Smoant RABOX 100 W czyli mechanik artystyczny z koncepcją.

Dariaaa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 2:58 pm
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Kobieta

Smoant RABOX 100 W czyli mechanik artystyczny z koncepcją.

Postautor: Dariaaa » wt wrz 29, 2020 3:03 pm

Ma ktoś może go na sprzedaż?

 ! Wiadomość od: edarek
Witaj @
Awatar użytkownika
Dariaaa


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoant RABOX 100 W czyli mechanik artystyczny z koncepcją.

Postautor: miblah » pt lis 03, 2017 11:29 am

Suplement: Drut, który ma sens - rezystancja 0,75; Govad RDA; MakabRA-BOX. Moc teoretycznie około 33W. Pierwsze odpalenie - i pierwszy szok - chmurzy jak trzeba i nie ma pikania... ale po odstawieniu na minutę i ponownym użyciu... PIK-PIK!!! :wtf: ?

W trybie SOFT, czyli full mechanik ten setup też spisuje się całkiem zadowalająco *czajniczek*
Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoant RABOX 100 W czyli mechanik artystyczny z koncepcją.

Postautor: miblah » czw lis 02, 2017 10:22 pm

Też mam poważne wątpliwości, dla kogo stworzono tego cudaka. Ale bardziej zastanawiało mnie, co skłoniło jego właściciela do zakupu :D
Ten drugi problem szybko rozwiązałem, gdy przypomniałem sobie jego listę leków :-P
Z drugiej strony jest jeszcze ta dusza artysty, a ona go zobowiązuje do cenienia wariactwa… Rabox, to czyste wariactwo.

Dostałem go do macania już jakiś czas temu :oops: . Wyjąłem z pudełka - szczęśliwie był to środek dnia i byłem sam. Dźwięk, który urządzenie wydało po „pięciokliku” prawie zrzucił mnie z fotela :o
To jeden z powodów, dla których tak długo zwlekałem z wyrażeniem swojego zdania. Czas na zabawy mam zazwyczaj porą wieczorową, a Rabox jest wyłączony… Kiedy sobie o nim przypominam (zwykle koło godziny 23), zwyczajnie boję się go włączyć! - Haze nie znalazł odpowiedniej do natężenia wydawanych dźwięków onomatopei!!! - Rabox pik-pika jak pi-erdolnięty, pik-pik! Włączasz - pik, wciskasz fire i nie masz atomizera - pik-pik, przełączasz tryb - pik lub pik-pik. Pewnie, jak bateria jest bliska ładowania, będzie pik-pik-pik ... pik-pik ... piiiik-k :mrgreen:
Do tego świeci diodami soczewkowymi, które potrafią przyprawić nam "mroczki" w oczach.

Co prócz powyższego? Nie będę już odkrywczy - absolutny brak ergonomii, ostre krawędzie pleksy, wystające śrubki. Dostarczone tryby (HIGH i SOFT), które przekształcają tą ciężkawą i niewygodną bryłę, w urządzenie w zasadzie mechaniczne, dowodzą, że jest to dzieło dla tych koneserów sztuki, z doskonałą znajomością prawa Oma. Spodziewam się, że będą to przypadki wyjątkowe :lol:

Ogłaszam niniejszym powołanie przez Salon nagrody "Makab-Ra-box'a", którą na cześć tego urządzenia będziemy przyznawać następnym, od roku 2018.

Dla koneserów nie znających prawa Oma, przygotowałem tabelkę, jak na RABOX’a zrobić grzałkę pod tryb HIGH (stałe 5V):
Rezystancja	Moc (W)
2 12,5
1,5 16,67
1,2 20,83
1 25
0,8 31,25
0,6 41,67
0,5 50
0,4 62,5
0,3 83,33
0,2 125


Wychodzi mi na to, że muszę skorzystać z „gotowego drutu, który ma sens”, bo dosyć łatwo stworzę z niego spiralę z rezystancją 0,7, a Rabox da prawie taką moc, jaka będzie w tej sytuacji odpowiednia… Ale to dopiero jutro… Niektórzy o tej porze już śpią, i niech tak zostanie! :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoant RABOX 100 W czyli mechanik artystyczny z koncepcją.

Postautor: Tommy Black » pt paź 06, 2017 7:25 pm

Haze pisze:Aż w końcu jeszcze raz spojrzałem na tytuł wątku i mnie OLŚNIŁO!!! Ten mod jest po prostu DI-ZAJ-NER-SKI! Co tam ergonomia czy elektryka, kogo to obchodzi?


Nareszcie ktoś, późno bo późno, ale jednak zadal sobie trud i poświęcił trochę czasu na tytuł. Ja bardzo wielką wagę do tytułów swoich tematów przywiązuję od samego początku.
Dobrze, właściwie dobrany tytuł, potrafi nie tylko zainteresować czytelnika ale też od razu, tak jak @
Awatar użytkownika
Haze
go, olśnić bo okazuje się że człowiek nie jest doskonały.
No wiadomo, @
Awatar użytkownika
Haze
jest, dlatego go olśniło od razu, ale czy inni też tacy są? Raczej sądzę że wątpię. Proszę przyklad żeby nie było że się wymądrzam.
Tytuł w kobiecym magazynie aby zaintersować kobiety:

"Od zera do setki w 4 sekundy."


Wiadomo, każdy facet pomyśli Lamborgini.Ale to pismo dla kobiet i chodzi o wagę łazienkową.

