Taifun GT IV S (Klon)

Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Taifun GT IV S (Klon)

Postautor: ErNOL » śr sie 26, 2020 8:22 pm

Mam GT4 bez S i sobie chwalę. Domówiłem szkło od Steam Tuners, co dodatkowo zmniejszyło komorę, ale czy wpłynęło znacząco na smak? Wątpię, ot gadżet i nic więcej moim zdaniem. Bierz wersję bez S, zawsze to większa pojemność, a nie ma co mówić, że lubi sporo wypić. :)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Taifun GT IV S (Klon)

Postautor: pawel999 » śr sie 26, 2020 8:07 pm

Waham się pomiędzy wersją IV a IVS. Rozumiem, że główna różnica polega na wielkości (25 vs 23 mm), no i pojemności. Reszta elementów (budowa decka, AH podobne / takie same).
A czy ktoś może powiedzieć, jakie są różnice podczas chmurzenia - głównie związane ze smakiem, temperaturą, etc.?
Na przykład @
Awatar użytkownika
Superlux
napisał, że IV "nie jest aż takim ochlejusem jak GT IVs".
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Taifun GT IV S (Klon)

Postautor: Krytyk » śr sie 26, 2020 1:02 pm

Po co szukać na drugim końcu świata? ;) Na forum jest od ręki i do tego oryginał. viewtopic.php?f=97&t=10739
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Taifun GT IV S (Klon)

Postautor: Raz2trzy » śr sie 26, 2020 12:40 pm

Rzucę info tylko, że idzie jeszcze dostać u Wujka Alibaby w bardzo przyzwoitej cenie klony od Ultona. ;)
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Taifun GT IV S (Klon)

Postautor: Superlux » śr sie 12, 2020 1:34 pm

@
Awatar użytkownika
lesstro



Te dodatkowe śrubki są np po to, od 08:30 -

https://m.youtube.com/watch?v=Rw5fOdq9lTM

:good:


:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Taifun GT IV S (Klon)

Postautor: lesstro » wt sie 11, 2020 11:43 am

Chyba już prawie wszystko napisano w tym wątku o tym klonie, a "prawie" robi różnicę, więc dorzucę swoje trzy grosze.
Zacznijmy od tego, że zdecydowałem się na wersję Volcanee, a przysłali ShenRay'a. Święte słowa @
Awatar użytkownika
Superlux
-a "Jednak ważne jest również to co Ci wyślą..." sprawdziły się w 100%. Ale tym razem się chłopakom udało i nie sprawdziły się inne słowa proroctwa "Shenray - raczej nie, kiedyś robili b. dobrej jakości klony ale teraz to wódka czarodziejka". W zasadzie nie mam do czego się przyczepić, jeśli chodzi o jakość wykonania i spasowania. Nie występują u mnie problemy z pracą pierścieni ani z wyciekami.
Jeśli chodzi o setup to przykręcanie nóżek, jak dla mnie, jest mocno wku denerwujące. Przy dokręcaniu imbusowej śrubki (też powalony pomysł) drut po prostu spierdziela ze szczeliny. Trzeba zatkać szczelinę paluchem, aby tego nie robił. Już nie pamiętam tak z głowy, ale w jakimś tam atomizerze o podobnym mocowaniu, były po prostu zagłębienia i drut od razu po włożeniu w szczelinę był uwięziony i wystarczyło go tylko dokręcić. Jak dla mnie, mocowanie grzałki to wielki minus tego Taifuna.
Pytanie, czy ktoś wie do czego są te śrubki między słupkami? Czy to ma być na zasadzie koła zapasowego czy pełnią jakąś inna rolę? Póki co to je wykręciłem.
Jeśli chodzi o wysokość, kąt, przybliżanie do tego czy owego słupka i inne parametry ulokowania grzałki, rzekomo wpływające na smak to nie mam takowej potrzeby eksperymentów. Zrobiłem dwa setupy. Jeden lekko powyżej końcówki słupków i drugi niżej, w okolicach środka czyli (bo jestem leniwy i nie lubię pracy w powietrzu) pręt pozycjonujący został oparty na krawędziach bazy. Poza tym pierwsze prawo grzałkologii mówi, że im bliżej nawiewu powietrza, tym lepszy smak. I to drugie rozwiązanie bardziej mi pasuje. Grzałeczka SS 316L Multi-Strands Fused Clapton, 3 mm, a wata tak samo przycięta, jak w wersji wyższej, co powoduje, że jest jej więcej w dokach i może to mieć także znaczenie w sprawie wycieków czy pocenia się. Tu jeszcze przychodzi mi pomysł w sprawie wycieków u @
Awatar użytkownika
Raz2trzy
. Dobrze dokręcajcie, ewentualnie sprawdźcie także uszczelki, górny dekielek do tankowania. Jeśli tam będzie minimalny cug powietrza, to macie liquid w airholach gwarantowany.
Temat smaku, jak zawsze, kwestia indywidualna. Powiem tak, jest to pierwszy klon w mojej karierze, gdzie nie ma obcych dziwnych posmaków i zapachów. Smak jest rzeczywiście oddawany bardzo dobrze, ale za SQuape'a bym go nie wymienił. Ciut brakuje w doznaniach.
Przyda się też jako utylizator liquidu, który się już znudził, bo chleje jak ruski czołg na poligonie.
Na Taifuna 4 czaiłem się już od długiego czasu, bo jakoś tak naturalnie, są to po prostu dobre atomizery, ale te "wojny klonów" mnie zniechęcały. Tym razem ryzyko się opłaciło i po prostu mam Taifuna (bardzo dobrego klona oczywiście).
Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Taifun GT IV S (Klon)

Postautor: ErNOL » pn sie 10, 2020 1:45 pm

@
Awatar użytkownika
Raz2trzy

No skoro szkło "lata" jak piszesz, to może tutaj jest przyczyna... Nie wiem. U mnie się delikatnie poci, ale to w sumie rzecz normalna, i nie więcej nie dzieje się.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Taifun GT IV S (Klon)

Postautor: Raz2trzy » pn sie 10, 2020 12:28 pm

Dzięki chłopaki. @
Awatar użytkownika
Maciejko
tak najpewniej jest, też by mi to pasowało gdyby nie to że właśnie powiedzmy w jednej konfiguracji wszystko siedzi sztywno ale regulacja przepływu liquidu nie chce współpracować, a w drugiej znowu wszystko ładnie chodzi niestety wraz ze szkiełkiem. No cóż, po kombinuje jeszcze z nim, może wymiana górnej uszczelki coś da, albo montaż jakiejś na dole, zobaczymy. @
Awatar użytkownika
ErNOL
postaram się wstawić zdjęcie, no ale wygląda to tak jak mówię, szkło widać że nie siedzi idealnie, mogę nim kręcić i co gorsza ledwo chodzi również w kierunku góra-dół - w efekcie jest zwilżona strefa obok miejsca gdzie łączy się szkło z bazą.

Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Taifun GT IV S (Klon)

Postautor: Maciejko » pn sie 10, 2020 6:20 am

@
Awatar użytkownika
Raz2trzy
ja zauważyłem, że to szkło nie jest obustronne. To znaczy trzeba je zakładać w odpowiednią stronę. Miałem dwa klony YFTK i w obu było tak samo.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Taifun GT IV S (Klon)

Postautor: ErNOL » pn sie 10, 2020 6:13 am

Wyślij fotkę jak jest u Ciebie. Mam skręconego i oryginalnego, ale sprawdzę, jak będę zmieniać bawełnę.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ar2r i 30 gości