BP Mods Labs MTL RTA

Awatar użytkownika
Shoto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 30, 2022 8:42 am
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

BP Mods Labs MTL RTA

Postautor: Shoto » pt mar 22, 2024 2:45 pm

Ewentualnie Sourcemore. :)
Poczekasz, ale zawsze to kapkę taniej.
Awatar użytkownika
TommyJP
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 24, 2020 3:43 pm
Lokalizacja: Jaworzno
Podziękował: 171 razy
Otrzymał podzięk.: 59 razy
Płeć: Mężczyzna

BP Mods Labs MTL RTA

Postautor: TommyJP » pt mar 22, 2024 5:25 am

Awatar użytkownika
Nikopol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 18, 2021 10:32 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

BP Mods Labs MTL RTA

Postautor: Nikopol » pt mar 22, 2024 12:04 am

Hej, da się go kupić w Polsce?
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

BP Mods Labs MTL RTA

Postautor: DooshPastesh » pt mar 15, 2024 7:04 pm

BP Mods robi świetne parowniki MTL. Czy to Labs, czy Pionier, przemyślane konstrukcje, trochę innowacji połączonych ze sprawdzonymi patentami i mamy wzorowe parowniki. Ja z Pionierem się praktycznie nie rozstaję. Zaliczył wiele gleb, tak samo jak Paradox na którym siedzi i ciągle trzyma gardę.

@
Awatar użytkownika
Shoto
niech Ci dobrze służy i cieszy gębę, bo to całkiem fajny sprzęt!
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Shoto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 30, 2022 8:42 am
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

BP Mods Labs MTL RTA

Postautor: Shoto » pt mar 15, 2024 3:14 pm

Od kilku dni użytkuję ww. parownik.
Co mogę powiedzieć. Jest on po prostu KA PI TAL NY!

Jakość wykonania to jest najwyższa pólka, wizualnie (gusta/guściki) jak dla mnie sztos.
Uważam, że to właśnie ten typ, który wiele wybacza. Ile tej bawełny nie dam, zawsze jest dobrze. Kop w płuco - odczuwalny, satysfakcjonujący. Oddawanie smaku - zarówno owoce, tytoniówki czuć bardzo wyraźnie, nie są gdzieś tam daleko w oddali, czuć od razu wszystko za pierwszym zaciągnięciem.
Na chwilę obecną nie widzę jakichkolwiek minusów tego cudeńka.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

BP Mods Labs MTL RTA

Postautor: DooshPastesh » wt cze 06, 2023 8:52 pm

Obrazek

Witam szanowne grono waperskie, przed wami recenzja ciekawego parownika pod dość długą nazwą BP Mods Labs MTL RTA. Recenzję przedstawię wam dzięki wsparciu @
Awatar użytkownika
Sourcemore
. Parownik ten już od jakiegoś czasu znajduje się na rynku, ale w moje ręce wpadł niedawno. Postanowiłem podzielić się z wami moją opinią na temat tego sprzętu ponieważ jest ciekawy i warto rzucić na niego okiem. Zapraszam do lektury.

Zacznijmy od pudełka i jego zawartości. Kto miał do czynienia z tą firmą nie będzie zaskoczony. Charakterystyczne pomarańczowe opakowanie z mnóstwem dodatków w środku. Nie zabrakło niczego. Jest wiele elementów parownika, które są wymienne, kilogram uszczelek, kilka śrubek, zaczarowany kluczyk i aż trzy różne grzałki. Bardzo mnie się to podoba.

Obrazek
Obrazek

OK, przejdźmy do właściwego sprzętu, bo ten jest dość ciekawej konstrukcji. Sam parownik jest wykonany w klasycznym MTLowym stylu, żadnych kwiatków i dziwadeł ozdobniczych, prosta i elegancka linia, rzekłbym: mocno konserwatywnie. I to też mnie się podoba. Parownik jest zbudowany w stylu innych ze stajni BP Mods więc tym, którym podobał się np Pioneer będą zadowoleni. Posiadam już pioniera i ten również przypadł mi do gustu.

