VaporFlask Stout od Vape Forward/Wismec

Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

VaporFlask Stout od Vape Forward/Wismec

Postautor: iron64 » pn mar 09, 2020 6:59 pm

Dobra. Odpowiem sam sobie po jakichś 3 miesiącach używania. Kupiłem go za marne pieniądze bo jakieś 42 zł na ali rzecz jasna. Jakaś promocja plus kupony i cena wyszła taka. Niemniej nawet dziś można go kupić za 54 zł.
Mod fajny, zwarty i gotowy do pracy. Przyjemnie trzyma się w dłoni. Jest stosunkowo ciężki zwłaszcza z 26650 na pokładzie, ale mod wydaje się być solidnie wykonany. Ja przez te 3 miesiące jakiś dużych wad nie znalazłem.
Ale wady jakieś są. Wadą może być choćby to, że w miejscu na atomizer mod jest wąski i Dead Rabbit RTA wystaje po 1mm poza moda.
Zaletą może być całkiem przyjemna cena, nawet solidny mod z dość dużą ilością energii z 26650 oraz możliwość wgrania Arctic Foxa. Mod za około 50zł wraz z AF ma dużo możliwości wtedy. Oczywiście stockowy firmware nie radzi sobie z tc na ss316 ale już na ni radził sobie dobrze.
Ja mogę polecić go osobom którym wystawanie parownika nie przeszkadza jak mnie. Możliwości ma spore.
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VaporFlask Stout od Vape Forward/Wismec

Postautor: iron64 » ndz paź 20, 2019 5:17 am

Temat umarł dawno temu, a ja zastanawiam się nad zakupem teraz właśnie. Czy ktoś może napisać jak się sprawuje/sprawował? Jakieś minusy? Proszę tylko bez YT, bo recenzje tam rzadko są obiektywne.
Obrazek
AdamDz
Płeć: nieokreślona

Re: VaporFlask Stout od Vape Forward/Wismec

Postautor: AdamDz » sob kwie 02, 2016 2:58 pm

tinOFbeer pisze:Szkoda, że znalezienie srebrnej wersji, z dostawą do naszego kraju, jest chyba obecnie niemożliwe.
Aż musiałem zajrzeć do sklepu w którym go kupiłem, i rzeczywiście w wykończeniu stali już wyprzedany.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VaporFlask Stout od Vape Forward/Wismec

Postautor: Tommy Black » sob kwie 02, 2016 1:17 pm

Adam,ja nie miałbym dylematu kolorystyczno-wykończeniowego.Silver only! ;)
Lubię też taką uniwersalność,jak możliwość stosowania różnych ogniw.Niestety ja swoje dobre 26650 zdążyłem porozdawać...
Muszę w końcu zrobić przegląd zasilań,bo ten Stout podoba mi się coraz bardziej.Im częściej patrzę na Twoje fotki,tym bardziej... :)
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VaporFlask Stout od Vape Forward/Wismec

Postautor: tinOFbeer » sob kwie 02, 2016 12:22 pm

Szkoda, że znalezienie srebrnej wersji, z dostawą do naszego kraju, jest chyba obecnie niemożliwe.
AdamDz
Płeć: nieokreślona