Obrazek

Idźmy dalej.Magazyn dla wielbicieli mody obojga płci oraz gender i posłanki Pawłowicz. Tytuł promujący jeansy. No musi być w języku królowej.

"PRPS Barracuda Straight Leg Jeans"


No i te jeansy w rewelacyjnej cenie 425 USD.

Obrazek

Czy ktoś w ogóle zwróciłby uwagę na jeansy i wysłał 425 USD gdyby nie tytuł?

OK. Zapomnialem że to Salon Rozchmurzonych a nie gazetka z przecenami. Otóż ja się z tą mini recenzją kolegi testera i w jednej, tej samej osobie eksperte, nie zgadzam.
Otóż uważam że ten box ma przyszłość.Nie wiem jeszcze jaką ale coś wymyślę... :-P
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoant RABOX 100 W czyli mechanik artystyczny z koncepcją.

Postautor: Haze » pt paź 06, 2017 5:41 pm

Od kilku dni zastanawiam się co miał w głowie autor tego boxa? A właściwie to bardziej we krwi albo nosie ... Do kogo adresowany jest ten klocek? Bo tryby elektryczne są lekko z dupy, a ergonomia praktycznie nie istnieje:

1. Tryby pracy.
Tutaj powtórzę trochę za @
Awatar użytkownika
Tommy Black
- do wyboru mamy tryby:
* SOFT - czyli podanie na gniazdo 510 napięcia bezpośrednio z baterii, oczywiście z podstawową WADĄ takiego zasilania czyli spadkiem napięcia baterii w zależności od prądu w obwodzie (czyli od rezystancji grzałki). I tak: na grzałkę w okolicach 1 ohma Rabox poda napięcie około 4 V, ale na grzałkę 0,3 trafi już tylko 3,7 V. Jak będę chciał tak sobie powapować to sięgnę po jakąś zgrabną rurkę, a nie będę targał boxa wielkości pudełka na buty ;)
* HIGH - tutaj zaś na grzałkę trafia ZAWSZE 5 V (właściwie to bardziej 4,9 ale nie bądźmy aptekarzami). Czyli już na etapie kręcenia grzałki musimy dość dokładnie przewidzieć jej rezystancję żeby trafić w potrzebną nam moc. Pół biedy jeśli ktoś na okrągło trzepie identyczne grzałki, ale jeśli eksperymentujemy to życzę powodzenia z trafieniem w oczekiwaną moc...

2. Ergonomia.
Która jak dla mnie NIE ISTNIEJE. Po tym jak ustąpiło osłupienie po wytaszczeniu Raboxa z pudełka dłuższą chwilę zajęło mi podejście żeby go chwycić. Bo rozmiar jest absurdalnie duży, a ramowa konstrukcja obudowy całą sprawę dodatkowo mocno utrudnia (jak nietrudno się domyślić pomiędzy "orurowaniem" jest pusta przestrzeń). Do tego dochodzi mikroskopijny micro-switch jako fire i przełącznik trybów pracy rodem z ruskiej radiostacji z lat 50-tych. Do tego "piszczyk", który przy przełączaniu trybów w nocy może pobudzić co bardziej płytko śpiących sąsiadów. I jeszcze te wystające nakrętki ...

Aż w końcu jeszcze raz spojrzałem na tytuł wątku i mnie OLŚNIŁO!!! Ten mod jest po prostu DI-ZAJ-NER-SKI! Co tam ergonomia czy elektryka, kogo to obchodzi? Ważne że można sobie z nim robić takie np. słit focie:

Obrazek

Tak że dzięki Ci Tommy :beer: za możliwość obcowania z tak wysublimowanym okazem współczesnej pop-kultury - po tych kilku dniach nic już nie będzie dla mnie takie samo :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smoant RABOX 100 W czyli mechanik artystyczny z koncepcją.

Postautor: sikor » wt wrz 26, 2017 9:04 am

Tomek by wtedy mógł chipa podkręcać :P
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smoant RABOX 100 W czyli mechanik artystyczny z koncepcją.

Postautor: miblah » wt wrz 26, 2017 8:57 am

@
Awatar użytkownika
sikor
- no to jest koncepcja! Ale nie wodą, a bazą (Tomek używa czystej, to w sam raz) + wypustka squonkera... Żadnych butelek i duża pojemność! :>
Obrazek
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smoant RABOX 100 W czyli mechanik artystyczny z koncepcją.

Postautor: sikor » wt wrz 26, 2017 8:35 am

jeszcze teraz wodnego chłodzenia brakuje do kompletu :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoant RABOX 100 W czyli mechanik artystyczny z koncepcją.

Postautor: Tommy Black » wt wrz 26, 2017 8:25 am

No i proszę, znaleźli się naśladowcy a nawet innowatorzy, bowiem ten box wyposażony jest już w laser.
XOMO GT Laser 150W Box Mod - 3500mah

Obrazek

Temu nie poświęcę jednak osobnego tematu bo już za Raboxa oberwało mi się tak, że nawet zrezygnowałem z zakupu kabiny prysznicowej na ścianach
której wyświetla się film. :-P
Jeśli ktoś jest ciekawy, to proszę, ale beze mnie. ;)

https://www.elegomall.com/product/xomo- ... edium=push
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smoant RABOX 100 W czyli mechanik artystyczny z koncepcją.

Postautor: tinOFbeer » ndz wrz 24, 2017 5:16 pm

Tutaj są szczegółowe dane tego akumulatora http://smoant.com/msds-report.pdf

Voltage 3.7V
Electric capacity 3300mAh
Watt-hour 12.21Wh


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Zasilania mechaniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 8 gości