VOOPOO Drag X Mod Pod Kit 80W

Awatar użytkownika
Raknor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14, 2015 9:25 am
Lokalizacja:
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Mod Pod Kit 80W

Postautor: Raknor » sob cze 27, 2020 6:34 pm

Witam, szukam czegoś małego na 18650 i nawet podoba mi się ten Drag X (lub OXVA Origin). Czy usunięcie „wersji TDP” z atomizera jest łatwe?
emilio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 29, 2019 4:25 pm
Lokalizacja: wieluń
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VOOPOO Drag X Mod Pod Kit 80W

Postautor: emilio » pt cze 26, 2020 7:08 am

Na www.3avape.com pojawił się adapter 510 REEVAPE RUOK do DRAG X/S. Czy ktoś z forumowiczów zamawiał z tego sklepu?
pampalini
Płeć: nieokreślona

VOOPOO Drag X Mod Pod Kit 80W

Postautor: pampalini » czw cze 25, 2020 10:13 am

RavSle pisze:A co do tankowania to masz rację. Lałem pod sam korek.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Ja zalewam do końca i nie sika. Dobrze zamykaj gumowy korek, nie wciskaj mocno by nie odkształcać go. Inna sprawa z grzałkami, siatka jest obsadzona pionowo, liquid na bawełnie prawdopodobnie, a raczej na pewno przenika przez otwory w siatce, przy dłuższym okresie bezczynności zapewne za przedostanie się skroplin odpowiada właśnie ułożenie siatki i umiejscowienie otworów powietrznych na grzałce. To druga po korku możliwa droga przedostania się liquidu do wnętrza boxa.

@
Awatar użytkownika
RavSle


Moja rada. Podczas zaciągania się, gdy puścisz przycisk Power jeszcze przez bardzo krótką chwilę zaciągaj się "na sucho". Z czasem wyrobisz sobie ten nawyk, to duperela ale pomocna.
Awatar użytkownika
RavSle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: pt maja 01, 2020 10:32 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podzięk.: 112 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VOOPOO Drag X Mod Pod Kit 80W

Postautor: RavSle » czw cze 25, 2020 8:13 am

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
Dzięki za radę. Z zaciąganiem to nie ma problemu bo dochodzę nawet do 3 sekund. A co do tankowania to masz rację. Lałem pod sam korek.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Mod Pod Kit 80W

Postautor: Tommy Black » czw cze 25, 2020 8:06 am

RavSle pisze:@ Tommy Black podpowiesz o co chodzi z tym dobraniem odpowiedniej mocy? Mam Draga od wczoraj. Wapuję na grzałce 0,3 oma na 35 watach i mam ten sam problem ze skroplinami w kanałach powietrznych.


Nie tankuj pod samą krawędź zbiornika, zostaw nieco miejsca aby podciśnienie nie wypychało płynu. Zwiększ moc o 1 W. Zaciągaj się dłużej, optymalnie jakieś 2,4 s.
Awatar użytkownika
RavSle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: pt maja 01, 2020 10:32 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podzięk.: 112 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Mod Pod Kit 80W

Postautor: RavSle » czw cze 25, 2020 8:02 am

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
podpowiesz o co chodzi z tym dobraniem odpowiedniej mocy? Mam Draga od wczoraj. Wapuję na grzałce 0,3 oma na 35 watach i mam ten sam problem ze skroplinami w kanałach powietrznych. Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
pampalini
Płeć: nieokreślona

VOOPOO Drag X Mod Pod Kit 80W

Postautor: pampalini » czw cze 25, 2020 6:07 am

Witam

Wie ktoś czy w tym POD-zie daje się ustawić czas wygaśnięcia wyświetlacza? Gdzieś posiałem instrukcję i nie mam jak tego sprawdzić.
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Mod Pod Kit 80W

Postautor: Maciejko » śr cze 17, 2020 8:31 pm

Ament76 pisze:W Dragu X jest gdzieś w połowie komory przegroda i jak sok spłynie do dolnej części to już nie ma możliwości jego dokładnego zebrania - po prostu wycieknie otworami po przechyleniu poda.

Nic dziwnego, że masz wycieki, jeśli wlewasz jakiś sok do kartridża. :bec:
Cieszę się, że jesteś taki doświadczony i obyty z wapowaniem i e-papierosami. Ale obycie przydaje się także w innej kwestii, takiej bardziej, hmm, życiowej. Na przykład - kiedy przychodzi się w nowe miejsce, to najpierw wypada się przywitać. I właśnie w takim odpowiednim temacie powinien się znaleźć Twój pierwszy post. :jezor:
Ament76
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 17, 2020 4:19 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Mod Pod Kit 80W

Postautor: Ament76 » śr cze 17, 2020 8:28 pm

Kolego Tommy Black - to że to mój pierwszy post to nie świadczy o tym, że to mój pierwszy epapieros. ;) Zaczynałem pod koniec 2008 roku, jak w kraju były raptem 3-4 sklepy (do tego wysyłkowe), które oferowały pierwsze 510-tki (Collinssowi peny jeszcze się nie śniły :) ) a ludzie pukali się w czoło jak im pokazywałem po co to jest. To tak tytułem wstępu. ;)

Z Voopoo akurat mam z podów Vinvi X, Vinci zwykłego + teraz kupiłem tego Drag X. Jak już napisałem wyżej - Vinci też się pocą ale konstrukcja jest bardziej przemyślana bo otwory są wyżej niż dno na które wskakuje kartridż. W Dragu X jest gdzieś w połowie komory przegroda i jak sok liquid spłynie do dolnej części to już nie ma możliwości jego dokładnego zebrania - po prostu wycieknie otworami po przechyleniu poda. Co do liquidów to sorry ale etap zabawy mam już za sobą i z reguły kupuje gotowe. Co do DTL to nie komentuje - gdybym jechał MTL to taki pod nie miałby sensu. ;)

DP
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VOOPOO Drag X Mod Pod Kit 80W

Postautor: Tommy Black » śr cze 17, 2020 4:57 pm

Ament76 pisze:Drag X nie ma możliwości wytrzeć np. papierowym ręcznikiem bo nie ma tam fizycznie dojścia. To co już ściekło do tej przegrody gdzie są otwory musi po prostu zostać usunięte przez te otwory, nie ma innej możliwości. I nie jest to chyba wina mojego egzemplarza bo już znalazłem inne opinie o wyciekach na zagranicznych forach. Może i pomógłby gęściejszy liquid...


Pokażesz linki do tych zagranicznych for?
Dawno nie czytałem takich elaboratów...i też się tak nie dziwiłem. Od prawie dwóch tygodni mam tego PODa, używam go codziennie, tankuję raz dziennie albo kiedy wychodzę rzadziej, raz na dwa dni. Służy mi bowiem tylko na wyjścia więc musi być bezwzględnie sucho. I jest suchutko. Grzałka 0,15 oma, moc 45 W. Liquidy różne od VG/PG 70/30 do VG/PG 50/50.
Gdybyś więcej uwagi poświęcił na dobranie odpowiedniej mocy do grzałki nie miałbyś żadnych problemów. Także gdybyś stosował chmurzenie typu DTL i regularnie się mocno zaciągał.
Choć i tak trudno mi zrozumieć Twoje problemy z wyciekami...

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adisso i 4 gości