VaporFlask Stout od Vape Forward/Wismec

Postautor: AdamDz » sob kwie 02, 2016 12:15 pm

Firma Vape Forward we współpracy z firmą Wismec wzbogaciła swoją ofertę o dwa nowe produkty, są nimi VaporFlask Stout i VaporFlask Lite, rolę pierwszoplanową w tym opisie gra model Stout jednak pokuszę się o porównanie tych modeli ponieważ w sklepie stacjonarnym dotykałem obydwu, ale wybór padł na Stout.
Zacznijmy od kolorów, Stout dostępny jest w trzech kolorach, czarny, biały i metal, natomiast Lite w występuje w pięciu kolorach, metal, czarny, biały, niebieski i czerwony, przy czym dwa ostatnie kolory aż rażą po oczach.
Ja wybrałem wykończenie w metalu, jednak w drodze powrotnej do domu żałowałem że nie wybrałem czarnego, pewnie gdybym wybrał czarny to żal był by w odwrotną stronę, pewnie z tych dwóch powinienem wybrać oba :)
Box prezentuje się ładnie i elegancko, i jest to miła odmiana od sześcianów i prostopadłościanów, wykończenie jest poprawne, czyli po wyjęciu z pudełka nie było żadnych rys i obtarć.
W otwarciu pudełka znajdziemy w nim oprócz zakupionego moda, instrukcję obsługi, kabelek microUSB, kartę zdrapkę potwierdzającą orginalność produktu, oraz adapter dla baterii 18650 który ukryty jest wewnątrz moda.
Przejdźmy do ergonomii, wszak tej nie można odebrać modelowi Clasic, ale modele Lite oraz Stout w tym względzie znacznie wyprzedzają starszego brata, oba są dopasowane idealnie do chwytu dłoni (Lite bardziej prawej) i nie tylko męskiej, bo również w damskiej dłoni oba mody będą czuły się komfortowo, oba modele są wyjściowe, pasują idealnie do tylnej kieszeni dżinsów, oczywiście model Lite jest nieco mniejszy ale oba mieszczą się w zakresie tego co jest wygodne by zabrać na wyjście.
Oba mody posiadają moduł ładowania po kablu microUSB, jednak odmykana klapka do wymiany baterii w obu modelach jest tak wygodna i dobrze spasowana, że dla posiadaczy ładowarek zewnętrznych sama wymiana baterii będzie przyjemnością w porównaniu do modelów Clasic w których trzeba wykręcić dwa dekle.
Model Stout dzięki przejściówce jest przystosowany do pracy dla dwóch typów baterii 26650 i 18650, jednak muszę zwrócić uwagę ku przestrodze, by stosując baterię 18650 nie wykorzystywać pełnej mocy 100 Watt jaka dysponuje model Stout, lecz zastosować się do mocy jaką oferuje model Lite, czyli max. 75 Watt, być może elektronika jest wstanie rozpoznać z czym pracuje, ale lepiej dmuchać na zimne niż się poparzyć.
Elektronika zachowuje się poprawnie we wszystkich trybach pracy, i na pewno jest to znana elektronika od Wismec, na wyświetlaczu pokazuje to samo co w medelu Wismec RX200, wyświetlacz jest tej samej wielkości a jedyna różnica jest w zastosowanej czcionce, w VaporFlask czcionka jest cieńsza i bardziej rustico, obsługa opcji moda za pomocą przycisków jest taka sama jak w Reuleaux RX200, przyciski mają delikatny luz lecz by je usłyszeć trzeba mocno potrząsnąć modem, a więc standardowo nie są w stanie na drażnić.
Pokuszę się jeszcze na temat modułu od Wismec, prawdopodobnie jest to sama elektronika którą posiada Wismec Reuleaux RX200, jednak że względu na ograniczenia prądowe moc została dopasowana do możliwości zastosowanych baterii oraz ich ilości.
Stout jest dostosowany do pracy z atomizerami do średnicy 22 milimetry, powyżej tego rozmiaru atomizer będzie ostawał, przy średnicy 22 milimetrów spasowanie jest tak idealne, że w punkcie krytycznym jedynie rysa połączenia wskazuje na to, że atomizer i zasilanie to dwa oddzielne detale a nie jest to monolit.
Jeśli komuś znudziły i opatrzyły się budżetowe klocki, to warto wybrać sobie jeden z tych modeli, jeśli będziecie kupować za pośrednictwem internetu to nie będzie problemu, jeśli zakup miałby być w sklepie stacjonarnym to ciężko będzie się zdecydować który kolor wybrać :)
Co prawda moduł to żadna nowość, ale obudowy są nietuzinkowe i zaspokoją potrzebę posiadania czegoś eleganckiego.
Cena oczywiście też nie odstrasza, na stronie Vape Forward model Lite kosztuje 79,99$ a Stout to koszt 89,99$ i uważam że oba są warte swojej ceny.
http://www.vape-forward.com/collections/vape-forward
Na koniec taka moja dygresja :) Jeśli spojrzycie na mody firmy Dicodes i mody Vape Forward, to na pewno znajdziecie podobieństwo w kształtach obudowy, Stout można porównać do Dicodes No.6, czyżby Vape Forward kopiował od Dicodes? no zaraz, ale przecież Dani Box jest podobny do modelu Lite i Clasic, a te były pierwsze na rynku, w każdym razie model VaporFlask Clasic był pierwszy :) no dobrze nie ważne kto kogo naśladuje, ważne jest by uczyć się od najlepszych :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 42 gości