Smok RPM 80 PRO KIT

Patryczekel0
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 02, 2020 2:44 pm
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Smok RPM 80 PRO KIT

Postautor: Patryczekel0 » wt cze 02, 2020 2:58 pm

Mam pytanie: jak wyciągnąć uszczelkę w zbiorniku ograniczającą wlewanie 2 ml olejku liquidu? :bry:

 ! Wiadomość od: Ramses
Witaj @
Awatar użytkownika
Patryczekel0

Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Smok RPM 80 PRO KIT

Postautor: piowolt » pn mar 09, 2020 8:19 pm

Powiem Ci @wertjacek, że wziąłem dziś, po RPM-owych testach, do reki Kylina mini, zalalem i z rozkoszą wciągnąłem jego chmurę.
RPM 40 będzie pewnie służył jako awaryjny parownik, niestety nie podbił mojego serca.
Tandetne, pękające kartridże, smak nieporównywalnie gorszy od Miniaka, gumowa zaślepka do napełniania też mi sprawiała problemy, czasami tak ją przyssie, że sprawia mi problem z otwarciem. Mały otwór do napełniania.
O ile Miniaka zalewam bez problemu mając pod tyłkiem talerzyk wyciągu narciarskiego albo w aucie i starcza na to jedna zmiana świateł na skrzyżowaniu, to z RPM-em chyba bym sobie nie poradził tak łatwo, ale może to kwestia wprawy.
Do tego jakiś kosmiczny drenaż baterii na sztandarowym conical coilu.
Można zainwestować w bazę RBA do baniaka RGC z regulacją przepływu, do niej dodatkowo dodają chyba przejściówkę na zwykły gwint, żeby się wygodniej przygotowywało setup na innymi modzie, tylko po co?
Zwłaszcza mając inny dobry parownik ze sprawdzoną bazą RBA.
Może za jakiś czas wrócę.
Ciekaw jestem Twojej opinii o RBA do RGC.
Daj znać jak już dostaniesz i potestujesz.

--
Pozdrawiam
Piotr W.
wertjacek
Płeć: nieokreślona

Smok RPM 80 PRO KIT

Postautor: wertjacek » ndz mar 08, 2020 5:25 pm

Ja wyciągam kardridż trzymając go po środku, za pękający plastik obwiniłbym raczej magnesy, które są za mocne, wyciągnięcie kardridża to bardziej wyszarpanie.Przedobrzyli.
Baza RBA RPM jest bardzo fajna, jedyną wadą jest to, że obsadzanie grzałki i bawełny odbywa się trzymając ją w dłoni, ale da się na luzie. Z braku innego, założyłem drut 26/38 GA na 4 zwoje i POD śmiga jak ta lala. Osoby owładnięte potrzebą obfitych chmur niech o jakiejkolwiek bazie na Smoku zapomną. To taka baza na luźne RDTL.
Gdybym miał ocenić pojedynek Smok vs Vinci X, wygrywa bezapelacyjnie VooPoo za całokształt. Jeśli baza RBA od Rouk się sprawdzi to naprawdę wystawiam POD-owi - 9 na 10 punktów.
Smok jest tylko fajny, strasznie dziwnie się go trzyma, otwory powietrza są akurat tam gdzie chcą spocząć palce, smak nie powala, oryginalne grzałki do niego to tragedia. Dobrze, że ta baza się sprawdziła, bo bez niej Smok robiłby za przycisk do papieru.
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Smok RPM 80 PRO KIT

Postautor: piowolt » ndz mar 08, 2020 10:48 am

Niestety baniak RGC też zaczyna pękać.

Zauważyłem, że problem zaczął się pojawiać kiedy testując obydwa kartridże zacząłem je często zmieniać.

Sądzę że winny jest sposób wyciągania kartridża.
Wypychając go kciukiem do gory od strony ustnika (ci którzy mają RPM, wiedzą o co chodzi), na krawędziach po przeciwnej stronie robi się "zawias" który przenosi całe obciążenie opierając się na zasilaniu (magnesy mocno trzymają) i właśnie te krawędzie zaczynają pękać, przynajmniej u mnie, dokładnie w tych samych miejscach w obydwu zbiornikach.