Obrazek

Konstrukcja jest dobrze spasowana niewiele jest gwintów więc ciężko się nad nimi rozczulać. Deck od reszty oddziela się po prostu ściągając go w górę, jak RDA. Top cap otwiera się lewym półokrężnym obrotem, i tyle z kręcenia. Deck bardzo prosty w obsłudze, raczej do małych klasycznych grzałek do MTL, choć można też wpasować jakiegoś małego claptona i nie będzie się grzał. Składanie setupu jest generalnie łatwe i raczej trudno jest sprowokować jakiś wyciek. Dodatkowo w zestawie jest sporo insertów wkręcanych pod grzałkę, które regulują nasz airflow. Inserty są wkręcane i używa się do tego specjalnego klucza, który ma dwa zastosowania. Wspomniane wkręcanie insertów oraz wypychanie kielicha. Kielichów w zestawie są aż 4, każdy do innego rodzaju liquidu. Mają one różne wykończenie „progów” co ma potęgować smaki pewnych typów liquidów, np. tytoniowe czy deserowe. Kielich wypycha się wkładając kluczyk w otwór na ustnik. Samą operację można przeprowadzić bez wylewania liquidu, co jest moim zdaniem świetnym rozwiązaniem. Tak samo można zdjąć całą „górę” i zajrzeć do grzałki bez rozlewania. Wszystkie te rozwiązania zostały przemyślane i bardzo dobrze zaprojektowane. Wszystko rozkłada się momentalnie, można zajrzeć sobie w grzałkę i szybko sprawdzić ile nagaru już mamy na grzałce czy sprawdzić wszystkie cztery kielichy z danym samogonem. Rewelacja. Podsumowując budowę, jest tu dużo ciekawych rozwiązań, żadne nie jest bez sensu, mnogość wyboru pozwala naprawdę dostosować parownik pod dany liquid.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Teraz trochę o samym smaku. Początkowo trochę czasu zajmuje przejrzenie wszystkich kombinacji, ale jak już ustaliłem który insert i który kielich mi odpowiada rozpoczęła się moja przygoda z tym parownikiem. Przyznam szczerze, że w MTL mam teraz tylko jeden liquid i do tego tytoniowy. Jest to delikatny Angels Touch od MA. Na początku trochę byłem sfrustrowany brakiem smaku, pierwsze buchy są nijakie. Przerobiłem kilka grzałek i w sumie niepotrzebnie, bo ten parownik ma to samo co Pioneer. Trzeba dać mu się rozpędzić. Dopiero po kilkunastu strzałach Zaczyna się naprawdę robić ciekawie. W przypadku delikatnej tytoniówki i kielicha do tytoniu mój liquid zamienił się z mleczno orzechowego szejka w szorstkie kubańskie cygaro. Smak jest naprawdę świetny, choć chmura jest dość sucha. Airflow jest niemal niesłyszalny. Daje to w efekcie świetny sprzęt do tytoniówek. Poranna siekiera z kawy i ten parownik obudzi każdego. Dawno nie miałem w łapkach czegoś tak dobrego. Wydaje mi się, że nie prędko spróbuję na nim owoców, choć pewnie trzeba będzie zrobić jakieś porównanie. Na razie zostaje jako numer 1 do tytoniu. Winszuję.

Obrazek

Podsumowując, Parownik według mnie bardzo udany, starszy i bardziej konserwatywny brat Pioniera, warto mieć go w swojej kolekcji. U mnie zostaje jako nr 1 do tytoniu. Spokojnie daję 9/10 za budowę, dodatki i smak. Bardzo przypadł mi do gustu nietypowym smakiem i ciekawymi rozwiązaniami.

Dziękuję i Pozdrawiam.

BP Mods Labs dostępny na Sourcemore:
PROMO: BMLR
$52.19
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości