THC Tauren MTL RTA

Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

THC Tauren MTL RTA

Postautor: Sobear » śr lut 17, 2021 6:27 pm

W końcu dotarł do mnie i jestem zauroczony. Bardzo przyzwoity smak i wysoka kultura pracy, absolutnie fantastyczny AFC, który można idealnie pod siebie ustawić (od dosyć ciasnego MTL do luźnego RDL), sporo dodatkowego sprzętu w pudełku - klasyka w stylu o-ringi i śrubki, ale też dodatkowe szkiełko, 2 drip tipy i metalowe pudło, które może robić za stand.
Jeszcze uwaga dla fanów SBS. Przy tym airflowie nie ma żadnych dodatkowych kombinacji. Airflow działa idealnie w każdym ustawieniu i nie przeszkadza jeśli ten główny nawiew będzie zaraz przy ściance moda.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

THC Tauren MTL RTA

Postautor: Metall » śr lut 03, 2021 7:05 pm

Sam pomysł jak i wykonanie regulacji przeciągu w tym parowniku to po prostu mistrzostwo. Nawet najbardziej precyzyjny pierścień airhole, ale z odseparowanymi otworami wlotowymi, nawet najlepiej przemyślany i perfekcyjnie wykonany system wkładek, reduktorów, airflow pinów, ruletek etc. nie jest w stanie pokonać tego, co zastosowano w tym parowniku. Dla mnie to jest rewelacja. To rozwiązanie powinno być masowo stosowane we wszystkich parownikach MTL.
Awatar użytkownika
kabacina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob gru 09, 2017 12:43 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 184 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: THC Tauren MTL RTA

Postautor: kabacina » pt sty 22, 2021 10:48 pm

DooshPastesh pisze:Ale nazwa "MTL" nie wskazuje, że ma być ciasny, to tak gwoli ścisłości. Mouth to lung to dosłownie "z ust do płuc", nic tu nie ma o ciasności.
Wiem, czepiam się. Charakterystyka MTL ma ciasny przeciąg. :P
Właśnie, czepiasz się. [emoji6] Równie dobrze możesz kupić sobie jakiś parownik o przewiewie wiadra i używać go jako MTL. Tylko jaki w tym jest sens? Musi być ciasno, by mieć rasowy, przyjemny MTL...

Wydziergane z centrum zarządzania wszechświatem.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: THC Tauren MTL RTA

Postautor: Sobear » pt sty 22, 2021 9:38 pm

Zamówiłem i w ciągu 2 tygodni powinien być. Podzielę się wrażeniami jak będę miał go w łapach.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: THC Tauren MTL RTA

Postautor: DooshPastesh » śr sty 20, 2021 5:01 am

Ale nazwa "MTL" nie wskazuje, że ma być ciasny, to tak gwoli ścisłości. Mouth to lung to dosłownie "z ust do płuc", nic tu nie ma o ciasności.
Wiem, czepiam się. Charakterystyka MTL ma ciasny przeciąg. :P
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
kabacina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob gru 09, 2017 12:43 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 184 razy
Płeć: Mężczyzna

THC Tauren MTL RTA

Postautor: kabacina » wt sty 19, 2021 9:00 pm

Wygląda może i fajnie, ale dla mnie każdy parownik MTL, który ma > 1 mm pod grzałką od razu odpada. MTL (jak sama nazwa wskazuje) ma być ciasny, nie ma tu miejsca na kompromisy. [emoji2]

Wydziergane z centrum zarządzania wszechświatem.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

THC Tauren MTL RTA

Postautor: Krytyk » wt sty 19, 2021 3:26 pm

@
Awatar użytkownika
SzamanDM
firma niby jest amerykańska, ale produkcja jest w Chinach. Niestety z tego co wiem, tej osłony nie da się zdjąć. :(
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

THC Tauren MTL RTA

Postautor: SzamanDM » wt sty 19, 2021 2:45 pm

Fajny tylko że to sitko to bym pewno wyrzucił. Lubię przeciągi i pod tym względem TGT3 mi bardzo odpowiada bo to jeden z niewielu parowników, w którym mam zapas dziurek i nie muszę otwierać na maksimum. Tu widzę, że pomysł na regulację w THC jest podobny jak w Taifunie tylko dziurki mniejsze.
To jest Chińczyk?
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

THC Tauren MTL RTA

Postautor: Krytyk » wt sty 19, 2021 12:27 pm

Coś nowego i dość innowacyjnego dla miłośników chmurzenia MTL.

ThunderHead Creations Tauren MTL RTA.

Obrazek

Wygląd jest dość dyskusyjny. Z drugiej strony dzięki takiej konstrukcji zyskujemy dodatkową ochronę szkiełka przez uszkodzeniami.

Obrazek

W decku zastosowano nieortodoksyjny nawiew w formie "plastra miodu". Składa się z aż 61 małych otworów.

Obrazek

Zakładanie setupów powinno być proste, chociaż wielkość otworów na bawełnę może budzić pewne obawy.

Obrazek

Tzw. "gwoździem programu" jest płynna regulacja airflow. Wokół parownika znajduje się stopniowo rozszerzający się kanał, przez który do parownika dostaje się powietrze. Dzięki temu regulacja odbywa się płynnie wraz z obrotem pierścienia, a nie skokowo. Rozwiązanie genialne w swojej prostocie. Kręcąc pierścieniem możemy idealnie dopasować przeciąg do naszych potrzeb.

Dane techniczne.
Rozmiar: 24x50mm.
Pojemność zbiornika: 2ml.
Dostępne kolory: SS, silver black, full black, gun metal.

Cena oscyluje w okolicach 40$.
Poruszam się w oparach dymu.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 31 gości