asMODus Minikin 3

Awatar użytkownika
Scaryguy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 16, 2019 10:03 am
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna

Re: asMODus Minikin 3

Postautor: Scaryguy » czw cze 13, 2019 12:25 pm

Jakby ktoś kupował 3s to ja chetnie bym sie podłączył, bo w Polandii to pewnie tylko pomarzyć można.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
--
Pozdrawiam
Scaryguy
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

asMODus Minikin 3

Postautor: Ramses » pn maja 27, 2019 9:37 pm

ObrazekRecenzja Mike'a Vapes

Obrazek
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: asMODus Minikin 3

Postautor: slaviop » wt kwie 30, 2019 9:18 am

A ja zrobię wszystkim na złość i kupię jak będzie w sprzedaży. Tak z ciekawości. A może akurat to będzie przełom w wapowaniu... A może klapa... Czas pokaże...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: asMODus Minikin 3

Postautor: Master_PiT » wt kwie 30, 2019 9:16 am

Kolejny mod z cyklu " jak skopać energooszczędność".
Bo te bajery na pewno wpłyną na gospodarkę prądem i na pewno nie osiągnie takich wyników jak Asmodus Minikin V2.

Akku ładuję w ładowarce zewnętrznej, więc gniazda USB nie wykorzystam. Czytnik linii papilarnych, czy hasło? Na co to komu? Za kazdym razem, gdy będę chciał wapować, będę musiał macać ekran i go palcować? Do szału mnie to doprowadzi.

Nie widzę potrzeby przesiadki z V2
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

asMODus Minikin 3

Postautor: Ramses » wt kwie 30, 2019 8:45 am

Pamoko pisze:Patrząc na trzecie zdjęcie, wydaje mi się, iż nie jest to ładowanie bezprzewodowe, tylko normalne ładowanie w "stacji bazowej". Widać tam trzy "styki".

Prawdę mówiąc, ja też miałem wątpliwości robiąc prezentację, ale producent na swej stronie podaje informację:
The Minikin 3S features compatibility with our proprietary wireless charging base (sold separately), allowing for convenient recharging perfect for anyone working at a desk, gaming, or simply relaxing at home. This charging dock outputs a current of 1A...

A tak wygląda Asmodus Minikin 3 Wireless Charger Ladestation

Obrazek

Nie wiem, co o tym sądzić...
Obrazek
60N20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:28 am
Lokalizacja: Jaw
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

asMODus Minikin 3

Postautor: 60N20 » wt kwie 30, 2019 8:20 am

Tommy Black pisze:
60N20 pisze:Co do gniazda usb typ C, to jest to tylko wtyk, rodzaj złącza "dwustronnego" i nic poza tym!!!


No nie tak do końca...nic poza tym, ale kompatybilność z choćby standardem Thunderbolt 3.....

Chyba jednak tak :D , wystarczy że złącze(czy to w urządzeniach czy przewodzie) będzie mieć aktywnych 12 pinów i mamy USB 2.0 z 60 MB/s i całe ochy, achy, super technologie jadą do koszalina :smile:

Tommy Black pisze:Podkreślając zaletę USB C w tym Asmodusie, myślałem o wygodzie użytkowania, o trafianiu wtyczką w gniazdo za każdym razem a nie o loterii a w konsekwencji o skasowaniu tego gniazda w modzie.Prędzej czy później. USB C nie niesie takich zagrożeń.

Dwustronne złącze USB powinno być od momentu powstania standardu USB. I to jest największa zaleta Asmodus'a, szczególnie że jest to najbardziej narażony element w każdym zasilaniu.
Tommy Black pisze:Natomiast dyskusja o wyższości USB C nad USB 2.0, USB 3.0 i USB 3.1 Gen 1 czy USB 3.1 i USB 3.1 Gen 2 jest zapewne potrzebna i pouczająca, tylko może nie w tym temacie?
Podobnie jak kwestia ładowania ogniw w modzie czy poza modem.

Sorrki za popełniony offtop odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi, po prostu w głównej mierze zależało mi na zwróceniu uwagi, że sam wtyk nie ma nic wspólnego z konkretnym standardem USB.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

asMODus Minikin 3

Postautor: Tommy Black » wt kwie 30, 2019 7:46 am

60N20 pisze:Co do gniazda usb typ C, to jest to tylko wtyk, rodzaj złącza "dwustronnego" i nic poza tym!!!


