, czy może należy to reklamować? (tylko co reklamować, boxa czy akumulatory)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CUBOID 150W - Joyetech

Postautor: Tommy Black » pt lut 26, 2016 7:22 pm

konradjc pisze:Witam, uzywam cuboida z firmware 3.10. Problem polega na tym że wskaźnik zużycia baterii (lewy) pokazuje jedną baterie troche bardziej rozładowaną a akumulatory są ładowane w zewnętrznej ładowarce. Jak zamieniłem te aku miejscami to też lewy wskaźnik wskazuje że ten zamieniony aku jest bardziej rozładowany. Wie może ktoś co to za problem? o ile to problem..

pozdrawiam
Konrad


Miałem podobnie.Zmieniłem niemal jednocześnie rodzaj ogniw i uaktualniłem firmware do 3.10. Teraz sam nie wiem co pomogło. ;)
konradjc
Płeć: nieokreślona

Re: CUBOID 150W - Joyetech

Postautor: konradjc » pt lut 26, 2016 7:17 pm

Witam, uzywam cuboida z firmware 3.10. Problem polega na tym że wskaźnik zużycia baterii (lewy) pokazuje jedną baterie troche bardziej rozładowaną a akumulatory są ładowane w zewnętrznej ładowarce. Jak zamieniłem te aku miejscami to też lewy wskaźnik wskazuje że ten zamieniony aku jest bardziej rozładowany. Wie może ktoś co to za problem? o ile to problem..

pozdrawiam
Konrad

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], jerzwo, przemekdg i 30 gości