Nie jest winny liquid ale kiepskiej jakości materiał z którego został wykonany baniak.
Chińczycy chyba wracają do tradycji a tzw. chińszczyzna przeżywa swój renesans, przynajmniej w tym wypadku.

Pyrex albo zwykle szkło usunęło by problem.
Nie poprawili tego choć problem był już znany w RPM40.

--
Pozdrawiam
Piotr W.
slaweuszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 05, 2016 3:49 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Smok RPM 80 PRO KIT

Postautor: slaweuszek » pt mar 06, 2020 11:05 pm

A Vinci do kościoła. ;-)

Wysłane z X-ej generacji Note'sa ... z plusem
Vgod Pro Mech + Vgod Elite RDTA
Vgod Pro Mech 2 + Vgod Elite RDA
zestaw przenośny ... Smok RPM40
wertjacek
Płeć: nieokreślona

Smok RPM 80 PRO KIT

Postautor: wertjacek » pt mar 06, 2020 7:43 pm

Nic. Mam oba. Smok jest do pracy.
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Smok RPM 80 PRO KIT

Postautor: piowolt » pt mar 06, 2020 7:18 pm

wertjacek pisze:Od godziny testuję bazę RPM. Liquid 55/45 przy 22 W sprawdza się. Grzałka 28 GA była już w bazie, wydaje mi się że to SS316 L, bawełna Wotofo i jest dobrze, tu chyba podobnie jak baza RBA w Vinci X raczej nie do generowania chmur z racji średnicy grzałki a co za tym idzie obsadzonej malej ilości bawełny,ale dla mnie chmurka w sam raz. MTL-owcom przypasuje nawet poniżej 22 W. O smaku niewiele powiem, świeży setup, trochę liquidu muszę przerobić by go w pełni odczuć. Pierwsze wrażenie pozytywne, czy warto? Warto, baza jest jak na taką konstrukcję dość duża, jutro zamierzam zmienić drut na troszkę grubszy (26 GA ) i obadać czy można, docelowo planuję 27 GA ale to w przyszłości bo czekam na przesyłkę z takim drutem.
Co Cię skłoniło do zmiany Vinci na RPM?

--
Pozdrawiam
Piotr W.
wertjacek
Płeć: nieokreślona

Smok RPM 80 PRO KIT

Postautor: wertjacek » pt mar 06, 2020 6:19 pm

Od godziny testuję bazę RPM. Liquid 55/45 przy 22 W sprawdza się. Grzałka 28 GA była już w bazie, wydaje mi się że to SS316 L, bawełna Wotofo i jest dobrze, tu chyba podobnie jak baza RBA w Vinci X raczej nie do generowania chmur z racji średnicy grzałki a co za tym idzie obsadzonej malej ilości bawełny,ale dla mnie chmurka w sam raz. MTL-owcom przypasuje nawet poniżej 22 W. O smaku niewiele powiem, świeży setup, trochę liquidu muszę przerobić by go w pełni odczuć. Pierwsze wrażenie pozytywne, czy warto? Warto, baza jest jak na taką konstrukcję dość duża, jutro zamierzam zmienić drut na troszkę grubszy (26 GA ) i obadać czy można, docelowo planuję 27 GA ale to w przyszłości bo czekam na przesyłkę z takim drutem.
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Smok RPM 80 PRO KIT

Postautor: piowolt » pt mar 06, 2020 2:00 pm

wertjacek pisze:
piowolt pisze:.
Loquidy te same co na drugim baniaku z którym nic się nie dzieje, więc teoria o agresywnym liquidzie mnie nie przekonuje.


Dobrze wiedzieć o tych pęknięciach. Ja nie używam żadnych mięt, kolady, ale teraz będę obserwował narożniki. :)
Też nie używam mięty i kolady.

--
Pozdrawiam
Piotr W.
wertjacek
Płeć: nieokreślona

Smok RPM 80 PRO KIT

Postautor: wertjacek » pt mar 06, 2020 1:48 pm

piowolt pisze:.
Loquidy te same co na drugim baniaku z którym nic się nie dzieje, więc teoria o agresywnym liquidzie mnie nie przekonuje.


Dobrze wiedzieć o tych pęknięciach. Ja nie używam żadnych mięt, kolady, ale teraz będę obserwował narożniki. :)

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 21 gości