No nie tak do końca...nic poza tym, ale kompatybilność z choćby standardem Thunderbolt 3, nas tu chwilowo nie interesuje. Podkreślając zaletę USB C w tym Asmodusie, myślałem o wygodzie użytkowania, o trafianiu wtyczką w gniazdo za kżdym razem a nie o loterii a w konsekwencji o skasowaniu tego gniazda w modzie.Prędzej czy później. USB C nie niesie takich zagrożeń.
Natomiast dyskusja o wyższości USB C nad USB 2.0, USB 3.0 i USB 3.1 Gen 1 czy USB 3.1 i USB 3.1 Gen 2 jest zapewne potrzebna i pouczająca, tylko może nie w tym temacie?
Podobnie jak kwestia ładowania ogniw w modzie czy poza modem.
Awatar użytkownika
Pamoko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: ndz lip 12, 2015 8:35 pm
Lokalizacja: Grądy
Podziękował: 96 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: asMODus Minikin 3

Postautor: Pamoko » wt kwie 30, 2019 7:42 am

Patrząc na trzecie zdjęcie, wydaje mi się, iż nie jest to ładowanie bezprzewodowe, tylko normalne ładowanie w "stacji bazowej". Widać tam trzy "styki".


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Mój rodzinny blog (dla lubiących stare fotografie i wyblakłe liściki): http://dziadkaheniapisanie.blogspot.com/
60N20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:28 am
Lokalizacja: Jaw
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: asMODus Minikin 3

Postautor: 60N20 » wt kwie 30, 2019 7:28 am

Dzisiejsze markowe akumulatory podają w specyfikacji max prąd ładowania po 4A. Dlatego ważniejsza jest kultura pracy układu ładującego, a nie prąd. Z własnego doświadczenia nie widzę różnicy w żywotności przy ładowaniu 0.5A a 3A. Miniacz nie ma żadnych quick/ultra/faster charging... Podaje przy 5V tylko 2A po kablu i 1A bezprzewodowo.... napisałem 'tylko' ponieważ idzie to na 2 akku, czyli nie uświadczymy czegoś takiego jak szybkie podładowanie. Pełne od 0 do 100% jak zakończy się w 4h to będzie sukces. Na 30% będziemy czekać przynajmniej godzinę!!!

Z oficjalnej strony Asmodus:

The Minikin 3 features compatibility with our proprietary wireless charging base (sold separately), allowing for convenient recharging perfect for anyone working at a desk, gaming, or simply relaxing at home. This charging dock outputs a current of 1A, and although the GX-200-UTC chipset implements built-in balance charging. We still recommend that this charging option is not the main method used for replenishing your 18650 cells, as an external intelligent charger will always be a safer, faster, and overall more efficient means of charging Li-ion cells.
Czyli:
....zewnętrzna inteligentna ładowarka zawsze będzie bezpieczniejsza, szybsza i ogólnie skuteczniejsza w ładowaniu ogniw litowo-jonowych.

Osobiście nie widzę problemu ładować w box'ie na 1 aku, jednak w przypadku sprzętu na 2 i więcej ogniw (gdzie nie ma niezależnych slotòw ładujacych, a balancer) lepiej używac zewnętrznej ładowarki.

Co do gniazda usb typ C, to jest to tylko wtyk, rodzaj złącza "dwustronnego" i nic poza tym!!!. Nie jest to równoznaczne z USB 3.1, szybkim ładowaniem, wysokim transferem, zwiększonym napięciem itp.... Parametry i to wszystkie równie dobrze mogą być gorsze niż na przewodzie z microUSB!!! Niestety panuje opinia że jak coś ma USB typ C to jest super/hiper/ulta, a w rzeczywistości możemy mieć co najwyżej parametry USB 2.0...... Tak samo chińskie przewody noname z końcówkami typu C, nawet nie dorastają do pięt starym, markowym i nieczęsto tańszym microUSB....

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

asMODus Minikin 3

Postautor: Pelikan2 » pn kwie 29, 2019 10:14 pm

kaper pisze:Ja wszystko rozumie i jasne że sprawa wymiana ogniw w EP to pryszcz, ale nigdy nie będę zwolennikiem ładowania ogniw w modzie i obojętnie jakie to będzie mieć zabezpieczenia i obojętnie jaką papką będą nas mamić producenci. Z doświadczenia już wiem że urządzenia ładowane powolnym prądem dłużej wytrzymują, tym bardziej że gwarancja tychże produktów to tylko pół roku ;)


Nie wiem co ma do rzeczy półroczna gwarancja do ogniwa Li-ion, ale Ok - zostawmy ten temat *wino*
Szanuje twoje poglądy, chodź w mojej ocenie są sprzeczne z faktami. :beer2:
Obrazek

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], xmisiek95 i 1 gość