EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

PaliCat
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 10
Otrzymał podzięk.: 4 razy

Postautor: PaliCat » 04 maja 2021, 22:23

W tym momencie używam klona Kayfuna V4. Rozważałem kupno Kayfuna V5, ale praktycznie nigdzie nie ma dobrych klonów. Przez chwilę myślałem nad oryginałem ale... 500 zł... chyba trochę przesada.
Wpadł mi w oko Expromizer V5. Zależało mi na MTL i RTA. Do tego górny przepływ powietrza = zero przecieków, a 4 ml to dla mnie absolutne minimum pojemności, więc zamówiłem też Extension kit. Prawie wszystkie mody na rynku maja 2 ml, a jeśli mają extension, to jest to okropnie wyglądający brzuch. Więc w sumie Expromizer V5, to był mój jedyny wybór.
Jak przyjdzie, to opiszę swoje wrażenia. Dziś o 5 rano był we Frankfurcie, więc mam nadzieję, że do piątku dotrze.

eD

Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 371
Podziękował: 238 razy
Otrzymał podzięk.: 258 razy

Postautor: S.Z.arak » 04 maja 2021, 22:46

PaliCat pisze:Rozważałem kupno Kayfuna V5, ale praktycznie nigdzie nie ma dobrych klonów. Przez chwilę myślałem nad oryginałem ale... 500 zł... chyba trochę przesada.

Czy przesada? Hmmm... A czy przesadą nie jest kupowanie piętnastego moda lub parownika? Większość Salonowiczów, którzy choć odrobinę zadomowili się na tym forum nie do końca działają zgodnie z prawami logiki. Bo w sumie po co? Ja używałem klona Kayfuna Lite 2019. Postanowiłem się szarpnąć na oryginał Kayfun LITE Plus 2021. Czy żałuję? Absolutnie nie. Razem z pinem MTL Pro i przewalutowaniem na PayPal kosztowało mnie to 520 zł. Kupa kasy. Czy bolał taki wydatek? Zacytuję klasyka z "Poranku Kojota" :
"To boli jak drzazga w fiu*ie".
Przez 80 % jadę tylko na nim. Jestem zachwycony prawie każdym szczegółem tego parownika (z wyjątkiem tych zakichanych uszczelek przy przedłużce komina). Wiesz jak najlepiej robi się takie zakupy, które spędzają sen z powiek (przynajmnjej mi)? Trochę wieczorem cyknąć czegoś na odwagę. Wtedy hamulce trochę popuszczają.

Przepraszam Moderację za trochę :offtopic:, lecz chciałem odnieść się do tego konkretnego fragmentu wypowiedzi poprzednika, który znajduje się w tym temacie.
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie można, a bardzo się chce, to można"
PaliCat
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: PaliCat » 04 maja 2021, 23:20

S.Z.arak pisze:Czy przesada? Hmmm... A czy przesadą nie jest kupowanie piętnastego moda lub parownika? Większość Salonowiczów, którzy choć odrobinę zadomowili się na tym forum nie do końca działają zgodnie z prawami logiki. Bo w sumie po co? Ja używałem klona Kayfuna Lite 2019. Postanowiłem się szarpnąć na oryginał Kayfun LITE Plus 2021. Czy żałuję? Absolutnie nie. Razem z pinem MTL Pro i przewalutowaniem na PayPal kosztowało mnie to 520 zł. Kupa kasy. Czy bolał taki wydatek?

Zależy kto ma jakie priorytety. Dla mnie to 500 zł to była jak najbardziej przesada ponieważ kupiłem sprzęt za 200 zł, który będzie prawdopodobnie wcale nie gorszy a może nawet lepszy od Kayfuna jeśli o mnie chodzi (górny wlot powietrza). Nie oszukujmy się, jeśli chodzi o Kayfuna to jakość - zgadzam się ale połowa tej ceny to opłata za markę. Wolę te 300 zł różnicy wydać na np. kabel do słuchawek bo jestem audiofilem.
Piszesz o 15 modach lub parownikach. Gdybym ich tyle miał 13 z nich bym wyrzucił lub dał komuś. Zostawiłbym najlepszy + 1 jako zapas. Nie miałbym czasu i chęci żeby sie nimi "zajmować". Wysłużonego klona Kayfuna V4 używam od 4-5 lat. Jedyny inny parownik jaki posiadam to Vivi Nova (tak na wszelki wypadek), od ktorego zaczynałem i zniszczony inny klon Kayfuna V4 (dla części). Nie jestem typem żonglera sprzętami. Uwielbiam chmurzyć ale dla mnie sprzęt ma być dobry i ma działać - jeśli tak jest to jestem zadowolony.
PaliCat
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: PaliCat » 07 maja 2021, 23:01

Expromizer v5 zamówiony 01.05 wieczorem w EXVape. W niedzielę 03.05 informacja, że zamówienie jest gotowe do wysyłki. 04.05 - Frankfurt. 05.05 - WER Warszawa. 06.05 - Terminal Przeładunkowy. 07.05 - u mnie.
Atomizer umyłem w alkoholu izopropylenowym 70%, potem w gorącej wodzie z płynem do naczyń i płukanie w ciepłej wodzie. Zamontowałem Extension Kit i grzałkę SS316L 28GA. Srednica grzałki 2.4 mm, opór 1.12. Przepływ liquidu ustawiony na wszystkie 3 otwory, powietrza na 6. Na początku słaby smak. Po trzech wychmurzonych tankach smak liquidu chyba dopiero się uwydatnia. Widocznie słabo umyłem i musi się "przepalić".
Celt
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 48
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 36 razy

Re: EXvape eXpromizer V5 MTL RTA

Postautor: Celt » 07 maja 2021, 23:29

Zdecydowanie daj mu chwilę. U mnie pierwsze użycie też było "takie se". Do tego też bawełna potrzebuje chwili, żeby się ułożyć. Ale potem jest już super.
PaliCat
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: PaliCat » 08 maja 2021, 00:35

Wykonałem mały test. Uzupełniłem tank bez zakręcania dopływu liquidu ani powietrza. Bulgotanie tylko przez kilka pierwszych zaciągnieć i żadnego wycieku. W sumie przy górnym dolocie powietrza nie ma jak wyciec chyba że odwrócimy tank do góry nogami.
Jeśli chodzi o otwór do dolewania liquidu to sposób otwierania jak dla mnie jest OK, tylko strzałka wskazująca w którym miejscu należy popchnąć mogłaby być bardziej widoczna. Jeśli wasze buteleczki mają zakraplacze w stylu aromatów z Inawery, to nie ma żadnego problemu z wielkością otworu. Ja nawet przelałem liquid z Kayfuna V4 do tego otworu - poszło gładko i nic się nie wylało.

eD
high0008
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 13
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy

Postautor: high0008 » 12 maja 2021, 13:50

Ja jestem bardzo ciekaw opinii @
Awatar użytkownika
Haze
o tym parowniku. Nie mam dużego doświadczenia w MTL, ale mam ten atomizer i bardzo sobie chwalę. Mam też np. klon Kayfuna i siedzę na eXpromizerze. Pomijając kwestie użytkowe, bo tu faktycznie można dyskutować, to uważam, że zarówno smak jak i airflow są świetne! Może mam go po_prostu najbardziej rozpracowanego, aczkolwiek na recenzjach też wypada świetnie.

eD

Wróć do „Atomizery”