Wotofo Profile Unity RTA

Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 880
Podziękował: 753 razy
Otrzymał podzięk.: 590 razy

Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: iron64 » 26 mar 2020, 09:29

Ja nie mówię, że zawsze opisuję jedynie materiały dostępne dla mnie i takie z którymi mam jakieś doświadczenie. Zwróć uwagę, że tej normie wymyka się również stal tzw. czarna (zwykła) ale gatunkowa ST ileś tam (nie pamiętam teraz ile) też nie przyciąga magnesu. ;)
Nie jestem niestety, materiałoznawcą, na wiki też czasu nie mam. Dlatego być może moje sformułowania są nieprecyzyjne.
Tak czy inaczej używam aktualnie mesha zrobionego samodzielnie. Było trochę kłopotu z dobraniem mocy lasera do wypalenia tak cienkiej blaszki, ale udało się ostatecznie to zrobić. Powiem tak, nie odbiega ona od tych blaszek meshowych dostępnych w sklepach. Mała dygresja tutaj, ja nie nazywam tego siatką mesh, tylko blaszką z dziurkami, bo do siatki sporo im brakuje.
Udało mi się zrobić 77 dziurek na cal. Nie nadaje się w moim odczuciu do używania, zresztą podobnie do tych kupnych, które moim zdaniem nie nadają się do tego. Pracuję aktualnie nad podwojeniem, a jeszcze lepiej zwielokrotnieniem liczby dziurek. Może wtedy będziemy mieli własne salonowe meshe? Może, pod warunkiem, że stwierdzę, że smak jest podobny do mojej ulubionej siatki.

EDIT:
Norma normą jak wspomniałem, ale na skupie złomu też jest test magnesem. Przyciąga znaczy kilka groszy za kg, nie przyciąga znaczy kilka złotych za kg. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciejko
Administrator
Administrator
Punkty reputacji: 4085
Podziękował: 780 razy
Otrzymał podzięk.: 837 razy

Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: Maciejko » 26 mar 2020, 09:35

Wiem, że na skupię jest test magnesem. Tylko tam bardziej chodzi o amelinium. Kwasówkę to oni poznają po jednym spojrzeniu. :D
Też nie jestem materiałoznawcą, liznąłem tego jedynie trochę, właśnie w dziedzinie stali stopowych.
I ja się z Tobą zgadzam, bo sam mówię nierdzewka albo kwasówka i wiadomo o co chodzi. Można po prostu podsumować to tak, że nie każda nierdzewka to kwasówka, ale każda kwasówka to nierdzewka - ergo, to są wszystko stale nierdzewne.
Nie ma sensu dalej tego ciągnąć, bo to i tak solidny offtop. Generalnie wnioski są takie, że znając oznaczenie stali można sobie bez problemu ja stosować w EIN.

Aha, no i gratuluję oczywiście własnej blaszki. :brawo:
Awatar użytkownika
nike21
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 15
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 16 razy

Re: Wotofo Profile Unity RTA

Postautor: nike21 » 02 kwie 2020, 12:50

Wie ktoś może jak zdjąć pierścień przesłaniający otwory powietrzne?

Wróć do „Atomizery”